Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet úgy "elmenekülni"...

Hogy lehet úgy "elmenekülni" otthonról, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Szüleim gyerekként kezelnek, mintha 11-12 éves lennék (ráadásul valami enyhén visszamaradott szellemileg), korlátoznak, kiabálnak velem ha "rossz vagyok", rám erőltetnek dolgokat, stb, képtelenek feldolgozni, hogy nem maradok örökre kisgyerek. Édesanyám nagy álma, hogy otthon éljek örökre, ott dolgozzak ahol ő, mert akkor mindig együtt leszünk és rajtam tarthatja a szemét.

Ezt már igen nehezen bírom. Hamarosan szabadulok, kapok munkát, lesz hova mennem, 50 km-re tőlük.

A gond már csak az, hogy nem úgy akarok elmenni, hogy rájuk csapom az ajtót, aztán évekig nem beszélünk, csak fújunk egymásra..

Hálátlan se akarok lenni, mert pénzügyileg sokat tettek értem (igaz, csak úgy, de mégis áldozat volt)

Szóval hogy kéne közölnöm, hogy lelépek otthonról, aztán majd megyek látogatóba valamikor, ha nem akarok rossz viszonyt? Nagyon könnyen dühösek lesznek (és sokáig), és nincs sok ötletem.

Mit kéne mondanom szerintetek?


2017. ápr. 6. 09:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
81%
figyelj annal tapintatosabban mint hogy kozlod , hogy kaptal egy nagyon jo munkat de sajnos ez nem itt van es elvallaltad ez azzal jar hogy elkoltozol hazulrol, de rendszeresen haza fogsz jarni es mas modon is tartani fogod veluk a kapcsolatot. azt is tedd hozza hogy mar felnott vagy es manapsag nem mindig maga valasztja meg az ember hogy hol van jo munkalehetosege. ha ezek utan is megharagszanak akkor annyira bunkok hogy nincs az egesznek jelentosege. nem kell halatlannak lenned de az eletedet neked kell elni es nem masnak kell megfelelni allandoan. akkor ugy kepzeltek hogy ferjhez se messz gyereked se lesz veluk fogsz megoregedni? nagyon furcsa szuleid vannak. Hogy kezelik ha van baratod, vagy eddig meg nem is volt ilyesmi?
2017. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
93%
most olvastam mik az "unoka" tervek. na menekulj meg mielott teljesen rabszolgat csinalnak beloled. a parod hogyan viseli a dolgokat?
2017. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

Apa, anya, beszélni szeretnék veletek.

Leültök az asztalhoz, majd szépen elmondod, hogy nem szeretnél ebből vitát, sem több éves haragot, hálás vagy azért amit eddig tettek érted, viszont már felnőtt vagy, elindulnál a saját utadon, és x időn belül el fogsz költözni. Ez nem engedélykérés, ez tény. Lehet úgy közölni, hogy ne legyen sértés. Ha ők annak veszik, az bizony már az ő szegénységi bizonyítványuk.

2017. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, mivel maganak a TENYNEK nem fognak orulni hogy elkoltozol, ezert tokmindegy milyen cirkalmas kormondatban hozod a tudomasukra. Attol a probelmajuk megmarad.
2017. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid terrorizálnak téged. Függőségben akarnak tartani. Épp ideje, hogy kiszabadulj ebből a légkörből és saját életet élj. Lehet, hogy nem lehet majd szépen elválni, de egy szülő, aki igazán szereti a gyerekét, el tudja engedni és előbb-utóbb megbékél. Ha nem, akkor nem szerettek, csak birtokolni akartak.
2017. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Hiába adunk itt tanácsokat, mert az emberek különbözőek, mindenkinek más a reakciója egy ilyen helyzetben, és nem biztos, hogy pl. ami xy szüleinél működött, arra a te szüleid is ugyanúgy fognak reagálni.


