Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:

Te amig tanultal addig eltartottak anyadek? :)) Na, kb ugyan addig, mint amig teged tartottak el. De megnyugodhatsz, le fogok lepni es nem kell "szegeny" anyamnak a 380 ezres fizetesebol kiszenvedni a rezsi ram eso reszet! Lesz hova mennem ahol szivesen latnak es nem kell ugy elnem mintha az ellensegemmel elnek.

Tokeletesen leirta az elottem szolo. Megszulom a gyereket es 18 eves koraig eltartom aztan ha lesz munkaja akkor tojni bele. Jo felfogas. Ugye en meg mindig tanulok es ezen felul melozok de ez kit is izgat, piti dolog. Sajnos szelektiv vaksag van egyeseknel.

Jelentkezzen mar valaki aki egyetem mellett megkeres 120at es egy forintot sem ker semmire az anyjatol, de "van pofaja" nem belefizetni a rezsibe.

2016. nov. 27. 20:33
 42/66 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem a rezsin lovaglókat. Amikor nálam lakott a csajom, vagy ki volt adva az egyik szoba, legfeljebb 10%-kal volt több a fogyasztás, mint most egyedül.
2016. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
Ez meg a masik. Ha itt vagyok ha nem, futeni akkor is kell. Gazt alig hasznalom manapsag heti 2x kb, viz nevetseges osszeg, aram is.. oke, tv internet kb 6ezer, ezeket hasznalom is.
2016. nov. 27. 20:46
 44/66 anonim ***** válasza:
64%
Micsoda szánalmas válaszolók :D nyílván ők felnőtt anyukák akiknek ha 18 lesz a gyerek takarodjon otthonról.
2016. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
29%

" mashol 4en elnek havi 200bol"


Akkor fogd be a szád a 120-addal és húzz el.

2016. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 A kérdező kommentje:

Ennyire futotta "felnott, onallo, intelligens anyukatol". :D

Koszi 80%os. :D te is valami mechatronikai mernok lehetsz msc-n.

2016. nov. 27. 21:33
 47/66 anonim ***** válasza:
38%
Isten irgalmazzon ilyen gyerektől. Szerintem inkább költözz el, jobb lesz a családodnak, borzalmas ember vagy.
2016. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 A kérdező kommentje:
Neked nem lesz gyereked, mert ennyi ésszel még te is az vagy. Köszi Jézus az ítélkezést, hallgatni fogok ráf.
2016. nov. 27. 22:18
 49/66 anonim ***** válasza:
34%
Nincs gyerekem, és most elgondolkozom azon, hogy inkább ne is legyen.
2016. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 A kérdező kommentje:
Ne legyen. Nem tennél jót a gyereknek ilyen felfogassal. Sajnos sok gyerek elete van elrontva a szulok szellemi elmaradottsaga miatt. Jobb nem sanyaratni egy eleten keresztul ilyen hozzalallassal mint "felnevelni" es magara hagyni sajat kicsinyes onkeny miatt. Jobban teszed ha hanyagolod a dolgo.
2016. nov. 27. 22:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!