Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel...

Mit csináljak a szüleimmel macerálnak hogy tegyem le jogsit (19 vagyok) fizetik is de én nem akarom?

Figyelt kérdés

én elvagyok így is meg biciklivel szoktam járni amikor meg mondtam hogy felesleges mert úgysincs kocsim akkor meg mondták hogy majd vesznek valami kezdő autót de én lusta is vagyok rá meg kedvem sincs de már idén be akarnak iratni valahova :S

én nem gondolom ez olyan fontosnak


2015. márc. 23. 12:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
Ha azon aggódsz hogy nem fogsz jól vagy biztonságosan vezetni , gondolj csak azokra a buta emberekre a környezetedből akik kocsival közlekednek.Gondolj bele hogy még nekik is sikerült megtanulni: Nehogy akkor neked ne menjen.
2015. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 mi a fene ***** válasza:
100%
Hallgass a szüleidre,és az előttem szólókra. Nekem szerencsém volt, mindkét gyerekem érettségi után rögtön akarta a jogsit, férjemmel támogattuk őket, term. anyagilag is. Szeretnek vezetni, a nagyobbnak enélkül most nem lenne munkája. Kezdd el, majd megjön a kedved, és bizony akadhat olyan helyzet, hogy nagyon kell !
2015. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem csak trollkodsz. :)
2015. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

miért trollkodnék? szerintem mindenki annyira akar vezetni??

fiú vagyok de a kocsik érdekelnek a legkevésbé...

2015. márc. 23. 13:01
 15/51 A kérdező kommentje:
szerinted*
2015. márc. 23. 13:01
 16/51 anonim ***** válasza:
76%

Örülj neki! Sokan örülnének ilyen lehetőségnek.

Minél fiatalabb vagy, annál könnyebb megtanulni. Később csak nehezebb lesz.

Nem kell aggódnod, igen nagyon sok mindenre kell egyszerre figyelni, de mások sem úgy mennek oda, hogy tudják. Majd ott megtanulod.

Nagyon sok haszna lesz majd még a jövőben és akkor jól fog jönni, hogy már van.

2015. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes, sokan például mit össze kínozzák a szüleit hogy be tegyék tanfolyamra, vagy hogy mehessen egyáltalán.


Jó megértelek téged, nem szívózni akarok veled, csak azért megjegyzem hogy engem is azért akartak berakni mert a jogosítvány nagyon sok mindenhez kellhet. Legtöbb munkahelyen már előnyt jelent ha van az embernek B-s jogsija. Én is átmenetileg egy takarító cégnél dolgozok, brigáddal járunk majdnem mindennap takarítani, amikor felvettek kérdezték van-e jogsim, mondtam hogy igen, és 1 hónap után már azzal fogadtak hogy van állandó munkahelye a cégnek ahová mindennap kell menni 4 embernek takarítani és autóval kell mert a gépeket nem hagyhattuk ott sajnos ezért kellett az autó meg ugye mindenkinek úgy a legkönnyebb mert út közben fel kell venni az embereket is. Ezért döntöttek úgy hogy akkor engem beraknak sofőrnek ami igaz + 1-2 óra munkaidő de legalább nekem azt is fizetik ami mindenképp jól jön plusz ilyen téren is szereztem vele tapasztalatot. Akkor a cég berakott engem C-s tanfolyamra is hogy nagyobb járműveket is tudjak vezetni ha olyan munkáink adódnának és jól jött mert amikor elegem lett a cégből 1 hónap alatt kaptam munkát sofőrként egy nagy cégnél ami nem hogy helyben van mivel csak a környéken kell fuvarozzak az autóval, sokszor csak pár száz métereket megyek hogy csarnokból a telephely másik felére vigyem az anyagot, igaz hogy ez 2 műszakba megy, valamikor éjszakára is berendelnek, és havi 1 hétvégi munka is szokott lenni, de megéri mert a fizetésem 150 ezer forintnál kezdődik, ha csak délelőttönként kell dolgozzak, még ha csak kocsi kísérő vagyok akkor is ennyi az alapom amit mindenképp megkapok, gyakran adódnak nagyobb fuvarok amikor 1-2 órát utazok vagy többet, de ezeket még jobban megfizetik, és időnként a cég maszek fuvarokat is ad nekem teljesen szabályosan ha olyan jellegű a munka, és mondanom sem kell hogy targoncás jogsimat is ők állták hogy tudjam azt is.


