Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
Felolem el is kaszinozhatja a sajatjat csak akkor ne igy alljon en hozzam. :)
2016. nov. 27. 19:06
 22/66 anonim ***** válasza:
59%

Tesóm kolis, hétvégén van itthon, havi 15k a koli. Ennyit költ rá, nem 120-at. Meg hètvegén kaját ad neki. Legyen duzzogva 40, csak azért is. Te mennyit keresel? Havi 360 neked nem lenne elég? Hitelt vonjuk le legyen akkor 300. Tesóm részéről a 40et vonjuk le 260. Kocsira vonjunk le 40-et, habár ennyit biztos nem fizet benzinre stb. 220. Nem elég egymagára 220? :) Vicc kategória.


A te esetedben:

120 - 0 koli = 120

120 - 0 tesó = 120

120 - 0 hitel = 120

120 - 0 autó = 120

120 - 0 rezsi = 120


Anyád pénzéből vonj még le kb. 40-et a rezsire, akkor 180.

GOndolom, ő veszi a háztartásiban szükséges dolgokat is, és ő fedezi ha elromlott valami, javítani/cserrélni kell valamit. Ezt is vond le, és utána legyen nagy szád!

2016. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:
Költözz óssze anyámmal, jól kijönnétek, mindketten a realitas felett jartok 3 meterrel. A te nonszensz kovetkezteteseidet meg felesleges idebofognod.
2016. nov. 27. 19:33
 24/66 A kérdező kommentje:
Az en 120 ezrem gondolom csak koltopenz mert en fennyel taplalkozok meg vegetalok.
2016. nov. 27. 19:35
 25/66 anonim ***** válasza:
81%

Nem mondom én egy szóval sem, hogy kevés az a pénz, én például kevesebből élek, mint te, és ebből lakást kell fenntartanom, enni, ruházkodni, tisztálkodni, stb. Szóval örülnék én a felének is, csak hát a kérdésedben úgy állítottad be, mintha ő mind a 360-at magára költené, szemben a te 120-addal, holott az a helyzet, hogy te a 120-at valóban magadra költöd, míg ő azért fenntart egy lakást, fizeti a hitelt, a rezsit, meg valamennyit csak költ az öcsédre is. Hidd el nekem, hogy ha összeszámolom azokat a csipp-csupp költségeket, amik egy háztartásban mindennaposak, a fogkrémtől a villanykörtéig, a sótól a papírszalvétáig, az is kiad egy kerek summát évente. Mekkora lakásban éltek, mennyi az éves fűtés-, víz- és villanyszámlátok? Közös költség? Nekem egy pici lakásban, egy főre elviszi a jövedelmem felét a rezsi. Egy nagyobb lakásban, két-három főre akár a 100-at is elérheti.

De ezt tényleg csak akkor fogod megtapasztalni, ha egyedül kell egy lakást fenntartanod.


A helyedben elköltöznék, egyrészt azért, hogy kipróbálhasd magad, másrészt meg az az érzésem, hogy nagyon elmérgesedett köztetek a viszony. Talán nagyobb távolságból képesek lennétek közeledni egymáshoz.

2016. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:
50 valamennyi negyzetmeter a lakas. Ha elkoltozok akkor bizony nem fogok hozza kozeledni, hisz pont ezert koltozok el.
2016. nov. 27. 19:49
 27/66 anonim ***** válasza:
56%

Szar ugy ha ennyibol nem tudsz felre rakni ...

Igaza van anyadnak ...

Mondjuk es siman kernek roled a rezsire penzt elvegre mar van kereseted.

Min 20e tuti le.kellene tennek az asztalra

2016. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
66%

Anyád sem fényből él és még egy lakást és egy másik gyereket is el kell tartania. Rohadt módon el vagy tájolódva kérdező.


Ha elköltözöl miben lesz neked jobb? Na akkor nem marad semmi pénzed, ugyanis máshol nem fogsz ingyen lakni.

2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
67%
Keresd már meg a rezsi számlákat is...tudod, víz, villany, fűtés, telefon, internet, tv...ezeket nyilván használod te is...
2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Egyetem mellett gondolom ti is kerestek/kerestetek 120at es elkerte anyatok a rezsi ratok eso reszet. Kivanom eljetek meg ennyibol es tartsatok el magatokat tanulas mellett. :)))
2016. nov. 27. 20:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!