Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet úgy "elmenekülni"...

Hogy lehet úgy "elmenekülni" otthonról, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Szüleim gyerekként kezelnek, mintha 11-12 éves lennék (ráadásul valami enyhén visszamaradott szellemileg), korlátoznak, kiabálnak velem ha "rossz vagyok", rám erőltetnek dolgokat, stb, képtelenek feldolgozni, hogy nem maradok örökre kisgyerek. Édesanyám nagy álma, hogy otthon éljek örökre, ott dolgozzak ahol ő, mert akkor mindig együtt leszünk és rajtam tarthatja a szemét.

Ezt már igen nehezen bírom. Hamarosan szabadulok, kapok munkát, lesz hova mennem, 50 km-re tőlük.

A gond már csak az, hogy nem úgy akarok elmenni, hogy rájuk csapom az ajtót, aztán évekig nem beszélünk, csak fújunk egymásra..

Hálátlan se akarok lenni, mert pénzügyileg sokat tettek értem (igaz, csak úgy, de mégis áldozat volt)

Szóval hogy kéne közölnöm, hogy lelépek otthonról, aztán majd megyek látogatóba valamikor, ha nem akarok rossz viszonyt? Nagyon könnyen dühösek lesznek (és sokáig), és nincs sok ötletem.

Mit kéne mondanom szerintetek?


2017. ápr. 6. 09:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szülőkkel harag nélkül nem lehet. Viszont a te életed és ezt a csatát előbb-utóbb meg kell vívnod. Ha nem vállalod a konfliktust, akkor soha nem fog változni a helyzet. Lépj fel határozottan, érvelj higgadtan, ha pedig megsértődnek, akkor nabumm, maximum egy ideig nem beszéltek, később meg fognak békélni, lefogadom, hogy nem fog eltartani 5 évig, hanem csak addig, amíg rá nem jönnek, hogy bizony már felnőttél és nem tudnak zsarolni.
2017. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is ilyen. Mikor anno egyetem miatt költöztem, akkor egy héttel előre bejelentettem, hogy találtam lakást, és egyik (általa is ismert) ismerőssel együtt költözünk. Az első kiakadás után segített.

Egyetem után először munkahiány, később kényelem miatt otthon éltem évekig. Nemrégiben költöztem össze párommal.

A megoldás most is az volt, hogy teljesen normális hangnemben közöltem vele, hogy találtunk lakást és költözöm. Nem hisztiztem, a beszólásait meg a szájhúzást "észre sem vettem", párnaponta felhívom jópofizni, és haza is járok, mint normális esetben tenném. Továbbra sem tett le róla, hogy majd veszünk egy nagyobb házat, és akkor visszaköltözöm, otthon élek életem végéig, viszont az első kb. két hetet leszámítva, mikor többször végighallgattam, hogy neki most milyen rossz miattam, egészen normalizálódott a dolog.

Szóval tényleg az a megoldás, hogy "anya-apa, kaptam egy munkát X helyen, odaköltözöm. Segítesz pakolni?" Attól, hogy határozott vagy, még nem kötelező rájuk csapni az ajtót.

2017. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%
Azzal kezdeném a beszélgetést, hogy szeretném kipróbálni magamat, ezért elfogadtam egy állásajánlatot,
2017. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem csinálj úgy mindent, mintha normális lenne a családod. Néhány héttel a költözés előtt mond el, hogy találtál munkát és lakást. Kérdezd meg, hogy apa segítesz a költözésben, anya hogy készül a rakott krumpli.

Ha ők furán reagálnak, te akkor is maradj normális. Egyetlen védekezésed az legyen, hogy itt az ideje önállósodnod és a saját tapasztalataidból tanulni. Egyébként kedves mosoly és nagyon fogtok hiányozni a szöveged.

A költözés után hetente keresd fel őket, ha megenyhültek, akkor ebédre, ha nem akkor csak ugorj be hozzájuk 5 percre. Ne érhessen az a vád, hogy feléjük se nézel, de ha neked esnek azonnal lépj le, minden helyzetben. Ha nem komplett elmebetegek, akkor idővel megbékélnek, ha azok, akkor meg úgyis itt volt az ideje, hogy hátra hagyd őket.

2017. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%

Meg tudnád tenni, mégsem teszed, hanem itt rinyálsz 24 évesen.

Kislány vagy te még a költözéshez :D


De ha neked jó, hogy zsarolnak... én nem bírnék ilyen helyen, ilyen emberekkel élni.

2017. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell nőnöd, tényleg! És most nem feltétlenül arról van szó, hogy el mered-e mondani ezt az egyébként tök természetes és időszerű dolgot, hanem hogy mennyire foglalkoztat a véleményük. Persze nem kell hálátlannak lenni, de ez a te életed. Ha van munkád, lakásod, stb, el vagy egyedül, akkor nem fogsz belehalni abba se, ha pár hónapig esetleg mosolyszünet lesz.


Egyébként pl unokát hogyan szeretne anyukád? Ha ott élsz velük, ott dolgozol, nem mehetsz el a Tescoba se egyedül, akkor szerinte hogyan fogsz ismerkedni, párkapcsolatot kialakítani, gyermeket szülni?


Szörnyű, hogy milyen életképtelenné nevelik sokan a gyermekeiket. :(

2017. ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
7%

azért kedves kérdező

ha nagyon sok a veszekedés és szinte mindenre megtudnak haragudni


ne felejtsd el hogy nagyon szerethetnek

ha nem is akarják hogy elköltözz


nálam másabb ők lehet szeretnék hogy elköltözzek

de én nem megyek egy darabig el:)

van még 2 ház várom hogy renoválják csináljanak valamit

vagy el lehessen adni stb


és ez hogyha szeretnék hogy elköltözz rosszabb lenne

lehet te sem akarnál elmenni

2017. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

#15

Véleményt, segítséget kérni miért rinyálás? Úgyis ráérek agyalni jövő hétig, addigra lesz otthon mindenki és akkor tudunk beszélni majd. Addig miért baj, ha próbálok jó megoldást találni?


#16

Unokát úgy akar, hogy majd a párom odaköltözik hozzánk és dolgozik az egyik ismerősénél. (jelenleg a párom a saját családi vállalkozásukban dolgozik jó helyen, jó fizetésért, és majd ő csinálja tovább a vállalkozást) Aztán akkor ő (mármint az anyám) otthon tud maradni a gyerekkel ovis koráig, én meg mehetek melózni, amint a szülést kiheverem.....


Köszi a válaszokat. Igen, én is erre gondoltam, hogy higgadtan de határozottan közlöm, aztán lesz ami lesz, de olyan jó lenne, ha sikerülne értelmesen rendezni a dolgokat..

2017. ápr. 6. 11:31
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Elég durva, hogy még nincs is szóban a gyerek, de édesanyád már óvodás koráig mindent megtervezett vele és veletek kapcsolatban is. Én azt mondom, meneküljetek, mert ez nem normális. De ha hagyod, hogy így uralkodjon a döntéseid felett, meg is érdemled. Tényleg nehéz téged nem gyerekként kezelni.
2017. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem véleményt kérsz, hanem rinyálsz, hogy jaj de szar neked, amiért tök jogosan gyerekként kezelnek!

Amíg úgy viselkedsz, nem kell elvárni, hogy egyenrangú partnerként tekintsenek rád!

2017. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!