Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17éves lány vagyok szeretnék...

17éves lány vagyok szeretnék elköltözni a barátomhoz ugyan is édesanyámmal nem vagyunk jóban. Megpróbáltam már hogy össze pakolom a cuccom ugyan is o mondta hogy szedjem és mennyek de nem engedett ha én elmegyek akkof rendőrökkel vissza hozathatnak?

Figyelt kérdés
Vagy valami mert utana olvastam sem ok sem a rendorok nem hozhatnak haza eroszakkal.Adjatok valami tanácsot. Gondolkodtam már hogy bemegyek a gyámhivatalba de akkor a testvéreimen is csattan a dolog.

2017. márc. 28. 18:15
 31/93 anonim ***** válasza:
83%

Ha tényleg csak egy éved van 18-ig, azt foggal körömmel kibírod. Utána pedig elköltözhetsz otthonról.

Ha édesanyád nem komoly tettlegességig megy (és most nem arra gondolok, hogy ha visszabeszélsz neki elcsattan egy pofon esetleg - bár tény az én értékrendemben nem fél bele, de azért ne aggassuk már rá anyádra ismeretlenül a baltás gyilkos szerepét sem...) hanem csak kamaszosan eltúlzod a dolgokat, esetlegesen te tényleg ennyire szörnyűnek érzed ugyan a helyzetet, de igazából mégsem annyira rossz az ... akkor ne fordulj gyámhivatalhoz, mert nem csak a saját életeddel játszol, hanem a testvéreidet is kiteszed egy felesleges macerának. (Tehát nézz mélyen magadba és gondolkodj el azon, hogy tényleg ennyire borzalmas a helyzet? Anyád üt ver naponta, vagy csak szimplán veszekedtek állandóan és így hangzanak el felindultából esetlegesen csúnyább dolgok is.)


Egyébként meg az, hogy elválaszt a barátodtól még is hogy csinálná? Ha a barátod ennyire szeret, hogy már azt szeretné hogy oda költözz, akkor azt az egy évet is kibírja amit esetleg várnia kell, hogy minden napot együtt töltsetek. Hisz nyilván ennyire erős a ti szerelmetek. :)

Plusz, az "anyósod"dal óvatos lennék. Ha oda költözöl, ott is lesz majd felelősséget, és ugyan ne legyen igazam, de nagyon rosszul fog esni mikor a szemedre hányák majd, hogy te mit is adsz a közösbe. (ha a barátod nem is, az anyósod biztosan, az első olyan helyzetben, amikor eltér a véleményetek) Másrészt a családodnak elvileg az a fontos (vagy legalábbis annak kéne), hogy mimnél tovább tanulj és jobban tudj majd keresni, míg az anyósodnak az elsődleges szempont , hogy a fiának jó legyen....

Szóval csak óvatosan, nehogy az legyen, hogy az egyik "börtönből" belemész a másikba, ahol esetleg később fog kiderülni, hogy ott sem minden fenékig tejfel.


Ne haragudj, remélem nem sértődsz meg a szavaimon, de az én tanácsom hosszútávon az, hogy törekedj az önállóságra, ne arra hogy egy másik függő helyzetbe kerülj.

2017. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy nem akartalak megbántani, de szerintem az a pasi nem fog 5-6 évet várni rád, hogy gyereket szülj neki..

És csak ki lennél használva ott.

2017. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
74%

Megjegyzés: A barátod irreálisan idős hozzád, biztos te is érettnek tartod magad,mint az összes tini lány.

Nehogy azt gondold,hogy ha oda költözöl,hosszú évekig ott fogsz lakni. A korkülönbség majd megbosszulja önmagát.

2017. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, olvasod-e még, én a 2. oldalnál kiakadtam a sok idiótán és befejeztem.


Én is hasonlóképpen jöttem el anyáméktól, annyi különbséggel, hogy én a fősuli első félévében. Szintén a páromhoz, akivel bár van köztünk 11 év, minden tökéletes, lassan 8 éve, ebből 6 már házasként. :) Egyébként kb az első fél év volt katasztrófa anyámmal, utána valahogy megbékéltünk, már egész jó a kapcsolatunk.


Pár hónap már csak a suli, ezt próbáld meg valahogy kibírni, aztán szabad vagy. :) Viszont legalább annyit mindenképp kommunikálj otthon, hogy hagyjon békén anyukád. Ha biztos lábakon áll a kapcsolat, akkor nem kell hazasunnyognod idővel, ergo meg lehet mondani, hogy szépen szeretnéd, ha elengednétek egymást és fogadja el a döntésedet.


Kitartás, a pároddal szuper lesz! :)

2017. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsot!!:))
2017. márc. 28. 20:50
 36/93 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom minek kell a hülyeségre ösztönözni... attól mert neked össze jött, nem biztos, hogy neki is 100% hogy összejön. Ami nekem leesik itt, hogy első pasi az életében és szerintem idővel, pár év múlva majd ugyan itt fog írni, hogy ő még élni akarna.

Nekem is volt olyan lány akivel együtt voltam, 11 év volt köztünk, nem jött össze a dolog. Nem tartott ki.

Bár ő baromira gyerekes is volt és a csavargás az élete.

2017. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 A kérdező kommentje:

Nem mindenki egy forma kedves valaszolo!:)))

En semmi fele kepp nem fogok igazabol adni ezekre hogy mert hogy idos blabla:)

Szeretjuk egymast a baratommal...ő fél hogy elveszít teljes mértékben mellettem all es mellettem is allt eddig is...es elotte is volt mar tobb mint fel eves kapcsolatom..akkor még tul gyerekes igen.....miota vele vagyok azota 180fokos fordulatot vettem...es az eletem is...lehet 17evesen nem kene ilyet kijelentenem....de o imad engem sosem fordult meg meg a fejeben hogy kidobjon .... Nekunk mukodik a kapcsolatunk es fog is hogy ha tovabbra is igy haladunk...nem a baratom miatt irtam ide...hanem edesanyamek miatt.:)

2017. márc. 28. 21:11
 38/93 anonim ***** válasza:
65%
A válasz a kérdésedre az,hogy visszavihet. Off. Nincs olyan alternatíva,amiben valamelyik nagyszülőhöz költözöl és nem leszel asszony 17 évesen? Elhiszem,hogy sajnál,ha otthon ilyen cécók mennek.Vagy esetleg cigó a párod? Azok szokták az anyjuk nyakára hívni a párjukat,bruttósítani,majd szépen lecserélni.( Nem kell rasszistázni,apám cigány.)
2017. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 A kérdező kommentje:
Nem nem cigany.....nem baj majd holnap akkor megkerdezem a gyamugyon😊✌
2017. márc. 28. 21:34
 40/93 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudsz csinálni semmit, a gyámügy se fog csinálni semmit. 18 éves korodig nem mehetsz el otthonról.
2017. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!