Nekem ilyen téren szerencsém van a szüleimmel. 18 éves koromig soha sehová nem engedtek el, még osztálytárshoz ottalvásra is csak akkor, ha jól ismerték az illető szüleit. De amióta nagykorú lettem, már mindent megengednek, minden döntésemet tiszteletben tartják. Nekem nem egy 50km-re való költözést kellett előadnom, hanem azt, hogy Spanyolországba költözöm bizonytalan időre, és a reakciójuk nem sértődés volt, hanem az, hogy együtt elmentünk bevásárolni olyan cuccokat, amikre szükségem lehet kint :)


De egyébként az általános tapasztalat az, hogy az ilyen sértődős szülők csak addig viselkednek így, amíg nem tudatosul bennük, hogy a gyerek bizony tényleg felnőtt és tényleg elköltözik, nem csak úgy mondogatja. Először lehet, hogy megharagszanak, de egy idő után hiányozni fogsz nekik, és majd örülni fognak, amikor hazamész látogatóba.

2017. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálatok mindenki hülye, ezért harag ígyis-úgyis lesz. Az más kérdés, hogy minek akarsz elmenni, ha még tényleg gyerekként is viselkedsz.
2017. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsd meg, hogy erre nem tudunk mi mást írni, mint hogy tényként közlöd és pont. Itt nem arról van szó, hogy nem akarsz rossz viszonyt, itt arról van szó, hogy a szüleid, már ne haragudj, de kicsit szerintem durván burokban élnek és téged is úgy akarnak tartani. Tök mindegy, mit szeretnél, így is úgy is sértődés lesz.
2017. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
83%

Egy cipőben járunk.

27 éves pasi vagyok, 3 éve megszöktem otthonról (szó szerint).

Fizikai munkás voltam havi 100.000 forintot kerestem, anyámék nem úgy bántak velem, ahogy szerettem volna, lehetetlennek tűnt, megcsináltam.

Egy állami cégnek dolgozok, Budapesten egy munkásszállón élek (szó szerint). Elvégeztem egy tanfolyamot, és ma már többet keresek. Emellett fogytam 15 kilót, eljegyeztem a barátnőmet és rengeteget tanulok.

A kérdés: hogyan csináltam?

"Eléggé" nehezen.

Titokban szerveztem az egészet, korábbi főnököm segített. Faterom azt mondta, hogy egyszer költözzek el otthonról, soha nem fog visszafogadni. Azt akarták a szüleim, higy szakítsak a barátnőmmel, hagyjam ott a céget és vállaljak munkát a szomszéd faluban, mert ha folytatom, otthon és a nagyszülőknél kevesebbet tudok segíteni, nekik pedig kell a segítség.

Depressziós voltam többször is a döntésem miatt. Anyám érzelmileg zsarolt, fater és Öcsi eltávolodtak tőlem.

Aztán megváltoztam. Más ember lettem. Egyedül az akkori barátnőm (ma már menyasszonyom) tartott ki mellettem. A barátaimat is elveszítettem a régi személyiségemmel együtt. A tükörből is egy másik fickó néz vissza rám.

Gyakran voltak rémálmaim a szüleimmel és a falummal kapcsolatban. Ezek egyre ritkulnak, ahogy egyre ritkábban megyek haza.

Kezdetben a szüleim haragudtak rám, ahogy én is rájuk, ma már szimplán " nagy ívben teszünk egymásra". Udvariasságból havonta néhány telefon, e-mail, havi egy skype és háromhavonta személyes találkozás.

Anyám és a menyasszonyom utálják egymást és ez már örökké így marad.

Ez volt a személyes történetem. Csak elmeséltem, hogy okulhass belőle. Lehet így is, lehet másképp is.

De a döntés végleges. Korábban hozzászoktam a felelősséghez, hisz egy rossz döntéssel százakat küldhetek halálba, minden reggel így kelek fel. Akkor azonban csak a saját életem és a leendő gyerekeim élete múlott a döntésemen.

Még nem derült ki, jól tettem-e. De határozottan javultak az életkörülményeim, és emiatt jobban érzem magam, sőt, a párommal is kitartottunk egymás mellett.

Valójában már döntöttél, és megerősítést kérsz. Remélem, hasznos volt.

2017. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de még mindig nem értem, hogy ha tény hogy el fogok költözni, akkor mi a gyerekes abban, hogy szeretnék minél kevesebb konfliktust....
2017. ápr. 6. 15:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!