Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel...

Mit csináljak a szüleimmel macerálnak hogy tegyem le jogsit (19 vagyok) fizetik is de én nem akarom?

Figyelt kérdés

én elvagyok így is meg biciklivel szoktam járni amikor meg mondtam hogy felesleges mert úgysincs kocsim akkor meg mondták hogy majd vesznek valami kezdő autót de én lusta is vagyok rá meg kedvem sincs de már idén be akarnak iratni valahova :S

én nem gondolom ez olyan fontosnak


2015. márc. 23. 12:33
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
89%

Nem bírom felfogni, miért kell valakire ráerőltetni a jogsit. Aztán meg ha megbukik valamelyik vizsgán, hallgathatja a szüleitől hogy mennyi pénzt kifizettek, ő meg nem volt képes átmenni... (Ismerek ilyenre példát)

Én 14 éves koromban eldöntöttem, hogy sose akarok vezetni. Kb 12 ées korom óta autóban ülni is utálok. Ha mégis úgy adódik, hogy beülök egybe, akkor is csak jobb oldalon tudok ülni, bal oldalon rosszul leszek.

Nem bírom a sebességet, nem bírnék 100 felé figyelni egyszerre. Valamint végignéztem gimiben, ahogy az élethez is inkompetens osztálytársaim sorra kapják meg a jogsijukat. Ilyen emberek közé gyalog is alig merek kimenni, nemhogy kocsival.

Nekem is kifizette volna anyám, de nem erőltette. Azóta is jól megvagyok a BKVval, nem fogok vidékre költözni, semmi szükségem jogsira a munkámhoz.

Kérdező, a szüleidnek sorold fel az érveidet, hogy miért nem szeretnéd az egészet, valószínűleg felfogják majd.

2015. márc. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy belekezdtem, és a felénél abbahagytam. Jó sok pénz ottmaradt, de legalább mindenki felfogta, hogy nem akarok vezetni!! Így már békén hagynak vele. Elég nagy lecke volt mindenkinek :)
2015. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy saját pénzem volt, nem a szüleimé(már dogoztam akkor)
2015. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
76%

Mit csinálj?

Semmiképp se magyarázkodj. Mondd meg nekik, hogy nem akarsz megtanulni és nem érdekelnek az érveik.

A te életed, a te döntésed.


Mellesled, ha 10-20 év múlva meggondolnád magad, akkor is ugyanúgy le tudnád tenni. És nem döl össze a világ, ha évtizedek múlva valamit másképp lát az ember.

2015. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
87%
Milyen munkához? Pl területi vezető, managerek,olyan meló amihez cégesautót kapsz. Én most csúsztam le egy jó kis melóról csak azért mert nincs jogsim.
2015. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
62%
Inkább Menj el..jol jon az.en is most megyek majd.
2015. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

"Én tényleg nem tudok ilyeneket, valaki felvilágosítana?"


Például építőiparban az összes kisebb nagyobb vállalkozó, vagy építésvezető, de még a melósok többsége is kocsival jár. Egyrészt nem helyhez kötött meló több okból is:

- Valakinek helyben kell vezetni az építést, ami nem mindig a szomszédban van, hanem esetenként több 10 vagy 100 km-re

- Sok munkás szintén nem helyhez kötött, nem mindenki olyan mint az átlag magyar, hogy otthon ül és azt várja hogy a munka menjen hozzá, sok embernek ehhez utazni kell.

- Vagy egy építésznek, hiába irodai munka, alap dolog hogy kimész és megismered a helyszínt ahova tervezel egy épületet. És minél nagyobb projekt, annál inkább ott kell lenned, ehhez is alap dolog az autó és nem a tömegközlekedéshez igazítod magad.


És ez csak az általam ismert szegmens, van több munka, amihez időnként ki kell mozdulni az irodából, és szükséges hozzá autó. És még mindig jobban jár, ha letudja a jogsit még fiatalon, amíg viszonylag sok szabadideje van, mert később egy esetleges munka mellett se idő se energia nem lesz fejlesztenie magát bármilyen téren.

2015. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Sok válaszolónak írnám: írhatjátok, hogy azért nem kell jogsi, mert van BKV. Igaz, aláírom, Bp-en én sem vezetek, mert általában a BKV pont megfelelő. Viszont ajánlom figyelmetekbe, hogy ez a cég az utóbb 20 évben folyamatosan a csőd szélén táncol, ráadásul sehol az országban nincs hasonlóan jól megszervezett közlekedés (sőt, még a környező országokban sem nagyon) mint a fővárosban. Tehát ha a sors véletlenül elvetne titeket Budapestről, akkor higgyétek el nekem: sz..r dolog 50 percet várni a buszra.
2015. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
BKV-nál sem mindegy hogy épp hol dolgozol, eléggé meg tudja kötni az ember kezét. Jelenlegi munkahelyemnél be kellett menni a "főhadiszállásra" ami a város másik végén volt, sikerült is vagy 3 átszállásból több mint 1 óra alatt, míg autóval kb 30 perc. De dolgoztam külső kerületben, kerülővel, 3 átszállással majdnem 2-2 óra volt az oda meg vissza út, ugyanez kocsival 20-20 perc. Akárhogy nézzük az utazás kiesett idő, nem mindegy hogy 4 óra megy el az ember életéből naponta vagy csak 40 perc.
2015. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még, nem olvastam el a kommenteket sem.


Nekem is mondják egyre sűrűbben, hogy tegyem le a jogsit, később kelleni fog, blablabla. A KRESZ már most itt van a fejemben, mert gyerekkorom óta csak úgy érdekel, és megtanultam, maga a vezetés is érdekelne,

DE: Budapesten élek, a legtöbb külvárosban is tök jó a közlekedés, ráadásul én szeretek tömegközlekedni, bármilyen hihetetlen. Meg ha már nincs jogsim, evidens, hogy nem a város legeldugottabb szegletébe fogok költözni, ha eljön az ideje


Meg mindenki jön ezzel a munkával, hogy sok helyen előny, én már régóta tudom, mivel akarok foglalkozni, és nem, egyáltalán nem fog kelleni a jogsi hozzá...


Arról nem is beszélve, hogy elmegyek valahová kocsival, és egy sört nem ihatok meg, elmennek a francba :D az éjszakai seggrészegen is ugyan úgy hazavisz

Plusz az én szüleim erre utaznak, hogy majd én fuvarozom őket a családi összejövetelekre, és ők vedelhetnek, én meg nem... persze


21F

2016. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!