Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma! Teljesen el...

Anyós probléma! Teljesen el vagyok keseredve. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a helyzetet. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 1 éves lányunk. 3,5 éve vettünk egy házat, amibe anyósommal együtt költöztünk, mivel ő az élettársával nem jött ki, a párom pedig nem akarta otthagyni. Most 70 éves. Az elején nagyon jól kijöttünk, de mint rájöttem csak azért, mert nagyon keveset találkoztunk még úgy is, h egy házban éltünk. Mivel sokat dolgoztam, alig voltam itthon. Hálás is voltam neki sokszor, h segített a házimunkában, a főzésben stb.. Aztán terhes lettem és mikor itthon maradtam teljesen kiismertem. A hátam mögött próbálja vezetni a fiát, és bár mindenkinek azt mondja, h nem szól bele a mi dolgunkba, állandóan azt teszi. Persze nem közvetlenül. Állandóan csinálja a műhisztit, beszélni nem lehet vele, mert akkor megsértődik és nem érti meg. Hosszasan sorolhatnám, de most ezt inkább kihagyom.


A lényeg, h már utálok itthon lenni. A sírás kerülget sokszor, h miért kell nekem ezt eltűrni? Együtt akarok élni, az én kis családommal (párom-én-gyerek), amibe ő nem tartozik bele. Most tűzszünet van közöttünk, mégis elegem van mindenből. A párommal is eléggé megromlott a kapcsolatunk, aminek én vagyok az oka. Sokszor mikor hazajön munkából már ideges és ingerült vagyok anyósom miatt és sajnos ez rajta csattan. Pedig tudom, h nem kéne.


Beszélgettünk már róla, h ki nem állhatom az anyósomat, de teljesen kilátástalannak érzem a helyzetemet. Hogyan tudnék tőle megszabadulni? Vagy szétmegyünk a párommal, vagy anyósom hal meg, vagy elküldjük esetleg öregek otthonába, de tudom, h bár a párom nem mondaná, de nagyon haragudna rám emiatt. Nem akarom sz@rnak érezni magam. Van esetleg más kiút?



2012. júl. 19. 08:44
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Én mindig is próbáltam magam visszafogni vele szemben, mert mégis csak a párom anyja. Tehát leállni vele ordibálni még nem álltam le. Amikor már nagyon tele volt a hócipőm, akkor volt, h összekaptunk, de annak általában sértődés volt a vége az ő részéről, vagy egyszerűen nem érdekelte és hisztizni kezdett. Beszélni vele ezért nem lehet. Egyszerűen nem érti meg a másikat, sztem nem is érdekli. Inkább megsértődik és sajnáltatja magát pár napig. Utána mintha mi sem történt volna.
2012. júl. 19. 10:26
 32/34 anonim ***** válasza:
78%
És ha leválasztanátok a házat 2 külön részre, akkor mégse egy fedél alatt lennétek?
2012. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
56%
Én megpendíteném legközelebb, ha nem fogja vissza magát, megy az öregotthonba!! A többi rigolyás öreg közé. Az jobban fog neki tetszeni? Ha nem jó neki a családjával, ahol ellakhat, gondozzák, nem kell költenie semmire...hozzátenném, h sértődjön csak meg nyugodtan, legalább addig se kell hozzá szólnom. Az öregség nem jogosít fel senkit ilyen viselkedésre.
2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
72%

Ez a legnagyobb gond a nőkkel, hogy nincs konkrét konfrontáció felvállalása , és emiatt rengeteget spekulálnak egymás ellenében. Én mint egyszerű ember ezt tudom javasolni, hogy békésen egy harmadik fél jelenlétében (embered) 1 az 1 ben meg kell ezt beszélni. Szerintem ezt érdemes úgy csinálni, hogy nem hirtelen közlöd ezt vele/velük, hanem kitűztök egy időpontot és egy helyszínt, szóval legyen egyfajta felkészülési idő, mindenki szedje össze amit elszeretne mondni. Tudom könnyű ezt mondani, de NAGYON célra vezető tud ez lenni, és sokkal tisztábban látnátok egymás viselkedését, hozzáállását . Ha nagyon zárkózott ilyesmire , akkor valahogy okosan dobd be valahogy a levegőbe, hogy majd közös ötletnek tűnjön, vagy akár az anyósé .


De azt a vonalat is megprobálhatod, ha azt szeretnéd hogy történjen valami, hogy érzékelteted az idős nővel, hogy ő fontos a családnak és nem szeretnéd ha idővel a sok-sok áskálódás és félreértések miatt elveszítsétek, stb... szóval az egojára játszol és beláttatod vele ( fontos hogy ő úgy érezze, hogy erre ő jött rá ! ) , hogy sokkal jobb is lehetne ez a család, jobb életkörülmények, barátságosabb légkör , szóval , hogy ne akadályként lásson téged, hanem mint alapkövet a családban aki jobbá teheti a fia, unokája és akár az ő életét is.


Gaius

2012. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!