Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Teljesen el...

Mit csináljak? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Az egyetlen barátnőm nem akarja vállalni a keresztanyaságot mert Pesten él és évi 2y látná. Más meg nincs akit felkérjek.. egy havernőm van még rajta kívül, de én több szempontot is figyelembe veszek és egyiknek sem felel meg. (Nem akarok olyan keresztanyát aki mindig iszik és nincs jövőképe) Az én hibám hogy nincsenek barátaim, de ennek a babóm issza meg a levét és végtelenül.el vagyok keseredve. Keresztapja sógorom lesz, de sógornöm nem lehet a keresztanyja :(
2016. dec. 28. 22:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
13%
Szia, én teljesen megértelek és átérzem, ami most benned van. Ezt úgysem tudják azok, akiknek nincs gyerekük, egy olyan nagy felelősség van most rajtad, amilyen nagy felelősséget szeretnél olyanra bízni, aki hasonlóan gondolkodik, min te. Én sem voltam vallásos, de amint gyerekeim lettek, nagyon sokminden átértékelődött benne. Főként a felelősség. Hogy mi lesz, ha én már nem leszek, ki fogja a kicsijeimet felnevelni úgy, ahogy én szeretném? Ez egy nagyon bizalmi "állás", nem lehet akárkire bízni csak a hagyomány kedvéért. A keresztszülők felelőssége igenis az, hogyha az anyával és apával bármi baj is történne idő előtt, akkor tisztességesen felnevelik a gyereküket. Ezt azért nem sok mindenki érdemli ki. Ez egy nagy kérés és nagy szívességtétel, kell hozzá nem kevés bizalom. Csak úgy, látszatra, csak hogy legyen valaki, ez így nem igazán hiteles számomra. Én is azon vagyok, hogy inkább várj még, várd meg azt az időt, amíg biztos leszel benne, hogy ki lenne az a személy,akire tiszta szívből rá mernéd bízni a kicsidet egy életen át, ha te már nem lennél. Nincs ennek a keresztelőnek ideje, ha ez 3 év múlva jön el, akkor várj addig, de ne kapkodd el, olyanra bízd a kicsidet, akikben te is biztos vagy. A keresztelő ne egy felszínes, kötelezően letudandó dolog legyen, hanem tényleg azért legyen, amiről ez szól. Várj türelemmel, eljöhet még akár az elkövetkezendő években is olyan ember az életetekben, aki erre a tisztségre méltó lenne. Ne add akárkinek a keresztszülőséget, aki nem érdemli meg.
2016. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
83%

A fontos itt az a tanulság, hogy elhanyagoltad a baráti kapcsolatokat, pedig ezek fontosak. Ezen próbálj változtatni.


Olyan nincs, akit régebben ismertél és szívesen felújítanád vele kapcsolatot. És ez jó alkalom lenne erre? Esetleg egy olyan valaki, akiről úgy érzed lehet nem lesz saját gyereke?

2016. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Értem. Azt hittem fontos, hogy a baba egy éves korában meg legyen keresztelve és legyenek keresztszülei. A barátnőmmel 14 éves korom óta vagyunk barátnők és igen is az az első szempont, hogy baj esetén vigyázzanak a babómra mi is pl párom keresztlányának lennénk gondviselői baj esetén. Ezért kell megfelelö személy és ezért vagyok szomorú, hogy nálam nincs ilyen..
2016. dec. 28. 23:17
 14/40 anonim ***** válasza:
91%

Ezt csak én nem értem?

Ha a keresztapa és a keresztanya más családból jön, akkor ha kipurcantok, melyik család neveli majd fel a gyereket? Normális helyeken ez úgy van, hogy a gyerek keresztapja és keresztanyja egy pár, férj és feleség.

2016. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Volt egy barátnőm őt kihúztam a bajból, mikor nem volt hová mennie befogadtam. Utána azt a lányt választotta helyettem aki a szarban hagyta..

Egy lánnyal okjn barátkoztam össze, de ő Edelény és Aberstein között ingázik..

Egy másikkal újra elkezdtem barátkozni viszont ő is Pestre költözött.

A havernő pedig elhanyagol, annyit se mondott, hogy boldog karácsonyt mikor kérdeztem,mit csinálsz karácsonykor, nem válaszolt.

A barati kapcsolataimnál inkább az idő és a távolság lett a fő baj...

Nem azt várom el a keresztanyától, hogy ajándékokkal elhalmoza, hanem, hogy ott legyen ő is vele, szeretgesse és baj esetén a gyámja legyen. Sajnos nincs ilyen személy..próbáltam barátkozni is egy lánnyal párom társaságából de mindig csak a babóra kváncsi hogy hogy van barátkozni nem nagyon akar :( pedig imádok beszélni, segítőkész vagyok stb csak most nagyon szomorú mindig azt hittem,barátnőü lesz a keresztanyja babónak

2016. dec. 28. 23:26
 16/40 anonim ***** válasza:
94%

Ki hány olyat tud, hogy keresztszülő nevelt fel gyereket?


Ez a keresztszülő dolog inkább arra jó, hogy valakivel szorosabbra fűzni a kapcsolatot kicsit, akinek lesz ürügye, hogy gyakrabban meglátogasson pl.

2016. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Párom tudja úgy, hogy nem lehet sgor és a felesége egyszerre... sógoroknál is 3 lány van 3 keresztszülővel
2016. dec. 28. 23:28
 18/40 A kérdező kommentje:
Ugy hogy van olyan is, hogy nem ferj es feleseg
2016. dec. 28. 23:29
 19/40 anonim ***** válasza:
16%
Valaszd a bnodet, hiaba lakik bpn, o a legjobb valasztas.
2016. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%

hát nem tudom, az én környezetemben a keresztszülőség eléggé jellegtelen "tisztség" ha lehet ezt így mondani.

értem ez alatt azt hogy kb semmi jelentősége nincsen annak hogy ha van, vagy nincs keresztszülője a gyereknek.

és mondom ezt úgy hogy elég nagy ismeretségi köröm van...

felesleges túlpörgetni ezt a témát, és főleg nem érdemes erőltetni mivel ez mint írták jogilag semmit nem jelent.

amúgy meg ne legyél már ennyire hülye, hogy azt hiszed csak azért mert valaki "kereszt anya" lesz egyből a nyakába veszi a gyerekedet ha valami történne (akár csak anyagi probléma legyen)

2016. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!