Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként nyugodtan pattanj le, majd meglátod, mire elég a pénzed. Ugyanis akkor minimum rezsit is kell fizetned, ha lakbért nem is, mert más nyakára költözöl. Ha lakbért is fizetsz, akkor kb. el is költötted a pénzed.
2016. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:
Tesóm kolis, hétvégén van itthon, havi 15k a koli. Ennyit költ rá, nem 120-at. Meg hètvegén kaját ad neki. Legyen duzzogva 40, csak azért is. Te mennyit keresel? Havi 360 neked nem lenne elég? Hitelt vonjuk le legyen akkor 300. Tesóm részéről a 40et vonjuk le 260. Kocsira vonjunk le 40-et, habár ennyit biztos nem fizet benzinre stb. 220. Nem elég egymagára 220? :) Vicc kategória.
2016. nov. 27. 18:07
 13/66 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek, akkor még ennyit sem kell fizetnem majd. Jó helyre megyek szerencsére, ahol tartanak engem valamire, nem csak a penzem kell nekik.
2016. nov. 27. 18:08
 14/66 anonim ***** válasza:
96%
Anyám és apám együtt keres kicsit többet, elkezdtem dolgozni, azt mondták nem kell rezsiznem meg eltartanom magam, de legalább a felét tegyem félre, a másik fele (ami a jelenlegi így se kevés 20k havi zsebpénz mellett igazi bazsi dőzsinek tűnik) mehet magamra, ruha, tisztálkodószer, állataim költségei, de ha minden egyes vételt számonkérnének, nem örülnék, bár nem tudom neked milyen költségeid vannak havonta, de ha úgy érzed nekem ez nem jó költözz el inkább.
2016. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:
40 a kaja, 5 kondiberlet, 5 utazas, 10 altalaban elmegy erre-arra ha elmegyek valahova, most tonkrement par dolog a kornyezetembe es minden elvitte a tobbi penzt.. szamitogep stb. Most is rossz es letszukseglet a sulihoz. Ruhat is magamnak veszem az se 2000 forint sajnos. Cipo is kopik es itt a tel is, ezeket nem is szamolom mert nem par ezres tetel.
2016. nov. 27. 18:27
 16/66 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értelmezem, akkor nem egyedül él ennyi pénzből, hanem másodmagával, valamint bizonyos szinten hozzájárul a te megélhetésedhez is pl. rezsi. De azt is feltételezem, hogy mosol ugyan magadra, de sem mosóport nem veszel, sem a mosógépet nem javíttatod meg, ha elromlik, meg talán külön vécépapírod sincs. Magadra főzöl, az mit jelent? Te veszed meg a cukrot, sót, borsot, mosogatószert, vagy veszel egy csirkemellet, és kisütöd abban az olajban, amit a polcon találsz?

Ha a 360-ból levonom a hitelt, meg a rezsit, és elosztom kettővel, nem biztos, hogy kijönne a 120/fő.


A hozzáállás viszont elég rossz. A "mától szabályokat állítok fel" nem konstruktív, csak ellenkezést és dacot szül. Ha elköltözöl, meg fogod tapasztalni, hogy 120-ból, egyszemélyes háztartást vezetni nagyon nehéz.

2016. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
53%
Poén hogy azt hiszitek nem lehet megélni 360-ból 2 főre. Anyámék együtt nem keresnek ennyit még is el tudják tartani a 2 húgomat és még magukra is jut meg amire még akarják. És ugyan úgy fizetnek hitelt, rezsit sőt még állatok is vannak a háznál. Szóval nagy vicc hogy ennyi nem elég az anyjának.
2016. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
60%
17-es vagyok. Kiegészítem hogy a 200-at ha éppen megkeresik a szüleim még is jut mindenre sőt félre is tudnak tenni. Szóval nem értem sokaknál mi ez a felháborodás. Nekem az az ötletem van ha már megmondani sem akarta mire kell a kölcsön hogy valamit sunyizik anyud.
2016. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

Kicsit ugy kezeli itt mindenki a 360-at mintha minimalber lenne.. mashol 4en elnek havi 200bol(ismerek ilyet, es hitel is van) nalunk 3 emberre van osszesen kb felmillio forint. Ne tegyunk mar ugy hogy anyamnak mekkora teher vagyok hogy nem veszem ki a rezsibol a reszem es hasznalom a parszaz forintos olajat kisutni a csirkemellett meg megsozni a parszaz forintos soval. En veszem a zabot, turot, rizset, csirket stb es en fozom/sutom. Ruhat magamra veszek es szabadidot es utazast iskolat es minden egyebet magamra fizetek, villany, viz, gaz, hitel, ezekbe nem fizetek. Testverem kollegiumba van havi 15-ért, hetvegen jon haza es enni ker csak. O is sokszor maganak vesz meg dolgokat a sporolt penzebol. Ugyan nem minden ruhat fizet maganak ez igaz. Az o ruhaztatasa es egyeb kiadasait kell anyamnak allni. Nyilvan.

Majdnem 400 ezer forintbol havi 50 ezres hitelt rohogve kellene tudni kifizetni es ennyi penz mellett marhat is ehetnenk naponta. Nem angliaba vagyunk ahol 1200 ft 2.5 liter coca cola..

2016. nov. 27. 18:57
 20/66 anonim ***** válasza:
27%
Fiatal hapsikra veri el a pézt a muter :)
2016. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!