Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
63%

én most vállaltam gyereket. 2 hónapos. a pofámról a bőr lesülne, ha már a taníttatását nem vagyok képes finanszírozni, még rezsit kérjek tőle. Örülnék, hogy a saját költségeit fedezni akarja a suli mellett. Nem még lehúzni. Én úgy gondolom, ha már valaki gyereket vállal, kötelessége segíteni, nem pedig azt nézni, mikor lehet már megkopasztani....

Az én szüleimnek eszükbe nem jutott pénzt kérni tőlünk, pedig párom is gyakorlatilag 1 évig ott lakott nálunk, annyi, hogy külön főztem neki, de a hétvégi kajálásnál ugyan úgy odaülhettünk az asztalhoz. Ahogy én is náluk. Mindkettőnket támogattak, neki kifizették a drága iskoláját (fél évre 200.000), úgy, hogy a szüleinek ez mindennel együtt közösen 1 havi keresetük volt.

Nem azt mondom, hogy a 30 évest is el kell tartani "tanul" címszóval, de a kérdező sejtelmem szerint huszonpár-éves lehet, undorító az anyja hozzáállása.


Anyáméknak kettejüknek olyan 250e a bevétele mindennel együtt, mégsem fordult meg soha ez a fejükben... Mára mi jobban élünk, mint ők, de még így sem fogadnak el semmi segítséget, max ha karácsonyra pl. meglepjük őket egy wellness-hétvégével.

A kérdező anyja, ha így viselkedik, örüljön, ha egy pár zoknit kap majd a gyerekétől karácsonyra. És nem a pénz miatt, hanem a hozzáállása miatt...

2016. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Van szerencsére, aki átlátja a helyzetemet. Igazából a való életben mindenki az engem pártol, el sem tudják képzelni, hogy így élünk, csak itt van pár elfogult véglény. Kíváncsi voltam az itteni véleményekre is. 21 vagyok egyébként.
2016. nov. 27. 23:54
 53/66 A kérdező kommentje:
Bocs a felre írásokért, ékezetekért, csak telefonról vagyok, mert ugye a gépem most is rossz, holnap viszem szervizbe sajat penzen azt is. :)
2016. nov. 27. 23:57
 54/66 A kérdező kommentje:

Jut eszembe karácsony. :D

Tavaly egy parfümöt kaptam emlékeim szerint. Én adtam pár ezer forint erzsébet-utalványt(tesóm nevében is..) hogy segítsem vele, gondoltam jobb lesz, mint valami parfüm vagy hasonló. Születésnapomra pedig egy 32-es pizzát kaptam. :) Remek volt. :)) Még a 70 ezer forintos nyugdíjából élő nagyanyám is többet adott. De ez most lenyegtelen, csak gondoltam leírom.

2016. nov. 28. 00:19
 55/66 anonim válasza:
17%

Szerintem az anyád nem rezsit akar tőled meg számonkérni, hanem rávenni, hogy takarékoskodj, mert tudja, hogy később szükséged lesz rá. Csak marh szarul csinálja, te meg megsértődtél. (és bárkivel előfordulhat, h egyszer vmi miatt kifut a pénzéből)


Két diplomám van, az első perctől az érettségi után dolgoztam, nappali mellett is végig. Koleszban laktam, illetve egy idő után otthon, a gyerektartásom ment bele (apám részéről) a rezsibe. Most már saját családom van, 3 pis gyerekkel, és kb 300e ft bevételből lünk és tartjuk fenn az 55 m2 alapterületű, de kb 80m2-es házunkat, aminek a rezsije a pénz felét elviszi (fűtés, víz, gáz, net, mobil, biztosítás stb) szűkösen, de megélünk.

Marha keveset tudunk félrerakni, de minden hónapban elteszünk valamennyit (én a spórolást 100-200 ftosokkal kezdtem anno, az mindig ment egy köcsögbe minden vásárlás után, szép kis summa összejött és mivel kis pénz, nm hiányzott, esetleg próbáld ki)


ja s az özvegyi lényegében a te hozzájárulásod a rezsihz, nem? vagy az neked már nem jár?

