Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te miért haragszol a szüleidre?

Te miért haragszol a szüleidre?

Figyelt kérdés
Én azért, mert gyerek koromban felhizlaltak , tele van szinte az egész testem stirákkal, emiatt utálom magam. A másik az, hogy belém nevelték, hogy a fogorvos rossz, a világ legfélelmetesebb és legfájdalmasabb dolga, ezért 24 évesen már 11 tömött fogam van. A harmadik pedig, hogy gyerekként soha nem vittek bőrgyógyászhoz, tele voltam hatalmas, fájdalmas, viszketős pattanásokkal, aminek az lett a következménye, hogy tele lett az arcom és a hátam hegekkel.

2016. dec. 13. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Nem haragszom a szüleimre! Ahhoz TE is kellettél hogy "felhízlaltak". Lehet nemet is mondani,nem kötelező enni! De lehet mozogni,kevesebbet enni és akkor lefogysz.Én se jártam bőrgyógyászhoz max okkal és nem pattanás miatt!Hanem kozmetikushoz jártam/járok
2016. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Ajánlom olvasásra a Mérgező szülők c. könyvet Susan Forwardtól.
2016. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Én nem haragszom, söt... De ezeken a dolgokon neked se kéne rágodni. Az elhizás és a pattanások genetikai jellegüek is lehetnek. A fogaid állapotáért viszont te vagy a felelös...(fogmosás?)
2016. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Fogmosással kapcsolatban egy saját sztori:

Apám alkoholista volt és folyton vert. Nagyon utáltam. Megkeserítette az életünket, elitta a pénzt, folyton basáskodott, parancsolgatott stb. Neki mániája mai napig a fogmosás. Én gyerekként nem szerettem fogat mosni mert csípett a felnőtt fogkrém, gyerekre meg nem volt pénz. A lényeg hogy apám erőltette hogy mossak fogat, én meg vele kapcsoltam össze. Úgy éreztem ezzel olyanná válok mint ő amit nem akartam. Nyilván ez nem logikus de egy gyereknek még máshogy működik az ítélőképessége.

Szóval igenis lehet a szülő hibája még ez is.

2016. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
4. Végre valaki, aki nem csak a kérdezőt ekézi reflexből, hanem tapasztalata is van.
2016. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Én nem haragszom a szüleimre. Szeretem az édesapámat, sajnos az édesanyám már nincs közöttünk, de ma is szeretem.

A haragod nem kéne,hogy ennyire eluralkodjon fölötted, amiket felsorolsz, ugyanúgy a te döntésed volt, mint az, hogy most a szüleidet okolod.

Te már felnőttél, a Te életed, csak két nap van az életben, amikor nem tehetsz semmit... A tegnap és a holnap.

Ideje felkeresned ma a bőrgyógyászt,mert orvosi kozmetikai kezeléssel a bőrpanaszaid rendbe jönnek.

Hogy nem mostál rendesen fogat,az sem a szüleid hibája. Az iskolában van fogászati szűrés, ha annyira rosszak voltak a fogaid, erről Te is tudtál. Engem soha senki nem vitt fogorvoshoz, egyedül mentem.

Itt az ideje,hogy a talpadra állj, nem hivatkozhatsz egész életedben a múltra,meg a gondatlan szülőkre.

2016. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Miért is volt az én döntésem? Nyilván gyerekként nem volt annyi eszem, hogy ha mindig csokit meg chipset eszek, akkor el fogok hízni meg nem is érdekelt.
2016. dec. 13. 13:31
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszok rá, de anyumban azóta nem bízok meg, hogy kiskoromban a rá bízott kis titkaimat mindenkinek elpletykálta. Visszagondolva persze apró dolgokról volt szó, de akkor nekem igenis fontos és komoly volt! Pl: elmondtam neki, hogy tetszik a suliban egy srác, hogy néz ki, hogy hívják stb, erre a következő családi összejövetelen mindenki erről beszélt meg kérdezgetett...Ez sajnos nem egyszer fordult elő. Egy idő után elegem lett és minden titkomat megtartottam magamnak. Ez azóta sem változott, 30 évesen csak általános, hétköznapi dologról beszélek vele, viszont a vágyaimról, terveimről soha!
2016. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
51%
Én anyámra haragszok nagyon mert 15 évesen voltam először szerelmes és erre ő meg vert mert szerelmes voltam meg nem enged sehova a multkor is a rendőrséggel hozatott vissze else hiszitek milyen égő volt mikor betuszkoltak a rendőr kocsiba.Most 19 éves vagyok és nyugtatókat szedek mert tiszta depressziós vagyok egész nap nem szól hozzám senki hiába próbálok hülyéskedni viccelődni mindenki elzavar.
2016. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
98%

6-os, sajnos ez nem ilyen egyszerű. Vannak dolgok, amiket nem lehet kijavítani, nem lehet megváltoztatni utólag.


Azt írta a kérdező, hogy heges a bőre, szerinted ha most elmegy bőrgyógyászhoz, mit tud kezdeni a hegekkel?

Példa: barátnőm iszonyú pattanásos volt és elvitték bőrgyógyászhoz a szülei, aki felírt neki gyógyszert, ezzel rendszeresen vissza kellett mennie kontrollra, vérvételre stb. Most nagyon szép a bőre, minden bőrproblémája megoldódott. Na, most itt a kérdező, amellett, hogy óriási pattanásokkal végigszenvedett x évet most még heges is.


"Hogy nem mostál rendesen fogat,az sem a szüleid hibája. Az iskolában van fogászati szűrés, ha annyira rosszak voltak a fogaid, erről Te is tudtál. Engem soha senki nem vitt fogorvoshoz, egyedül mentem" - bizony, én 12 éves koromig nem mostam fogat rendszeresen, mert nekem otthon senki nem tanította meg, hogy napi kétszer fogat kell mosni! És anyámék sem mostak fogat szinte soha, csak ha mentek valahova (nem munkába, hanem mondjuk egy rendezvényre). Na, már most szerinted, ha egy 5-6-7-8... stb. éves gyerektől nem várja el senki a fogmosást, hogy fog eszébe jutni magától, hogy igenis reggel, este meg kell mosni? Láttál te már gyereket egyáltalán?

Nekem általában 10 rossz fogam volt, amit az iskolai szűrésen észrevettek, odaadta a papírt a tanár, hogy mutassuk meg otthon, én odaadtam anyámnak, szerinted érdekelte? Nem. Kb. 12 éves voltam, mire voltam annyira önálló, hogy egyedül visszamenjek és megcsináltassam a fogaimat, de addigra már hármat húzni kellett és kb. 10 fogam tömve van.

És én elmentem 12 évesen magam a fogorvoshoz, de a legtöbb osztálytársam 12 évesen még nem volt ennyire sem önálló, tehát igenis egy gyerek egy bizonyos ideig a szülei szokását követi és igenis a szülők tehetnek ezekről a dolgokról!

2016. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!