Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Teljesen el...

Mit csináljak? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Az egyetlen barátnőm nem akarja vállalni a keresztanyaságot mert Pesten él és évi 2y látná. Más meg nincs akit felkérjek.. egy havernőm van még rajta kívül, de én több szempontot is figyelembe veszek és egyiknek sem felel meg. (Nem akarok olyan keresztanyát aki mindig iszik és nincs jövőképe) Az én hibám hogy nincsenek barátaim, de ennek a babóm issza meg a levét és végtelenül.el vagyok keseredve. Keresztapja sógorom lesz, de sógornöm nem lehet a keresztanyja :(
2016. dec. 28. 22:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy már irták de nem feltétlen kell két keresztszülő.nálunk csak az öcsém lett az.
2016. dec. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor nem aggódok :) Csak tegnap szomor voltam, mert azt hittem, barátnőm vállalja, de meggondolta magát :/
2016. dec. 29. 07:23
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Én is amiatt szeretnék keresztszülőt választani, hogy felnevelje a gyereket, ha velünk valami baj történik, emiatt a testvérem lesz a keresztapa és az ő felesége a keresztanya. A barátnőd nem nevelhetné fel a gyereket és azt sem értem, hogy nem egy házaspárt, élettársakat választasz, csak így lenne esély, hogy valóban ők neveljék fel.
2016. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Lehet a babának később is keresztanyja.
2016. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
25%
Nálam olyan érdekes helyzet állt elő, hogy a keresztanyám az a nagynénim is egyben, anyukám húga, tehát nálunk evidens, hogyha valami gáz lett volna 18 év alatt, akkor hozzákerültem volna, mint legközelebbi hozzátartozó. Most már felnőtt vagyok és papíron is cselekvőképes, így inkább lelki foganatja van a dolognak, ha anyukám ne adj isten meghalna, a keresztanyám lenne a "pótanyám", bár én most is így tekintek rá, olyan mintha két anyukám lenne.
2016. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
77%
kérdező, igen volt már rá példa, h egy árvát akinek se családja senkije felnevelte a keresztszülő ,h ne legyen állami gondozott, vagy utcagyerek, DE nem ez a jellemző nem várhatsz el tőlük semmit, ez inkább csak jelképes baráti gesztus...
2016. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
43%

1. Egy gyereknek elég VAGY keresztAPA VAGY keresztANYA, MINDKETTÖ nem kell. (Mellesleg CSAK az egyik lesz beírva a nyilvántartásba, KETTÖ nem)


2. Keresztszülök lehetnek házastársak is, lehetnek testvérek, meg lehetnek egymásnak teljesen idegenek is, az egyetlen kikötés, hogy megkeresztelt emberek legyenek.


3. A keresztszülöség jogilag NEM LÉTEZIK, ezért olyan kötelezettség sincs, hogy nekik kellene felnevelni a gyereket, ha ti (a szülök) valamiért meghalnátok.


4. Ha a gyerek megárvulna, akkor a gyámhatóság dönti el, ki legyen a nevelöszülöje, ez sok esetben valamelyik nagyszülö, vagy egyéb közeli rokon, de a keresztszülö nem igazán jön számításba, ha nem családtag.

2016. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
79%

A kutyát nem érdekli, hogy ki a gyerek keresztanyja/keresztapja. A szülők halála esetén a gyermek gyámja a legalkalmasabb KÖZELI hozzátartozó lesz (nagyszülő, nagynéni/nagybácsi).


Viszont létezik olyan, hogy gyámnevezés, ezt kell elintézni, ha te akarod megnevezni, hogy halál esetén ki legyen a gyámja. a keresztelő nem erről szól. A keresztszülő azt vállalja, hogy a gyermeket keresztény neveltetésben részesíti. Aki más miatt kereszteltet, az képmutató, helye nincs a templomban!

2016. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Jajj már, ezren leírjátok ugyanazt. Így van, a gyámhatóság dönt a gyámról, de régen nem volt gyámhatóság és az volt a szokás, hogy az árva gyerek a keresztszülöhöz került. Azt látom, hogy manapság ez már jól elfelejtődött, de azért ki lehetne következtetni. Viszont ha a kérdező, nem közeli rokont választ keresztszülönek, akkor a gyerek nem fog odakerülni hozzá baj esetén.
2016. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
38%

Igazából én ennek az egész keresztszülő választásnak nem értem a logikáját.

Ha éppenséggel nem valamelyik szülő testvére a keresztszülő, akkor ő az elhunyt testvére kisgyerekére magasról tenne????

Hagyná, hogy intézetbe vigyék, mondván, hogy semmi köze hozzá, nem ő a keresztanyja, -apja????

Elég nagy baj van azzal a testvéri kapcsolattal, ahol így gondolkodnak!

2016. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!