Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel...

Mit csináljak a szüleimmel macerálnak hogy tegyem le jogsit (19 vagyok) fizetik is de én nem akarom?

Figyelt kérdés

én elvagyok így is meg biciklivel szoktam járni amikor meg mondtam hogy felesleges mert úgysincs kocsim akkor meg mondták hogy majd vesznek valami kezdő autót de én lusta is vagyok rá meg kedvem sincs de már idén be akarnak iratni valahova :S

én nem gondolom ez olyan fontosnak


2015. márc. 23. 12:33
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is hasonló helyzetben voltam. 16,5 voltam már egyből kezdenem kellett a tanfolyamot. meg is lett, a vezetés nem sikerült elsőre, és másodjára is csak szerencsém volt. de sok plusz órát is kellett vennem.

egyszerűen nem való nekem a vezetés, még gyalogosként is elbambulok, nem veszem észre ha piros van stb

legutoljára a forgalmi vizsgámon vezettem. és azóta már elteltek évek.

de ha bármikor kéne, akkor el tudnám vinni A-ból B-be a kocsit, mivel már van papírom, és ismerem az elvét. meg a KRESZ hibátlan lett, az még érdekelt is.

de egyrészt nem érzek késztetést arra, hogy vezessek, meg tudom hogy hamar baleset lenne, mert elkalandozok nem tudok odafigyelni több dologra is.

szeritnem használd ki a lehetőséget, hogy fizetik neked. és végezd el. hogy mennyire tetszik majd a vezetés, és használod -e később, az majd kiderült.

de nem hátrány ha megvan! a mai világban már szinte minden állásnál feltétel.

a barátom ezzel küszköd, kéne a munkájához a jogsi, de nincs pénze letenni, mivel nem veszik fel a munkába mert nincs jogsija.. gondolod meg, használd ki ha kifizetik neked.!

2015. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

ja és még annyi, hogy jó esetben azt már soha el nem veszik tőled!

szóval mindenképpen menj el! de ha lehet akkor próbálj átmenni a vizsgákon, hogy ne kelljen plusz pénzt fizetni a szüleidnek.

sok ilyet ismerek, és a tanfolyamon is volt. aki csak muszájból elment, fizették is neki, és leszarta, nem tanult rá be se járt órákra stb

ennek nincs értelme, csak akkor hagyd hogy beirassanak, ha megteszel majd mindent tőled telhetőt!!



és még annyit, hogy amíg a tanulókocsiban vagy, elég kicsi eséllyel okozol balesetet. azért is van ott az oktató!

2015. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, de majdnem hasonló az én helyzetem. Tesóm eltalálta, hogy megcsinálja a jogsit, én akkor jöttem haza külföldről, mondta anyu hát akkor én is, támogatjuk majd egymást.. na nekem nem sok kedvem volt hozzá, de mondom jó legyen.. az első kressz vizsgán elhasaltam, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, tesóm átment, ő utána már vezetett is. Nekem csalódás is volt, pedig gyakoroltam, elég maximalista vagyok, így úgy voltam vele majd ha akarom megcsinálom. Egy másik városban kezdtem el dolgozni, késő este végeztem, nem mindig értem el a buszom, volt amikor leszálltam a buszról akkor sétálnom kellett, mert általában valaki mindig bejött értem.. Na már most, amikor sétáltam, akkor valaki mindig megtalált, vagy részegek, vagy cigányok, és hát annyi esetet lehet hallani, ahol vétlen nőket férfiakat öltek meg. Akkor felfújtam a pofám, na már pedig én megcsinálom. És meg is csináltam, és nagyon szeretek vezetni. :) Remélem tudtam segíteni a válaszommal, és ha már fizetik neked, akkor mindenképp tedd le! Mert tényleg nem tudhatod, hogy mikor lesz rá szükséged. :)
2015. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Érdekes, én alig vártam, hogy legyen rá lehetőségem, és megszereztem a jogsit. Persze rettenetesen féltem eleinte, hogy nem sikerül stb., de azért ha valaki nem gyökhülye, akkor le tudja tenni. Adj hálát, hogy még fizetik is!

Azóta már eltelt 18 év, mióta levizsgáztam, de a mai napig nagyon szeretek vezetni. Az autó hatalmas szabadságot ad, és élmény a vezetés. Próbáld élvezni :) Aztán, ha megvan a jogsid, a kocsid, és nem szereted meg mégsem, akkor is abbahagyhatod a vezetést bármikor.

2015. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig a válaszokat, bocsi!

De hidd el jobb, ha most megcsinálod, én most (26 évesen) tettem le, sokkal jobb lett volna korábban, csak akkor én is így álltam hozzá! hajrá, egy jó oktató és hamar megszereted :D

2015. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Hát akárhogy nézzük, a mai világban szinte bármilyen valamire való szakmához kérnek jogosítványt, így már alapból lemaradásból indulsz.


Én sem tettem le 18 évesen, pedig fizették volna szüleim, de valahogy sosem érdekelt a vezetés. Azóta 26 lettem, jogsim azóta sincs, és munka-egyetem mellett sokkal nehezebb nekiállni, és saját zsebből állni. Plusz ott vagyok, hogy a mostani melóban is erősen korlátoz a tömegközlekedés, meg ha később folytatni akarom, akkor mindenképp kell szerezzek jogsit, kocsit.


Veszíteni nem veszítesz vele, később is pont ugyanolyan lusta leszel, most legalább köteleznek kicsit rá, és van melletted oktató, aki irányít. Aztán legfeljebb utána nem vezetsz többet.

2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
63%

"Hát akárhogy nézzük, a mai világban szinte bármilyen valamire való szakmához kérnek jogosítványt, így már alapból lemaradásból indulsz."


Én tényleg nem tudok ilyeneket, valaki felvilágosítana?

2015. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
29%

Abba is gondolj bele, hogy lehet, hogy ezen fog múlni X év múlva, hogy van-e állásod, vagy nincs. Most megcsinálod, elvezetgetsz biztonsággal nem rohanva, nem idegeskedve.

Ha pedig tényleg nagy szükséged lesz rá akár egy álláshoz, akkor nagyon fog hiányozni, ha nincsen meg.

2015. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok mint te :D Bár mióta felköltöztem Pestre, békén hagynak, belátják hogy itt tényleg csak macerásabb lenne mint metróval meg villamossal járni. De nekem is az agyamra mentek, nem fogták fel hogy NEM AKAROK vezetni.

Te hol laksz? Falu, kisváros, nagyváros?

20/L

2015. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
79%
inkább az a kérdés, ha lesz jogsid, tudsz-e majd mit vezetni? Ha nem, tök felesleges a jogsi.
2015. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!