Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, nem szeretem a...

Úgy érzem, nem szeretem a családom. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Röviden: 8 h terhes vagyok, párom kint dolgozik külföldön, én meg itt lakom egy házban a szüleimmel tesóimmal.külön fürdővel,szobával, előtérrel csak a konyha van közös használatban... mikor itthon van valaki ki sem megyek a szobámból nehogy valaki hozzámszóljon. Utálatot érzek és undort irántuk és ha bármit szólnak hozzám csak bántom őket. Irritál a jelenlétük a személyiségük. Nem tudok szeretettel gondolni rájuk. Mit csináljak én szeretni akarom őket de nem tudom... miért??? Borzalmasan rossz embernek tartom magam.

2016. okt. 28. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy csak a hormonok miatt.

Vagy az is lehet, hogy más miatt van benned ilyen feszültség, és rajtuk töltöd ki.

Mindkét esetben próbálj meg uralkodni magadon, mert ha most végképp elmérgesedik a helyzet, később csak bajod lesz belőle. Gondolom, ha akarnál sem tudnál elköltözni. Most, hogy anya leszel, nem épp "aktuális", hogy kenyértörésig eljussatok.

2016. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg bántottak valamivel? Együtt örülnek veletek? Segítenek téged? Vagy tényleg csak egyszerűen ok nélkül érzed ezt?

A terhesség óta van ez az érzésed, vagy azelőtt is így volt?

2016. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig is éreztem h valami nem jó. De nem ezt a mély utálatot. Szerencsétlennek tartom őket és nem tudom elfogadni a hozzáállásukat dolgokhoz. Mióta dolgozom (már suli alatt is) 18éves korom óta minden hónapba kellett pénzt hazaadjak. Akkor is mikor nem itthon laktam. Nem is kevésről havi min.20e. Már 4 éve. Ők engem soha semmivel nem támogattak. Pedig szerintem itt lenne az ideje h egy kicsit ők próbáljanak segíteni. Más szülőknek is vannak anyagi problémáik mégis a gyerekeik jövője a legfontosabb. Na nálunk fizetek én fizet az öcsém is. És egyikőnknek sincs semmije még mindig. És úgy érzem így nehéz lesz elszakadni. Ha a párom nem lenne nem tudom mit csinálnék. De most már több mint 1 hete kint van dolgozik. Nem pénz nélkül hagyott itt de már épp h annyi van csak h a kövi vizsgálatot kifizessem. Egyszerűen ahogy elment mint a sáskák rámröpültek úgy érzem. Magamra és a babára nem költöttem semmit. Nem is tudom h mondjam meg h egy hete sincs helment de már küldhet haza pénzt. Miért nem tudnak segíteni? Nem kell hogy adjanak mert tudom nincs nekik de legalább ne hátráltassanak. Én a gyerekemtől sosem fogok pénzt kérni. És ha esetleg nem is állok majd túl jól azt se fogom neki mondogatni és elvárni h ő stresszeljen és ő próbálja megoldani.
2016. okt. 28. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Okosabb lett volna a babát már a saját otthonotokba vállalni. Ha megszületik, és nem tudsz elköltözni, akkor fogsz csak igazán kikészülni.

Nem tudtok összeköltözni a pároddal, és önálló életet élni?

2016. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!