Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel...

Mit csináljak a szüleimmel macerálnak hogy tegyem le jogsit (19 vagyok) fizetik is de én nem akarom?

Figyelt kérdés

én elvagyok így is meg biciklivel szoktam járni amikor meg mondtam hogy felesleges mert úgysincs kocsim akkor meg mondták hogy majd vesznek valami kezdő autót de én lusta is vagyok rá meg kedvem sincs de már idén be akarnak iratni valahova :S

én nem gondolom ez olyan fontosnak


2015. márc. 23. 12:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
12%

"Millió egy olyan családanyát ismerek, akinek van jogosítványa, de évek, sőt évtizedek óta nincs jogosítványa."


*sőt évtizedek óta nem vezet. Így akartam írni. :)

2015. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
72%
Annó nekem is mondták anyuék. Nem akartam. Most fizethetem majd, mert minden normális munkához kell..
2015. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

A 25 éves húgom mondta, hogy de jó lenne letenni a jogsit. 15 perc alatt benn van a munkahelyén, ebben benne van a metró, villamos, séta.


De milyen jó lenne, mondja, hogy ha buliból jönne haza, nem kellene elcsípni az utolsó, vagy megvárni az első metrót. Oké. Autót honnan szerzel? Ja, tényleg. Majd Anyu kölcsönadja. Nem, nem fogja a friss jogsis bambábbik lányának odaadni az autót. Az kb. a harmadik gyereke. De ha oda is adná, józan maradnál, hogy tudj vezetni? Hááát...


Van, amikor felesleges. Nekem egy barátomnak sincs olyan munkája, hogy a munkához kell az autó. Munkába JÁRÁSHOZ igen, de az nem KELL, hanem opcionális.

2015. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

"minden normális munkához kell.."


Pl.?

2015. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim válasza:
Ez egy olyan kérdés amire saját magadnak kell választ találnod. Nem dönthetünk helyeted maximum tanácsokat adhatunk. Úgy gondolom magadban már megtaláltad a választ. Ha nem szeretnél jogosítványt nem kötelezhetnek arra, hogy beiratkozz és megszerezd a jogosítványt. A mai világban egyáltalán nem ciki a tömegközlekedés illetve a kerékpár használata. New Yorkban például még az öltönyös úriemberek is használják a tömegközlekedés szolgáltatásait. Taxit meg bármikor hívhatsz és gyorsan elvisz A-ból B pontba és egyáltalán nem drágább mint fenntartani egy autót.
2015. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Nevetségesek vagytok. Ha nem érzi, hogy menne neki miért erőltetnétek? Utána meg halljátok a tévében, hogy balesetet okozott ki lesztek akadva, hogy na az ilyen idióta minek vezet, minek kapott jogosítványt...
2015. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
58%

Hidd el, jobb most megcsinálni. Ráadásul kb 200-300 ezerből már kijön egy korrekt használt autó, amit vezethetsz is. Én csak olyat ismerek, akik már sajnálják, hogy nem csinálták meg fiatalon a jogsit, olyat viszont egyet sem, aki amiatt sajnálkozik, hogy van jogsija. Hiába próbálják sokan beállítani úgy az autóvezetést, mint valami nagy tudományt, nem az. Bárki megtanulhatja. A sok táblától meg nem kell félni, kis túlzással ha az ember ismeri a stoptáblát meg az elsőbbségadás táblát, no meg a jobbkéz-szabályt, akkor majdnem mindenhol el tud vezetni.

Csináld meg mindenképp. Hidd el, jó szórakozás megtanulni vezetni. Semmit sem tudsz elszúrni közben, ott van az oktató, neki is vannak pedáljai.

2015. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Megcsináltam a jogsit gimis koromban (18-19 évesen), mert volt rá egy jó lehetőség, de azóta sem használtam. Én is bringával járok mindenhova városon belül, mert olcsóbb, kényelmesebb (nem kell emberek között gyűrődni a buszon vagy parkolóhelyért keringeni a belvárosban), gyorsabb, megvan a napi testmozgás egy része és nem mellesleg sokkal szórakoztatóbb, egyszerűen nincs szükségem a jogsira. Viszont egyáltalán nem bántam meg, mert akkor volt rá időm, nem került sok pénz(em)be, most pedig a kezemben van a kártya és ha újra el akarok kezdeni vezetni, nem kell végigcsinálni az összes tanfolyamot, hanem csak pár gyakorlóórát veszek, hogy felfrissüljön a járműkezelési tudás - a kresz ugye a bringa miatt egyébként is aktív.


Szóval szerintem ha van rá időd, nyugodtan csináld meg te is, nem kötelez semmire, viszont egy plusz képzettség, ami jól fog jönni később, ha önéletrajzokat küldözgetsz és bele tudod írni, hogy van jogsid, illetve bringázás közben is hasznos, ha első kézből tudod, hogy hogyan közlekednek az autósok, mikor nem látnak és ilyesmik. De természetesen a te döntésed :)

2015. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
80%

Futárcégem van.

Még állásinterjúra is eljönnek jogosítvány nélkül.

Az egyik azt mondta, hogy ő külön utánanézett annak, hogy hogyan kell a postagalambokat gondozni. De jogosítványa nincs. Csak a napfényes napokon merem elengedni a futárokat bringával vagy kismotorral. Ha esik, és a küldemény szarrá ázik, akkor az az én felelőtlenségem lenne, szóval kell a kocsi ilyenkor.

Nem kell, hogy autód legyen, de a jogsira bármikor szükség lehet.

Volt aki tíz éve nem vezetett, de a jogsija megvolt. Egy oktatótól vett 5 magánórát, és az 5 óra elég volt ahhoz, hogy magabiztosan, és biztonságosan vezessen!

Azóta is nálam dolgozik...

2015. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Annak idején én sem akartam, a hátam közepére kívántam az egészet, de szüleim "erőltették". A jogsi megszerzése nyűg volt, mert gimis voltam (17 éves), és pl. fakt után már rohadtul nem volt kedvem még órákat a vezetésre szánni, de azóta nagyon örülök, hogy megszereztem. Szeretek vezetni, sokkal egyszerűbb akárhová eljutni, és az eddigi 6 év alatt azon kívül, hogy egyszer rosszul fordultam rá a kapunkra, és "beszorultam", semmi baj nem történt vezetés közben, pedig sokszor járok nagyvárosokban, olyanokban is, ahol még azelőtt soha nem voltam, tehát nem ismerem a közlekedést, hogy hol melyik sávban érdemes maradni, stb.


Szerintem vegyél erőt magadon, és csináld meg, szüleid is csak jót akarnak neked.

2015. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!