Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma! Teljesen el...

Anyós probléma! Teljesen el vagyok keseredve. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a helyzetet. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 1 éves lányunk. 3,5 éve vettünk egy házat, amibe anyósommal együtt költöztünk, mivel ő az élettársával nem jött ki, a párom pedig nem akarta otthagyni. Most 70 éves. Az elején nagyon jól kijöttünk, de mint rájöttem csak azért, mert nagyon keveset találkoztunk még úgy is, h egy házban éltünk. Mivel sokat dolgoztam, alig voltam itthon. Hálás is voltam neki sokszor, h segített a házimunkában, a főzésben stb.. Aztán terhes lettem és mikor itthon maradtam teljesen kiismertem. A hátam mögött próbálja vezetni a fiát, és bár mindenkinek azt mondja, h nem szól bele a mi dolgunkba, állandóan azt teszi. Persze nem közvetlenül. Állandóan csinálja a műhisztit, beszélni nem lehet vele, mert akkor megsértődik és nem érti meg. Hosszasan sorolhatnám, de most ezt inkább kihagyom.


A lényeg, h már utálok itthon lenni. A sírás kerülget sokszor, h miért kell nekem ezt eltűrni? Együtt akarok élni, az én kis családommal (párom-én-gyerek), amibe ő nem tartozik bele. Most tűzszünet van közöttünk, mégis elegem van mindenből. A párommal is eléggé megromlott a kapcsolatunk, aminek én vagyok az oka. Sokszor mikor hazajön munkából már ideges és ingerült vagyok anyósom miatt és sajnos ez rajta csattan. Pedig tudom, h nem kéne.


Beszélgettünk már róla, h ki nem állhatom az anyósomat, de teljesen kilátástalannak érzem a helyzetemet. Hogyan tudnék tőle megszabadulni? Vagy szétmegyünk a párommal, vagy anyósom hal meg, vagy elküldjük esetleg öregek otthonába, de tudom, h bár a párom nem mondaná, de nagyon haragudna rám emiatt. Nem akarom sz@rnak érezni magam. Van esetleg más kiút?



2012. júl. 19. 08:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nincs más választás csak amit leírtál!!!Esetleg ha párod leteremtené az anyját,hogy álljon le!!!

Sajnos tudom milyen anyóssal együtt élni.Mondjuk mi tudtunk választani.Saját házba költöztünk,de te saját házba is szenvedsz.Így csak a fia tehet rendet ha elmagyarázza a kereteket az anyjának.

2012. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Szegény. Sajnállak, de megoldást nem tudom mondani. Viszont mikor erre rámegy a házasságod, akkor a jövőben már okosabb leszel, és nem fogadsz be senkit, mert az mindig ilyen gondokat hoz elő. Amúgy én a helyedben nem lennék szívbajos kivágnám anyóst a saját otthonomból, hogy csak úgy repülne. Mert ha jól értem, ő a te saját otthonodban fúrkál téged. Ebben a helyzetben neki inkább meg kellene húznia magát, hiszen csak be lett fogadva.
2012. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%
vannak szép otthonok,időseknek amik olyanok mint egy szálloda,saját apartmanokkal,de ha a férjed nem akarja.. viszont: nem ő van vele egész nap hanem te. neked a gyereked és a férjed a fő,anyukát sem szabad hanyagolni,de lépni kell. én valahogy felosztanám a házat ha lehet h külön lakrésze legyen,vagy akkor drasztikusabb megoldás kell: házat eladni és venni neki is valamit vagy jelzálog és abból otthonba
2012. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

Van. A párod beszél az anyjával, ha fontos vagy még neki és fontos a házasságotok. Ehhez először neked kell beszélni a pároddal, de javaslom, hogy a beszélgetésből mellőzd az alábbi szavakat, ha azt akarod, hogy a párod melléd álljon, ne a kedves mama mellé:

ki nem állhatom

megszabadulni

meghal

anyósom miatt

műhiszti


Helyette:

szeretnék

mindenkinek jobb lenne

javítani a kapcsolatunkon

kérd meg rá a mamát


A lényeget tekintve igazad van, nehéz generációknak együtt élni - és nem is egészséges, csak néha nincs mód külön költözni, ha pl. a szülő segítségre szorul vagy anyagilag csak így oldható meg. De ha ezt így előadod a férjednek, abból csak balhé lesz, és te húzod a rövidebbet, azt garantálom.

2012. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nagyon sajnállak és teljes mértékben megértelek. Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy mit tegyél, de talán a párodnak kéne leülni beszélni az anyjával, de azt is tudom ha meg ezt felhozod a párodnak, akkor azt hiszi csak az anyját "támadod". Legalábbis nálunk ez van, ha esetleg mondok róla valamit, alapjában véve nincs vele nagy bajom, de nem tudnék vele egy fedél alatt lakni, mert akkor biztos lenne! (Így is vannak néha érdekes megnyilvánulásai...) Mi albérletben lakunk inkább, pedig nála elfértünk volna, de nem vállaltam be! Lehet mások érdekesen is néznek rám ez miatt, hogy inkább albit fizetünk, de így legalább a kis családommal vagyok!
2012. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
46%
Ezt innen nem lehet eldönteni, hogy ki a hibás a kapcsolatotokban. Persze te az anyósra mutogatsz, ha meg ő írná ki a kérdést,hogy te így,te úgy,akkor a válaszolók neki adnának igazat és te lennél a bűnös. Itt nem objektív válaszokat kapsz.
2012. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó válaszoló! Ne haragudj, de valószínűleg akkor sem az anyósnak adnék igazat! Nekem néha pofám nem lenne olyan dolgokhoz, amikhez sok anyósnak igen! Erről ennyit!
2012. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%
Egy megoldás lenne, ha anyagilag bírjátok: anyósnak bérelni külön lakást. Van ismerősöm, ahol ez lett a megoldás, végszó előtt :(
2012. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
58%

"Utolsó válaszoló! Ne haragudj, de valószínűleg akkor sem az anyósnak adnék igazat! Nekem néha pofám nem lenne olyan dolgokhoz, amikhez sok anyósnak igen! Erről ennyit"


Ha mindent előre eldöntesz,ahelyett,hogy megismerkednél a részletekkel,akkor te hogyan tudsz az életben jó döntést hozni?

2012. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%

"Utolsó válaszoló! Ne haragudj, de valószínűleg akkor sem az anyósnak adnék igazat! Nekem néha pofám nem lenne olyan dolgokhoz, amikhez sok anyósnak igen! Erről ennyit"


"Ha mindent előre eldöntesz,ahelyett,hogy megismerkednél a részletekkel,akkor te hogyan tudsz az életben jó döntést hozni?"


Valószínűleg te még sosem éltél az anyósoddal! Vagy ha igen, szerencséd volt! Vagy anyós vagy! :P :)

2012. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!