Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni más...

Miért nem tudom elfogadni más gyermekét?

Figyelt kérdés
A párommal egy éve vagyunk együtt van egy 4 éves fia. Nem miattam szakítottak a szülei, 4 hónapig voltak együtt amikor megszületett. Már a kapcsolatunk elején ez nekem gondot okozott ,hogy így csomaggal kell e nekem. Megismertem és úgy döntöttem,hogy belevágok. Most ide költözött hozzám és így, két hetente szombaton és vasárnap ide hozza. Lehet én vagyok szigorú de nem értem egy gyereknek miért nem lehet megérteni ,hogy mit nem szabad. A játékokat direkt eltöri. Most beteg volt mindent tele köhögött , tüszögött direkt hiába mondtuk ,hogy tegye a szájja elé a kezét. Éjszaka fél 1 kor ordított , hogy azonnal mese kell. A telefont akarja mindig ,hogy játszon rajta. Csak én mászom a falra a viselkedésétől vagy tényleg nem rendes viselkedés?
2018. márc. 19. 12:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Eddig párom is ott volt velük ott lakott az anyukájával. Ide költözött mert őt becsapták régen.(nem akarta a gyereket ő úgy gondolja ,hogy azért kellett ,hogy legyen kit lehúzni,mert 4 hónap múlva anyuka,lelépett mással akivel már a terhesség alatt is találkozgatott) most azt mondta nekem ezért éljen magában. És így ide költözött.
2018. márc. 19. 13:26
 22/62 anonim ***** válasza:
100%
Túl korán mentél bele ebbe a kapcsolatba, ő még le sem tudta zárni a múltat.
2018. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
58%
A gyerekkel nincs különösebb baj, ha te óvónőként ezt nem látod, akkor inkább a te szakmai felkészültséged hiányos. Azt meg nem értem, mit akarsz elérni a kérdéssel, ha itt habzó szájjal szidod őt az anyjával együtt, attól még semmi nem fog megoldódni, akárhány frusztrált idióta áll melléd. Ha nem bírod elviselni a kicsit, de az apja azért kell, beszéld meg vele, hogy töltse a gyerekes hétvégéket az anyjánál (mármint a nagyinál), ott legalább kap szeretetet, odafigyelést a kisfiú, te meg nyugodtan pihenhetsz. Ha nem terveztek közös gyereket, ez akár hosszútávon is működhet. Bár szerintem tisztességesebb lenne másik, gyermektelen pasit keresned.
2018. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
74%

Na, hirtelen óvónő lett a kérdező.

Most vagy nagyon kezdő vagy, vagy hazudsz, de szerintem az utóbbi.

Még hogy ilyet nem csinálnak az ovikban. Persze! Nem tüsszentenek a levegőbe? Vagy nem játszanak durván a játékokkal? Mert akkor segítek: DE!


Ha óvónő lennél, nem tetted volna fel a kérdést, vagy kiemelted volna, hogy hát gyerekek között dolgozol, de sajna ez most kifogott rajtad, de nem.


Te semmit nem írtál, hogy mivel próbáltad eddig lefoglalni vagy nevelgetni (igen, neked is kell) a gyereket, mert ha valamit nem szabad, akkor neked is ugyanolyan jogod van rászólni, mivel te is ott laksz. És tudnád, hogy ez egy folyamat, nem első, de nem is 2.-ra fog szót fogadni, már csak korából adódóan sem.


Amúgy meg attól, hogy valaki óvónő, az nem azt jelenti, hogy szereti a gyerekeket. Na, erre is van sok példám saját tapasztalattal is.

2018. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
42%
Sajnálom a gyereket h ilyen családba született.
2018. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
45%
Nincs semmi gond a gyerekes férfiakkal,csak nem kell őket komolyan venni,pláne összeköltözni velük.Küld haza a fenébe,én biztos nem bajlódnék egy vadidegen kölyökkel.
2018. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok. 24 éves. Párom 26. Ő költözött ide én belementem. Akkor tudtam ,hogy ide fognak jönni így 2 hetente a gyerekkel. De nem gondoltam ,hogy nejem kell alkalmazkodnom. Azt hittem párom azért megfegyelmezi.
2018. márc. 19. 16:28
 28/62 anonim ***** válasza:
36%

Tudod bár elváltak, azért ez a gyerek otthona, hiszen itt lakik az édesapja. Talán beszéltél már szülőkkel, hogy az oviban jó gyerekek otthon tombolnak inkább. Azt is tanulhattad, hogy az otthon túlszabályozott gyerek meg az oviban tör ki.

Szerintem ki akarod utálni a gyereket az életetekből, pedig szakítanod lenne a tisztességesebb.

Mindent látok itt, csak azt nem, hogy tényleg láttál már óvodás gyereket, és együtt is éreztél vele.

2018. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
23%
4 éves a gyerek. Látszik hogy fogalmad sincs a gyerekekről de ez nem a te hibad. Megnyugtatlak hogy amig nem volt gyerekem en se tudtam elviselni a másét és felnőtt viselkedéséhez mértem az exem 8/10 éves gyerekeit. Aztan lett kettő, és rájöttem hogy a gyerekek nem robot módjara üzemelnek, nem azt csinálják amit a szülő akar. Nem rossz a 4 éves, csak GYEREK.
2018. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
92%

Párod helyébe csináltatnék egy apaságit,az se biztos h az övé ha Anyuka mással kavart már akkor is. Gondolom párod jó jövedelmü,mert akkor szoktak a "hölgyek" hamar teherbe esni.

Tipikus elfelejtettem a bogyót mese volt gondolom. :(

2018. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!