Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lenne kötelező 80. 000...

Miért lenne kötelező 80. 000 Ft-ot hazaadnom a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Hétfőn fogok kezdeni a munkahelyen, 180.0000 Ft-ot fogok kézbe kapni. Anyám kijelentette, hogy ebből 80.000-at kell a közösbe adnom. Én arra gondoltam, hogy 50.000-et adok, 30.000-ból költekezek, ha kell valami (pl sampon, hajbalzsam, krémek, ruha stb, megjegyzem ezeket most is én veszem a saját spórolt pénzemből, amit még tanfolyamon spóroltam össze) és 100.000-at félrerakok. Erről hallani sem akarnak, mert hogy egyik albérletben sem élek meg 50.000 Ft-ból, meg hogy ne gondoljam, hogy én majd itt dőzsölök a pénzemből. Mellesleg anyám kb. 20.000 Ft-ot tesz be a közösbe, mert ő megteheti, hogy csak ennyit ad, és ez így természetes... A tanfolyami pénzem több, mint fele is az ő zsebében kötött ki, vett belőle a cigit, parfümöt, ruhát stb. És az egész rokonság szerint ez így normális.

2015. okt. 1. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
0%

Amíg ilyen ellenséges vagy, azért gondolkodj el azon, hogy téged felneveltek a szüleid. Etettek, itattak, számlát fizettek (melegben voltál, vizet használtál, áramot, stb) és ha ennyivel beszállsz, az bőven nem a világvége.

Amúgy meg így is tudsz félretenni, marad 100.000 Ft-od, abból azért van mit eltenni.

Én most keresek kerek perec 79ezret, minimálbér. Ebből adtam haza, amíg otthon laktam éshavi 30-40 ezret tudtam félrerakni, változó volt. És ebből vettem meg ha valamire szükségem is volt.

Most is küzdök,hogy jól fizető állást kapjak.

Te meg most kezdesz dolgozni és az öledbe hullik. Irigyellek.

Mit fogsz dolgozni?

2015. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
19%
Miért nem adod nekik inkább az egész fizetésed?
2015. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
7%

De miért lesz jobb, ha kifizetsz egy idegennek 80 ezret, plusz rezsi, kaja stb és alig marad pár tízezred, ahelyett hogy otthon lennél, és maradna 100 ezred simán amiből többet tudnál félrerakni.

A szüleidtől sajnálod és várod hogy eltartsanak amíg gyűjtögetsz? Milyen jogon várod el hogy eltartsanak ha te se akarsz adni annyit amennyit kérnek?

2015. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és gratulálok a munkádhoz meg a fizetésedhez! :-)
2015. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
Mert miért kellene 80-at adnom? Anyám meg 20-at ha ad...
2015. okt. 1. 14:07
 36/64 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy adj ennyit... Egy forintot se. Költözz el, én is azt mondom. 50-ből ugyanúgy megvagy, hát még 80-ból..... és anyád sem szívja többet a véred. Ha okos vagy, így döntesz.
2015. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
96%

Ha anyagi alapon döntesz: 80e csak a lakás+rezsi, de enned is kell, ami havi 40e alsó hangon. Ha ők úgy kérnek 80-at, hogy a kajájukat is eszed, akkor anyagilag még mindig velük jössz ki jobban.

Érzelmileg: Az 50 nagyon méltányos részedről, ha valaki 80-at kér a gyerekétől havonta úgy, hogy nincsenek rászorulva, az nagyon elkeserítő. Sóher egy brigád, fogadd együttérzésemet.

2015. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:
Meg azért nehogy már én fizessek, hogy anyám vegye magának a cigit meg a parfümöket. Még ha kajára költené akkor is sok lenne. Én eszem a legkevesebbet a családban, a kaja bőven kijön 20-ból.
2015. okt. 1. 14:19
 39/64 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg nekik, hogy a rezsi harmadát fizeted, mert nem gondolod, hogy a saját szüleid házában albérleti díjat kellene fizetned. A kaját meg veszed magadnak.
2015. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom megerteni nehany szulonek a gyerekehez valo hozzaallasat. Eszembe nem jutna anyakent kovetelozni a gyerekemtol, h mennyit adjon haza a fizetesebol. Nem is kernek tole penzt, hiszen miert lakhatna a szuleivel az otthonaban ingyen?! Hogy lehet az otthont alberlettel egyaltalan osszehasonlitani??!!

Az en szuleim soha de soha nem kertek, h adjak haza a fizetesembol. De nem is kertem toluk soha penzt, megvettem magamnak azt, amire szuksegem volt es adtam, amikor volt, vagy eppen lattam, h szukseg van ra.

Minek szul egyaltalan az ilyen ember gyereket?! Azert, h hasznot huzzon belole?!

Az a Te penzed, a te fizetesed. En megmondanam a helyedben anaydnak, h adsz 50-et es kesz es ennek is oruljon. Es amint megteheted, koltozz el.

2015. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!