Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma! Teljesen el...

Anyós probléma! Teljesen el vagyok keseredve. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a helyzetet. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 1 éves lányunk. 3,5 éve vettünk egy házat, amibe anyósommal együtt költöztünk, mivel ő az élettársával nem jött ki, a párom pedig nem akarta otthagyni. Most 70 éves. Az elején nagyon jól kijöttünk, de mint rájöttem csak azért, mert nagyon keveset találkoztunk még úgy is, h egy házban éltünk. Mivel sokat dolgoztam, alig voltam itthon. Hálás is voltam neki sokszor, h segített a házimunkában, a főzésben stb.. Aztán terhes lettem és mikor itthon maradtam teljesen kiismertem. A hátam mögött próbálja vezetni a fiát, és bár mindenkinek azt mondja, h nem szól bele a mi dolgunkba, állandóan azt teszi. Persze nem közvetlenül. Állandóan csinálja a műhisztit, beszélni nem lehet vele, mert akkor megsértődik és nem érti meg. Hosszasan sorolhatnám, de most ezt inkább kihagyom.


A lényeg, h már utálok itthon lenni. A sírás kerülget sokszor, h miért kell nekem ezt eltűrni? Együtt akarok élni, az én kis családommal (párom-én-gyerek), amibe ő nem tartozik bele. Most tűzszünet van közöttünk, mégis elegem van mindenből. A párommal is eléggé megromlott a kapcsolatunk, aminek én vagyok az oka. Sokszor mikor hazajön munkából már ideges és ingerült vagyok anyósom miatt és sajnos ez rajta csattan. Pedig tudom, h nem kéne.


Beszélgettünk már róla, h ki nem állhatom az anyósomat, de teljesen kilátástalannak érzem a helyzetemet. Hogyan tudnék tőle megszabadulni? Vagy szétmegyünk a párommal, vagy anyósom hal meg, vagy elküldjük esetleg öregek otthonába, de tudom, h bár a párom nem mondaná, de nagyon haragudna rám emiatt. Nem akarom sz@rnak érezni magam. Van esetleg más kiút?



2012. júl. 19. 08:44
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Egyáltalán nem értek veled egyet. Szép volt anyukádtól, h ápolta az anyósát és tűrt, de! A saját házamban had ne nyeljek már folyamatosan! Had ne menjen tönkre a párommal emiatt a kapcsolatunk! Ő nekem "senkim", h pátyolgatnom kelljen. Van neki a páromon kívül még 5 gyereke (vagyis már csak 4, sajnos...). Nem hiába nem akarja őt senki magához venni. Mindegyiknek meg van az oka rá. Akkor mért nekem kell szenvednem?
2012. júl. 19. 09:45
 22/34 anonim ***** válasza:
12%
Akkor dobd ki az utcára, vagy ne adj neki enni! Ha ennyire nem tudsz emberként viselkedni valakivel, aki segítségre szorul tégy legjobb belátásod szerint. Úgy gondolom, hogy egy embernek nem akkor nyújtok segítséget ha megérdemli, hanem akkor ha szüksége van rá. Amúgy elég szánalmas ez az egész. Ne azt nézd, hogy a többi gyerek miért nem gondoskodik róla, hanem azt, hogy a párod miért akar. Örülj neki, hogy jobb ember mint te, vagy a tesói. Zsörtölődés helyett inkább tanulj tőle. Veled se lehet egyszerű. Nem vagy a tolerancia megtestesítője.
2012. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó nehogy már a kérdező legyen totál a hibás!!!Miért kell az anyósát eltűrnie?Miért kell neki egy kisgyerek mellett nyelnie állandóan?

Amúgy meg van olyan pasi aki elismeri ,hogy az anyja nem hibátlan.Párom is elmagyarázta ,mi a helyzet meddig van a határ!!

2012. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

Azért kell eltűrnie mert a férjének az anyja. Nem láttam olyan problémát a rigolyáin kívül ami indokolná ezt a fajta elutasítást. Nem ver senkit, nem piál, stb.

Én ebből a vitából kiszálltam, azonban kívánom mindenkinek, aki szerint a meny az áldozat, hogy hasonló menye legyen. Tegyen titeket albérletbe vagy otthonba, vagy egyszerűen az utcára, miután elvette a nyugdíjatokat. Sok szerencsét az élethez!!!!

2012. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%
mondjuk az tényleg furcsa, hogy az anyós se a gyerekeivel, se a férjével nem jön ki + újként mennye. Lehet ez a fia egy megalkuvó inkább , ő a gyenge akire mindenki rátudja rakni akaratát . (nem ismerem , csak tippelek )
2012. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Talán azért, mert direkt nem akartam leírni minden problémámat vele szemben! Attól, h itt egyet-kettőt felsoroltam, nem azt jelenti, h ez az összes!

Szerintem viszont eléggé toleráns voltam vele szemben, hisz több évig tűrtem és nyeltem! Alapból engedtem, h hozzánk költözzön, mait nem mindenki engedne meg!

2012. júl. 19. 10:03
 27/34 A kérdező kommentje:

A párom a legfiatalabb gyermek, közel 20 év van közte és a többi testvére között. A nővére az utcánkban lakik, és csak a babát jönnek látogatni, amíg a gyerek nem volt, nem is jöttek anyósom miatt. A párom bátyja egy utcával lakik lejjebb, ő azért többször jön, de vele is ugyanez a helyzet.

A páromat elég jól kitanulta "vezetni". Sajnos túl jól...

2012. júl. 19. 10:05
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
és visszamenni dolgozni nem akarsz/tudsz ? Azt mondtad az az időszak jó volt, és az anyós is hasznosnak érezheti magát . . .
2012. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Jövő nyáron megyek vissza dolgozni. Akkor lesz 2 éves a pici. De már attól az időszaktól is félek, h teljesen ki foglya sajátítani a gyereket is és az apját is.
2012. júl. 19. 10:13
 30/34 anonim ***** válasza:
79%
És mennyire vagytok amúgy őszinték egymással ? Szóval valamennyire tisztába vagytok egymással, hogy ki mit gondol a másikról, DE kimondva ez mennyire van köztetek ? Szóval ilyen leüllös és komolyan megbeszélős dolog minden résztvevő jelenlétével , őszinte "vallomásokkal" vagy elképzelhetetlen , mert képmutatással éltek egymással szemben ?
2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!