Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem egy gyed egy csed és az egyes munkakörökben elérhető tiszteletdíj/jogdíj abszolút nem sok és még teljesen hivatalos is. Ja, te nem tudod mi az a gyed és csed és mennyi az? Elég gyökér vagy, ez a kettő önmagában 180e. 360-380 meg arra amit én csinálok átlagos. Te meg tanulgass még, én már pár évtizede ezt csinálom, tanultam érte és dolgoztam érte eleget.

Van még anyagi kérdésed? Te azt hiszed, hogy anyád a 350-ével egyedi eset? Hát nem. Ismerőseim közül csak még egyet említenék meg. Színházban dolgozik, díszletes, mindenes. Nem tudom forintra, de ő kb. egyedül keres ennyit mint mi ketten. Nincs diplomája, de a színház az élete. 350 bizonyos területeken (amikhez csak pont diploma nem kell) tök átlagos, csak te látod ezt valami elérhetetlen magasságnak.


"Szaritogepre 300.000, oke. Ilyenre ki adja ki a penzt? Hagyjuk mar. "

Pl. én. Nálunk ugyanis nem lehet kint szárítani a lakást pedig nem fogom bepárásítani, sem nem hagyom az új falakat penészedni. De ezt az egyetemen biztosan nem tanítják. Keress egy árösszehasonlítót, nézd meg mennyi egy Miele. Nem fogok wörpúlt meg gorannyát és ilyen szarokat venni, mert semmi kedvem 2 év múlva megint cserélni. A 20 éves Miele hűtőnk bizonyított, nekem ez elég.


"A fodraszomat meg a tisztalkodasi szereimet es a fogorvost a gyogyszereket ezeket is en fizetem de nem soroltam fel mert aprosagok ahogy te irod. "

De csak te jársz? Anyád nem költ ilyesmire? Mert nem tudom hová soroltad be? Ez rezsi vagy a "költőpénze"? Fel sem fogtad amit írtam. Talán mert az egyetem megtanított írni. Olvasni nem?



"Csak atfutottam amit irtal mert kulonosen nem erdekel. "

Én is.


Majdnem 400.000 forintos havi bevetel mellé nem fogok koltopenzt fizetni a sajat anyamnak a harmad annyi bevetelembol.

Nem 350? Remélem a cuccait sem használod, amit ő saját bevételéből vett.


"Egyetem mellett, de latom ez a te szemedet is elkerulte. Tudtam volna en is fut fat osszehordani de nem tettem. Hutot is 100.000 alatt vettunk es semmi baja, elfer benne minden. "

Mi 4-5-en vagyunk, nem ugyanaz. Egyetem? Na és? Most el kéne ájulni tőled? De, pont, hogy mindenféle baromságot összehordtál, hogy neked miért nem kell finanszírozni az életedet.


"Mellesleg abba is adtam penzt. A butoraimat mindet en vettem es meg az o butorjaiba is fizettem.. "

Te? Persze, ne röhögtess. Aki pártízezret sajnál, majd épp bútort vesz. "Mese habbal".


"Mindjart szegyenlem mar magam. Kb ott tartunk az ilyen belefizetgetesekkel hogy kijon az a havi 20-30.000 alberleti dij."

????

Hol adják ennyiért? :D Az valami pincesori albérlet? Vagy 5 nm-es lyuk?

Bocs, de Vácon egy szoba (!!) 50e Ft és ez még nem a nagy büdös pest. A szomszédomnak van 3 kiadott lakása. Darabonként 110-120e Ft-ért bérlik, ez olcsónak számít, mert ez Pest megye észak és nem város. Persze leszólhatod a szomszot is, hogy van pofája egyedül havi min. 800e-et megkeresni, a felesége meg nem melózik, mert háztartást vezet, gyereket nevel, idénymunkásokat terelget, MG gépeket szervizeltet stb. Én nem sajnálok tőlük egy fillért sem, földjeik vannak, művelik, abból vannak a házak, amiket kiadnak. JÓL TESZIK! És a pasas mellesleg főállásban dolgozik is.


Nagyon el vagy tájolódva azok alapján amiket írsz. Egyébként tudod mennyi az a 120e Ft? Cégünk diákokat bérel olyan munkához, amihez a srácok be sem járnak, mert nem kell. Az egyetemista, aki átlag napi 6-8 órában nyomja keres nettó 160 körül, ünnepek környékén olykor alulról éri a 200-at. Szerintem keress valami jobb melót.

2016. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

utolsó, ezeket a válaszokat te se gondolod komolyan, ugye??? Hogy jön ez ide?? Nyilván a kérdező anyja nem vesz szárítógépet 300.000-ért és nem is építkezik :O

Ez nem volt más, mint dicsekvés a részedről.


Amúgy hadd kérdezzem már meg, te is el fogod kérni a gyerekektől a rezsit???

2016. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen k-ra nincs mit dicsekedni, hogy nem tudunk félretenni - még. És még vagy két évig ez lesz. A kérdező azt bizonygatja, hogy senki nem fog annyit keresni mint az anyja. Mert az olyan nagy pénz. Csupán rávilágítottam, hogy még a duplája sem olyan nagy pénz. Elmegy anélkül, hogy az ember hülyeségre költene. És mint írtam is, a fele megy építkezésre, akkor pont annyi marad, mint az anyjának. De nyilván senki nem költ semmire, ami ingatlanfenntartás, mindenki csak eszik, fürdik, meg rezsit fizet és ruhát vesz. Hát hogyne, itt mindenki bérelt, berendezett lakásban él, aki szerint ez normális? Nem, szerintem normális ember nem 1-2 évre tervez semmivel, nyilván a kérdező anyja sem.

Bocs, kedves utolsó válaszoló, az én nagyobbik gyermekem most 18 hónapos. Tehát kicsit korai erről beszélni. Viszont azt mondhatom, igyekszünk úgy nevelni őket, hogy nekünk ne kelljen kérni, külön kérvényt benyújtani mindenért. Segítsen amiben tud, hiszen a saját tudását is gyarapítja, saját környezetét alakítja. Igen, dobjon be egy mosást, igen, hajtogasson, segítsen takarítani ezt-azt, és ha szeret, vagy kedve van, akkor jöjjön, főzzünk együtt. Hogy mibe ad, ha már lesz önálló keresete? Belátása szerint. Igyekszem megtanítani arra, hogy ossza be és segítsen is be. De semmiképp nem fogom elfogadni azt, hogy magára főz és mos, a többiek meg le vannak ejtve. Mert nálunk ilyen nincs, és számomra ez abszurd :)

2016. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:

"an még anyagi kérdésed? Te azt hiszed, hogy anyád a 350-ével egyedi eset? Hát nem. Ismerőseim közül csak még egyet említenék meg. Színházban dolgozik, díszletes, mindenes. Nem tudom forintra, de ő kb. egyedül keres ennyit mint mi ketten. Nincs diplomája, de a színház az élete."


Csak erre reflektálnék, mert két kezem kevés ahhoz, hogy megszámoljam hány díszítő ismerősöm van és pontosan tudjam azt, hogy való igaz, nagyon jól keresnek, de egyszerűen nincs idejük elkölteni a megkeresett pénzt, mert éjjel-nappal a színházban vannak.

2016. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
Ja, lépj le. Biztos több pénzed marad akkor.
2016. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
64: igen, alig látjuk, csak ünnepekkor, így igaz, mindig a színházban van. És nem 8 órát dolgoznak. Ja, hát ennyi pénzért momentán én sem, de inkább húzom az igát 2 gyerek mellett 12 órákat, mint hogy hitelt vegyek fel.
2016. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!