Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy a pofa csak szerintem kozel se szenvedne ossze itt senki 120at mikozbe otthon allando a feszultseg es kozbe tanulni is kell muszaki karon. (Munka is erosen fugg tole)

Budos eletbe nem fogtok keresni 380at, honnan is tudnatok mennyit er az a penz, hisz anyam se tudja es ennyit kap. Pofatlan mod ennyi penz mellett is kepes a sajat fiat ilyen allapotba tartani mikozbe tanul es dolgozik. Jo hogy nem mar majd lassan meg adok neki koltopenzt a kozel 400as fizuja melle. Szanalmas bagazs.

2016. nov. 27. 20:07
 32/66 anonim válasza:
100%

Tehát ez aut jelenti hogy hármotokra van közel 500 ezer forint és nem vagytok meg belőle????


Elmondom akkor a saját helyzetemet. Anyám nem dolgozik. Nincs munkalehetőség, valamint a mamámot ápolja. Kap ápolási költséget. 26 ezer forint havonta. Apám keres 120 ezret. Hozzájön a családi pótlék ami már csak a húgomra jár. Az nem egy jelentős összeg mert talán 16 ezer, de nem biztos hogy megvan annyi. Ez az össz bevételünk havonta és 5-en vagyunk. Pontosabban ehhez hozzájön az hogy én kijártam az iskolát Tehát én már dolgozok. Én 120 ezret keresek túlórával plusz bejárási költséggel együtt. Ezt a pénzt én félreteszem valamint reggelimet ebédemet magamnak veszem. Bátyám kijárta az iskoláit, itthon van jelenleg. Hugom kollégiumos. Kell neki bérlet. Kell vinnie pénzt egész hétre. Kaja stb. Van autónk. Van nagymotorunk. Van utánfutónk. Van két disznó. Ez meg az. És ezt kB akkor 170 ezer forintból max. Szüleim pénzéhez hozzáadtam azt amit én magamnak kajára költök. 170 ezerből él 5 ember. Ti meg 3-an nem vagytok meg 500 ezerből.... Vagy vonjuk le az 500-ból az 50 hitelt. 450 ezer van még hármótokra. Nekem közel 30 kmre kell bejárnom.dolgozni. Szüleim.autójával járok. Eltankolok bele 30 ezret havonta. Költök rá alkatrészekre. És abból a 120-ból félretudok tenni 50-60 ezer forintot..... Ezt muszáj félretenni mert ha muszáj kölcsönadnom.akkor legyen miből....

2016. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

#32

LATOD? Es meg en erezzem lassan szrul magam amiert nem fizetek rezsit meg lakbert.. vigan kene eljunk harman 300bol ugy jogy en egy forintot se keresek es meg rajtam van szamonkerve mintha en eloskodnek.

Ne hogy mar..

2016. nov. 27. 20:15
 34/66 anonim ***** válasza:
56%
Úhh, kérdező, egy buta, beképzelt liba vagy.
2016. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
55%

"vigan kene eljunk harman 300bol "


Akkor neked 120-bol miért nem sikerül rezsi nélkül? Önmagadnak is ellentmondasz.

2016. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim válasza:
38%
32 es vagyok. Ja ha nem keresnél egy forintot se akkor is byugodtan eltarthatna téged abból a pénzéből. Hisz még iskolába jársz. Én szüleimnek ilyen kevés. Abevétele. Mégsem kérnek tőlem pénzt.. Csak ha nekik már tényleg nincs semennyi. Ha már nem járnál iskolába, csak dolgotni, akkor jogosabb volna elkérni.
2016. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem sikerul? Az mas dolog hogy a gepem tonkre ment es muszaj bele alkatresz. Ha nincs baja akkor sporolok en is. Agyadat hasznalhatnad. Kivancsi lennek rad, milyen vagy az eletben mert itt baromi okosnak hiszed magad de parhuzamot mar nehezen talalsz 2 dolog kozott.
2016. nov. 27. 20:23
 38/66 A kérdező kommentje:
Es tessek jott 2 tokeletes pelda is arra hogy ennek a prnznek amit anyam kap a felebol is meg lehet elni ea igy is teszed az okost. Ennyit rolad meg a tobbi kozgazdaszrol.
2016. nov. 27. 20:24
 39/66 anonim válasza:
55%
32-es vagyok. Talán azért nem tud vígan megélni a kérdező a 120-ból. Mert magánam fizeti a taníttatását és egyéb költségeit. Ha magának veszi a kaját is? Akkor már csak a számlák ráeső része van szinte. Az meg 20 ezer legyen mondjuk havonta. Ennyivel meg nyugodtan támogathatja a gyerekét a szülei. Elvégre nem azért szülte meg hogy csak 18 évig foglalkozzon vele aztán ne is lássa többet. Az embert a szülei támogathatják életik végéig is ha tudják.
2016. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdető! Áruld már el, meddig akarsz vígan úgy élni hogy anyukád fizeti rád a rezsit miközben neked saját kereseted van?
2016. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!