2016. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:
Nekem arvaellatas jar, mar egy ideje en kapom a szamlamra de amig nem volt fizetesem es anyam se keresett ennyit addig az o szanlajara ment es en nem lattam abbol egy forintot se.
2016. nov. 28. 14:59
 57/66 anonim ***** válasza:
44%
Az árvaellátás és a tartásdíj nem zsebpénz a gyereknek.
2016. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Milyen tartasdij? Koszonjuk Mr. Obvious.
2016. nov. 28. 19:49
 59/66 anonim ***** válasza:
49%

"Budos eletbe nem fogtok keresni 380at"


Nos, mi ketten kb. mindennel együtt 690-720-at keresünk. Ebből a férjem fizetése 123e Ft. Tudod, "hív a vasút, vár a MÁV". Akkora "szemétláda" vagyok, hogy engedem, hogy azt csinálja, amit szeret, a szakmája, a vonatok, vasút. Ennyit keres érettségizett közlekedésgép-szerelő, lakatos két szakmával. Nem bánom, szívesen dolgozok többet. Középvezetőként, és másodállással teremtem elő.


Nekünk simán elmegy a 700. Igaz, még építkezünk, és ez felér két-három hitellel. 100 nm-es családi ház, két kisgyermek, 3 kutya, 2 macska. Valami franc mindig kell, és már olyan dolgokra is kell, ami még alig lett beszerelve, mert fogyasztói társadalom van.

- Egy mosógép 100e Ft felett van bőven - ha nem valami igénytelen sz*t veszel. Márpedig időnként tönkremegy ám.

- A 20 éves hűtőnk is megadta magát. 260e Ft.

- A mosogatógépet a nagyobbik gyerkőc már ki tudta nyitni - le kellett cserélni. 240e

- A szárítógépünkből is kezd elegünk lenni, az új helyén rendszeresen lekapcsol a hőkioldó. Csere lesz. Egy jó Miele vagy AEG úgy 300e.

- Férjem éveken keresztül horganyt hegesztett, tönkrement a fogsora. Tudod mennyi lesz? Közel egy millió Forint, és még az elején van, ez sem végösszegnek tekinthető. Anyád nyilván nem jár fogorvoshoz sem és még fodrászhoz sem.

- Megadta magát a mélykút szivattyú, még nem szereztünk be tartalékot lévén 2 éves volt az első. 145e+áramlásszabályzó 22e+tartály 55e. De ha csőtörésetek van a panelban az is kerül ennyibe, szóval nem indok, hogy ja de itt kút van.

- A havi alap bevásárlás 2+2 kicsire min. 60e Ft, mert nem csak húst meg zöldséget kell venni!

- A kutyák, macskák havi 30e Ft körül vannak

- A gyerekek nőnek, ruhákat növik ki, cipő a nagynak, játék, kb. havi 20-30e

- rezsi. Na ez az. Mi számít bele? Nekünk nincs vízdíj, de van évente csatorna, ingatlanadó, villany, gáz (palackcsere kettesével), szemétszállítás, internet, telefonok. Motor és autó biztosítás, karbantartás, szervizelés. Kémény, kandalló karbantartás, automata vízkezelő gépek karbantartása. Leosztva olyan havi 80e, de van, hogy több. Oké, nincs mindenkinek, de nekünk meg tévénk nincs, az drágább.

- Egyetlen 12 nm-es szoba kifestése került 50-60e Ft-ba, és ez csak anyag, munkadíj nincs benne.

- Most vettünk világítótesteket, csak a fürdőszoba 4 db lámpája került 24e Ft-ba, és ez pont a fele volt a normál árnak.

- Gyógyszerek, házipatika. Kötszer, lázcsillapító, fájdalomcsillapító, csak ilyen kis apróságok. Nézz utána mennyibe kerül egy doboz mondjuk Algopiryn.

- Egy zárbetét nálunk 27e Ft volt. Az is elkopik ám időnként!

- Nem tudom mennyi egy kombi-cirko, ami szintén amortizálódik, de nálunk a vízteres kandalló 320e Ft volt.