Szóval szerintem érdemes lenne neked is elkezdened, lehet megfogod szeretni a vezetést, meg kerékpárosnak sem árt tudnia a kreszt én szerintem, mert látok olyan kerékpárosokat hogy a hajam égnek áll tőle amit leművelnek. Szerencsére nem mindegyik, de a többségük sajnos igen. Meg tényleg nem tudhatod hogy mit hoz az élet, mert nekem azt mondogatták akkor hogy 25 éves korig még könnyen tanul az ember utána már nehezebb. És volt ott egy 27 éves nő akinek szintén mondták 18 évesen a szülei hogy tegye le ameddig tudják fizetni neki, de nem akarta és akkor 27 évesen már sajnos magának kellett összekaparnia az árát, jó össze szedte, de akkor bánta nagyon hogy korában nem tette le mert olyan állást ajánlottak neki amihez már kellett a jogsi meg némi vezetési tapasztalat, meg ugye családja is lett és sokszor voltak olyan kellemetlen pillanatai hogy nagyon kellett az autó és már égett a pofája hogy mindig meg kellett kérnie rá valakit, pedig ott volt neki az autó csak amikor a férje dolgozott akkor kellett neki sofőrt keresnie hogy eltudjon menni pár helyre fontos ügyeit intézni.



Én a helyedben ezt még átgondolnám mert ezek egyre drágábbak lesznek és ameddig a szüleid tudnak segíteni még autót is adnak hogy gyakorolgass addig érdemes ezzel foglalkozni mert nem tudhatod mit hoz az élet. Haverom is egyszerű asztalosnak ment el és most mit össze szenved azért hogy letehesse a jogsiját mert rengeteg jól fizető maszek munkája lenne amihez már kell az autó.

2015. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

Én is csak 25 után csináltam meg a jogsit, mert előtte úgysem lett volna értelme (nem lett volna kocsim, meg mire is használtam volna?) Aztán gyorsan, minden gond nélkül meglett, úgy látszik, volt érzékem hozzá. Azóta viszont rendszeresen használom, és a jelenlegi életemben valóban nagy (szinte elengedhetetlen) segítség.

Én azt mondom, ha most korainak érzed, várj vele, főleg, ha továbbtanulsz. Ha nem, azért megfontolandó, sokszor vagy a munkához is kell / előny, vagy nagyban megkönnyíti a munkába járást - persze ez függ attól, hogy mit csinálsz és hol laksz.

Vezetni nagyon jó:) Ne úgy éld meg, mint a "foghúzást".

2015. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
16%

Van, akinek nem való jogsi, és pont. Ráadásul a nők többsége nem is vezet azok közül, akinek van jogsija, legalábbis ott tuti nem, ahol 1 kocsi van a családban.

Mert szinte mindig a pasinál az autó, meg ha mennek valahova, a férfi vezet.

Millió egy olyan családanyát ismerek, akinek van jogosítványa, de évek, sőt évtizedek óta nincs jogosítványa.

Olyat is sokat ismerek, ahol fiatal korában letetették vele a jogsit, aztán az apja nem engedi autóba ülni. K**va sok értelme volt! Semmi gyakorlata nincsen. A legtöbb nő nem is merne beülni a volán mögé, és ezért letette drága pénzekért a jogsit, és elmondhatja magáról, hogy neki van. És minek?

2015. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
69%

Tegye le akkor az ember, amikor belátható időn belül vezetni fog. Semmi értelme úgy letenni a diákoknak 17-19 évesen, hogy közben lehet, hogy 25-30 éves koráig nem is fog vezetni. Addigra ugyanolyan kezdő lesz, mint bárki más.

Sosem késő. Nekem sem sürgős most, pedig 26 leszek. Ha majd annyira szükségét érzem, akkor leteszem. Ezidáig soha nem kellett volna használnom a jogsim, mert saját kocsim nem volt, most is a férjem használja munkába járáshoz. Nekem nem kell, mert olcsóbban kijövök tömegközlekedéssel, majd bolond lennék havi 30 ezret elszórni benzinre. Vásárolni meg gyalog megyünk, itt van 2 percre három szupermarket.

Ha lennék olyan bolond, hogy kiköltözöm falura, ahol létszükséglet lenne a kocsi a bejáráshoz, mint kolléganőmnek, akkor én is gyorsan letenném. De ilyen helyzet nem fog adódni úgysem.

2015. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!