Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lenne kötelező 80. 000...

Miért lenne kötelező 80. 000 Ft-ot hazaadnom a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Hétfőn fogok kezdeni a munkahelyen, 180.0000 Ft-ot fogok kézbe kapni. Anyám kijelentette, hogy ebből 80.000-at kell a közösbe adnom. Én arra gondoltam, hogy 50.000-et adok, 30.000-ból költekezek, ha kell valami (pl sampon, hajbalzsam, krémek, ruha stb, megjegyzem ezeket most is én veszem a saját spórolt pénzemből, amit még tanfolyamon spóroltam össze) és 100.000-at félrerakok. Erről hallani sem akarnak, mert hogy egyik albérletben sem élek meg 50.000 Ft-ból, meg hogy ne gondoljam, hogy én majd itt dőzsölök a pénzemből. Mellesleg anyám kb. 20.000 Ft-ot tesz be a közösbe, mert ő megteheti, hogy csak ennyit ad, és ez így természetes... A tanfolyami pénzem több, mint fele is az ő zsebében kötött ki, vett belőle a cigit, parfümöt, ruhát stb. És az egész rokonság szerint ez így normális.

2015. okt. 1. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:
És mi ez a duma, hogy eltartanak engem? Miért, ha 50-et adok akkor miért tartanak el engem?
2015. okt. 1. 14:38
 42/64 A kérdező kommentje:
Az 50 is fedezné minden költségemet...
2015. okt. 1. 14:39
 43/64 anonim ***** válasza:
97%
Ja, fontos! Nem értek egyet azokkal, akik szerint a szülők bezzeg mennyit költöttek a gyerekre. Talán nem szép ilyet írni, de a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. A szülő nem azért "hozza létre" a gyereket, hogy utána benyújtsa a számlát. Ezek alapján a gyerek egész életében gürcölhetne a szüleiért. Nem erről szól a szülőség. Én segíteném a szüleimet, ha bajban lennének, de a leírtak alapján a tieidnek nincs rá szükségük.
2015. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
98%

Akkor adj nekik 60-at, ezt úgy hívják, komprpmisszum.

Így félre tudnál tenni havonta 120 ezret, az 1 év alatt másfél milla, 2-3 év múlva meg elköltözöl és boldog lehetsz. Nagyon sóher szüleid vannak, én semmit sem kérnék a fizetésedből. Minél hamarabb össze tudsz gyűjteni 3-4 millát, annál hamarabb lehet saját lakásod és tudsz talpra állni. Miért jó a szüleidnek, hogy magukhoz láncolnak téged???

Amúgy meg butaság ez az "ők neveltek fel, kötelességed életed végéig őket szolgálni" mentalitás. A szülő megszülte, hát kötlessége fölnevelni az utódját.


N

2015. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
97%
Költözz el minél előbb. Ez nem normális alapban sem. Én nagy megyeszékhelyen lakom a nyugati részen, egy szobás albérlet van már 40-50 ezerért, de szerencséd van másfél szobás is. Jól keresel, kevesebből is vannak albérletben. Amúgy is jobb külön lakni ha felnőtt Vagy, akkor jössz mész amikor akarsz, az jön hozzád akit Te akarsz, akkor amikor Te akarod. Komoly kapcsolat előtt nem rossz ezt sem kipróbálni. A másik, a nyugalmad minden pénznél többet ér.
2015. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
93%
Igen jobba jár, ha kifizet idegennek több pénzt. Mert önálló életet élhet, nyugalma lesz.
2015. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
89%

ma 15:06


Az ilyen szülök pénzéhesek ha adna nekik 80-at legközelebb már 800 ezret kérnének..

2015. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
22%
gyere hozzám lakni én ingyen eltartalak
2015. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
1%
50 elég rezsire és 20 kajára? Neked? Csináld! Úgy megnézném ahogy pofára esel!! Komolyan!
2015. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
1%
Na en is megneznem azt a 20.000 kajat. Jartal te mar eletedben bevasarolni? Ma alig vettem par dolgot es 10et hagytam a boltban kettonknek. 2nap mulva megint vasarolhatok. Es a szakacsno, bejarono tema atvitt ertelemben volt, gondolom ezeket anyukad csinalja meg. De onalloan neked kellene. Hat hajrá! Koltozz kulon, meglatjuk a 180bol mennyit raksz felre. Amugy sajnalsz anyukadtol egy uveg parfumot? Miert nem veszel te neki? 20at ad a kozosbe? Ne nevettes mar? Es a tobbi penzevel mit csinal? Elkocsmazza? Mert csak akkor ertenem meg a felhaborodasodat!
2015. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!