Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet úgy "elmenekülni"...

Hogy lehet úgy "elmenekülni" otthonról, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Szüleim gyerekként kezelnek, mintha 11-12 éves lennék (ráadásul valami enyhén visszamaradott szellemileg), korlátoznak, kiabálnak velem ha "rossz vagyok", rám erőltetnek dolgokat, stb, képtelenek feldolgozni, hogy nem maradok örökre kisgyerek. Édesanyám nagy álma, hogy otthon éljek örökre, ott dolgozzak ahol ő, mert akkor mindig együtt leszünk és rajtam tarthatja a szemét.

Ezt már igen nehezen bírom. Hamarosan szabadulok, kapok munkát, lesz hova mennem, 50 km-re tőlük.

A gond már csak az, hogy nem úgy akarok elmenni, hogy rájuk csapom az ajtót, aztán évekig nem beszélünk, csak fújunk egymásra..

Hálátlan se akarok lenni, mert pénzügyileg sokat tettek értem (igaz, csak úgy, de mégis áldozat volt)

Szóval hogy kéne közölnöm, hogy lelépek otthonról, aztán majd megyek látogatóba valamikor, ha nem akarok rossz viszonyt? Nagyon könnyen dühösek lesznek (és sokáig), és nincs sok ötletem.

Mit kéne mondanom szerintetek?


2017. ápr. 6. 09:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Anya, találtam munkát. Egy hónap múlva költözök.
2017. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nyilván nem írtam volna ki kérdést, ha ilyen egyszerű lenne.... Szerintem ezért úgy 5 évig nem szólnának hozzám... :/
2017. ápr. 6. 10:10
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ennél érthetőbben mégis hogy kellene közölni? Ne bonyolítsd túl. (Talán pont azért kezelnek gyerekként, mert egy ilyen piti pár mondatos közlést is napokig halogatsz. Közöld a tényt, és kész.)
2017. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
PONT ilyen egyszerű, de ne várd, hogy felnőttként kezeljenek, ha gyerek szintjén állsz!
2017. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Eddig sokszor volt, hogy napokig, hetekig haragudtak rám olyan mondatokért, mint pl:

- Elmegyek tescoba, hozzak nektek valamit?

- a cigifüst büdös

- melegem van

- megkívántam a lecsót

- szerintem a zero kóla finomabb

Mindegyik fél óra ordítást, majd több nap duzzogást, szájhúzgálást jelentett.

Akkor egy "elköltöznék" elszabadítaná a poklot..

2017. ápr. 6. 10:20
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Én így csináltam: apa, december végén kiköltözök a páromhoz. Pont, nincs beleszólása.

Nagynéném persze mártírkodott, meg zsarolt (vele éltem), de nem túlzottan érdekelt. Mit csinál, bezár? Ne már! :D

2017. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Meg TUDNÁM tenni, hogy közlöm, hogy "mentem, cső", és ha semmiképpen nincs más lehetőség, akkor meg fogom tenni, de szeretnék Velük normális kapcsolatot. Ez akkora baj? Mármint ezt nem kötekedésből kérdem, nem is pontozok le senkit, csak nem értem, ettől tényleg gyerekes lennék?
2017. ápr. 6. 10:25
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap beszélgettem a gyerekeimmel (10-12-14 évesek) és kérdezték, hogy ha visszamehetnék az időbe hova mennék, mondtam 15 és fél évvel ezelőttre! Mert akkor nem hagynám, hogy az Anyukám (akit szeretek meg minden) érzelmileg zsaroljon hetekig, hónapokig, hogy miért költöztem el, miért költöztem össze és miért mentem férjhez és pont őhozzá! 15 éve élünk együtt boldogságban.
2017. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Minél egyszerűbben és ha megharagszanak is majd megbékülnek egyszer. Én is pont ugyanazt éltem át, mint a 8-as válaszoló, anyám rettenetesen zsarolt érzelmileg, semmi sem volt neki szent, csak, hogy ne költözzön el otthonról, vagy ha igen, akkor vigyem őt is magammal. Lelki terror alatt éltem, főleg az utolsó pár hétben, amikor már biztos volt, hogy "ott hagyom". És ez azért rossz, mert ezt azóta sem tudtam neki igazán megbocsátani, falat húzott közénk, hiába telt már el azóta 17 év. Akkor megfogadtam, hogy én ezt soha nem teszem a gyerekeimmel, soha nem fogok így a lelkükbe taposni. Úgy, hogy menj, és ne törődj vele, ha duzzognak, neked is van saját életed, és azt kell élned.
2017. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, természetesen azt akartam írni, hogy "ne költözzek el otthonról".
2017. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!