Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Teljesen el...

Mit csináljak? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Az egyetlen barátnőm nem akarja vállalni a keresztanyaságot mert Pesten él és évi 2y látná. Más meg nincs akit felkérjek.. egy havernőm van még rajta kívül, de én több szempontot is figyelembe veszek és egyiknek sem felel meg. (Nem akarok olyan keresztanyát aki mindig iszik és nincs jövőképe) Az én hibám hogy nincsenek barátaim, de ennek a babóm issza meg a levét és végtelenül.el vagyok keseredve. Keresztapja sógorom lesz, de sógornöm nem lehet a keresztanyja :(
2016. dec. 28. 22:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
74%
A keresztszülők kötelessége az, hogy a szülőkkel együtt hitre neveljék a gyereket. Azért keresztszülő, tehát keresztény szülő. Amiről te beszélsz az halandzsa. Ha arról akarsz gondoskodni, hogy a gyereket felnevelje valaki halálod esetén, akkor írj egy végrendeletet és nevezd meg az illetőt, de úgy, hogy az is tud róla.
2016. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit kezd fölmenni az agyvizem tőled, kérdező!


"Párom tudja úgy, hogy nem lehet sgor és a felesége egyszerre"


KI TILTJA MEG??????

Ha vallását nem gyakorolja, akkor (különösen a katolikus egyház) esetleg nem fogadja el keresztszülőnek. De ez más eset.


Továbbá: a babócát akkor kéne másvalakinek felnevelnie, ha te ÉS (!!!) párod is meghalna vagy olyan súlyos beteg lenne, hogy képtelen lenne gondoskodni róla.

Gondolom, momentán egyikőtöknek sincs rákja vagy hasonló, életet megrövidítő ronda betegsége. Reméljük nem is lesz, de ez rajtatok is múlik ám! Az is, hogy pl. autóvezetésnél gondoljatok arra, hogy nemcsak magatokért vagytok felelősek, hanem a kisgyerekért is.

Annak, hogy mindkettőtöket érne ilyen baj, még kevesebb az esélye. Épp ezért ebből a szempontból nem túl lényeges, ki lesz a keresztszülő.

Ugyanakkor, ha mégis meghalnátok mindketten, és a keresztszülők mégsem fogadnák be a gyereketeket, akkor senki nem tehetne semmit: menne a gyerek állami gondozásba és kész. A keresztszülő kiválasztásával nem kapsz garanciát arra, hogy ő - ha szükséges - hajlandó lenne fölnevelni a gyereketeket. De egyébként meg logikus, hogy a legközelebbi rokonok (nagyszülők, elhunyt szülők testvérei) szokták ilyenkor magukhoz venni a gyerekeket, és teljesen irreleváns, hogy ők éppenséggel keresztszülei a gyereknek.

2016. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
96%
egyébként nem akarlak bántani kérdező de úgy feltételezem hogy fiatalka vagy még, és nem sok élettapasztalatod van.
2016. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
94%

Én keresztanya vagyok és imádom a kis keresztfiamat, de kizárt, hogy én neveljem, ha valami baj lesz. Van az anyjának testvére, anyja, apja, családja, akik ebben elsőbbséget élveznek.

Te el vagy tévedve, a keresztszülő nem arra van, hogy felnevelje a gyereked ilyen esetben. A keresztszülő egy jelképes "státusz", az a feladata, hogy a gyerekből jó keresztényt neveljen.

Nem értem, ha amúgy te mégis úgy gondolod, hogy a keresztszülő nevelje a gyereket, ha te nem vagy, akkor miért nem jó a pesti barátnő. Pesten is lehet gyereket nevelni.

A sógornőd is lehet keresztanya, sőt ha nincs ellene kifogásod, akkor ő a legkézenfekvőbb választás, már ha a sógorod a keresztapa.

Amúgy nem kell feltétlenül házaspárt választani, ezt egy korábbi kommentre írom: én a keresztfiam felett a testvéremmel keresztszülősködöm.

Amúgy az a gyerek se sokat tanult eddig tőlem. :)

2016. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
19%
Régen szerintem is volt ilyen, hogy a keresztszülő felneveli. De manapság szerintem nem nagyon van ez. Főleg, hogy nagyon ritka, hogy egyszerre patkol el a két szülő. Amúgy én is inkább szeretném, ha valami barátom nevelné fel a gyerekemet, akit szeretek, mint anyám vagy testvérem.
2016. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

A testvérem keresztszülei házasok, szóval nincs erre semmiféle törvény, hogy egyazon pár ne lehetne egy gyereknek a keresztanyja és apja.

Ezt a pároddal kell megbeszélned, és ha meggyőzted őt, nem kell barát után kajtatnod.

Ne aggódj, rendben leszel. Csak ne kilátástalanságot láss, hanem azt, hogy megoldod. Készíts egy B és C tervet a fejedben!

A budapesti barátnődnek pedig mond meg, hogy nem baj, ha ritkán találkoznának, te is fel tudsz utazni, ha úgy adódik, és szeretnéd, ha egy régi barátság lenne ott, amikor a keresztelésre sor kerül, mert megbízol benne és szereted.

Mond a párodnak is, hogy körültekintőnek kell lennetek, mert HA számodra ezt tényleg ilyen fontos, akkor két ember jöhet szóba: sógornő és a pesti barátnő.

Döntéshelyzetben pedig már másképp fog viselkedni!

2016. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
75%
Nekem vannak keresztszüleim, de világ életemben le se tojtak (nagynéném és a férje).
2016. dec. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak keresztanyam van,a ti gyereketeknek is lehetne siman csak keresztapja. Nem?
2016. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan miért nem lehet a sógornőd? Csak mert ez eddig nem derült ki. Általában házaspár a keresztszülők (bár nem mindig).
2016. dec. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
90%
Az én keresztszüleim is házasok, szóval én sem nagyon értem a férjed logikáját. :D Kb. kétévente egyszer ha látom őket, akkor már sokat mondtam, és a tapasztalataim szerint tényleg másoknál is inkább ilyen jelképes dolog ez. Az meg, hogy majd ők nevelik fel a gyereketeket baj esetén nonszensz.
2016. dec. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!