- Egy doboz mosópor. Nálunk 3600-3800 Ft, és nem Ariel meg Persil. Tisztálkodószerek, takarítószerek, eszközök. Egy felmosó, ami ér is valamit 4-5e Ft.

- Férjem kontaktlencséje negyedévente közel 20e Ft. Plusz 2 évente szemüveg, félévente kontaktológus, évente szemorvos. Tudom, anyádnak nincs szemüvege. Pedig ha lesz, akkor olyan 100-130-al számolhatsz, nem olcsó :)

- Konyhai eszközök, háztartási cikkek. Egy nyomorult szemetes edény 3-4-5e Ft. Nálatok biztosan gránit, sosem megy tönkre.


Egy háztartás nem csak rezsiből meg ételből és ruházkodásból áll. Nem akarom felsorolni az egész életünket, de millió egyezer dolog van amit kihagytam, észre sem veszed, mert kis apróság. És én mindig átnézem a számlákat, blokkokat, elteszek mindent, havi kiadásainkat vezetem. És időnként megdöbbenek, hogy mi az úristent költöttünk ennyit erre, vagy arra. Egy ingatlant - legyen önálló ház, vagy társasház - bizony fenn kell tartani. Nézd csak meg mennyi egy egyszerű fehér lepedő, egy egyszerű ágynemű, mennyi egy paplan, mennyi egy ágymatrac. Gazdálkodd ki a 120-adból.


Szóval nálunk a 700-nak fele megy el építkezősdire, vagy arra félretéve, mert még van ami milliós tétel lesz, össze kell gyűjteni. 350e Ft havonta úgy megy ki, mint ha itt sem lett volna. Amúgy milyen család az, ahol ilyen irígyek vagytok? Anyád is gondolom mindent sajnált tőled, nem nevelt, nem mondott le dolgokról azért, hogy neked legyen valamid inkább? Egyedül jutottál el az egyetemig, ugye? Soha semmilyen áldozatot nem hozott érted, ugye? Szerintem nem is kellene kérnie semennyit. Neked kellene önként adni VALAMENNYIT. És nem külön magadra főzni, meg ilyen baromságok. Gondolom külön mosógéped is van? Külön porszívód? Kávéfőződ, zuhanyzód? Na ugye. Szarul csináljátok. Van nulla összetartásotok, én az ilyet nem nevezem családnak, csak társadalmi egységnek. Lehet a kocsmában a szesztesók jobban összetartanak, mint ti. SZÉGYEN! Szerintem mutasd meg milyen ügyes vagy, vegyél lakást (ne bérelj, nem ugyanaz) és tartsd el magad, rendezd be, tartsd fenn, de 120-ból ne putri szinten. Alapíts családot és pipálj le mindenkit. Majd számolj be a sikereidről.

2016. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Ferjed keres 120at a havi 700 ezres beveteletekbol. Ertjuk. Mese habbal. Szaritogepre 300.000, oke. Ilyenre ki adja ki a penzt? Hagyjuk mar.

A fodraszomat meg a tisztalkodasi szereimet es a fogorvost a gyogyszereket ezeket is en fizetem de nem soroltam fel mert aprosagok ahogy te irod.

Csak atfutottam amit irtal mert kulonosen nem erdekel.

Igazad van, nem vagyunk csalad, sehol se allitottam.

Majdnem 400.000 forintos havi bevetel mellé nem fogok koltopenzt fizetni a sajat anyamnak a harmad annyi bevetelembol. Egyetem mellett, de latom ez a te szemedet is elkerulte. Tudtam volna en is fut fat osszehordani de nem tettem. Hutot is 100.000 alatt vettunk es semmi baja, elfer benne minden. Mellesleg abba is adtam penzt. A butoraimat mindet en vettem es meg az o butorjaiba is fizettem.. Mindjart szegyenlem mar magam. Kb ott tartunk az ilyen belefizetgetesekkel hogy kijon az a havi 20-30.000 alberleti dij.

2016. nov. 29. 11:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!