Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lenne kötelező 80. 000...

Miért lenne kötelező 80. 000 Ft-ot hazaadnom a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Hétfőn fogok kezdeni a munkahelyen, 180.0000 Ft-ot fogok kézbe kapni. Anyám kijelentette, hogy ebből 80.000-at kell a közösbe adnom. Én arra gondoltam, hogy 50.000-et adok, 30.000-ból költekezek, ha kell valami (pl sampon, hajbalzsam, krémek, ruha stb, megjegyzem ezeket most is én veszem a saját spórolt pénzemből, amit még tanfolyamon spóroltam össze) és 100.000-at félrerakok. Erről hallani sem akarnak, mert hogy egyik albérletben sem élek meg 50.000 Ft-ból, meg hogy ne gondoljam, hogy én majd itt dőzsölök a pénzemből. Mellesleg anyám kb. 20.000 Ft-ot tesz be a közösbe, mert ő megteheti, hogy csak ennyit ad, és ez így természetes... A tanfolyami pénzem több, mint fele is az ő zsebében kötött ki, vett belőle a cigit, parfümöt, ruhát stb. És az egész rokonság szerint ez így normális.

2015. okt. 1. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
98%

Elcseszett egy családod van, már bocs. Van mit a tejbe aprítaniuk, miért kell a tiédből is? Ja persze, hogy hülyeségre menjen el. Frankó meglátással bír anyád.


Én a lányomtól egy fillért nem kérnék el a fizetéséből, maximum egy jelképes összeget fogadnék el tőle, ha ragaszkodna hozzá, hogy adjon, de semmiképp nem várnám el, főleg, ha olyan körülmények között élnék, hogy millió is bejön egy hónapban. Örülnék, ha gyűjteni akarna és minden fronton támogatnám. Ha milla körüli lenne a bevétel/hó, még támogatnám is pluszba.

2015. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, szerintem próbálj meg alkudni! Mond meg anyudnak, hogy 60-at adnál bele a közösbe, de szeretnél félretenni is + a saját dolgaidat megveszed. Ha értelmesen leültök megbeszélni, akkor belemegy. Elköltözést nem ajánlom, mert most hihetetlenül felmentek a lakbérek árai! Abban meg az egyik válaszolónak igaza volt, hogy inkább a szüleidnek fizess, mint egy idegennek.


Amúgy még egy ok, hogy érdemes otthon laknod, hogy anyud ott gondolom mos rád, takarít, tudsz enni finom házi kosztot, stb.

2015. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
1%

"180.0000 Ft-ot fogok kézbe kapni"


1 millió 800 ezer forintból igazán haza adhatnál 80 ezer forintot :D

2015. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
78%
Én a 110ezres fizummal költöztem el és teljesen jól kijöttem. Gondolom te Pesten laksz, hogy ilyen drága lenne, nálunk vidéken azért jóval olcsóbb az albi. Költözz el a fenébe te is, tudod ki akarna ilyen pénzéhes gyökerekkel együtt élni. Amíg otthon laktam, tőlem anyám a havi 18ezret alig akarta elfogadni pedig nem keresnek jól. Anyu 75-öt, apu pedig 120-at.
2015. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
Jó félreírtam bocsi. 180ezer. :D
2015. okt. 1. 13:36
 26/64 A kérdező kommentje:
Nem Pesten lakunk.
2015. okt. 1. 13:37
 27/64 anonim ***** válasza:
81%
Csak azt nem tudom öreg minek kellett elmondani Anyadnak hogy mennyit fogsz kapni? Most meg csodálkozol, hogy a véredet szívja. Gondolom régóta ismered és pontosan tudtad milyen. ..
2015. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Mert ez a legelső kérdése mindenkinek, hogy mennyi a fizetés...
2015. okt. 1. 13:40
 29/64 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jó, ha hazaad a gyerek valamennyit, függetlenül attól, mennyit keres ő vagy a szülei.

A 80-at sokallom ebben az esetben. Tényleg vegyél egy nagy levegőt, és költözz el. Mi Bpesten egy központtól nem túl távoli helyen kertes házat bérelünk 80e + rezsiért, szóval te tutira találsz 80-ért egyedül egy kisebb lakást vagy valakivel összeköltözöl. Meglátod, sokkal jobb lesz! Nem fogod megbánni. Pláne, mert nem sok jóval kecsegtet így a jövő...

2015. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
97%

Az 50-es még ok, lehetne...

De 80 tényleg sok. Bár ha kaja is lenne benne, hogy munkába is otthonról viszel, még úgy ahogy...

Ha én kérnék a gyerektől, azért kérnék, hogy titokban félretegyek neki, vagy ha tényleg megvagyunk szorulva.


Drukkolok neked, hogy megtaláld az utat.

2015. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!