Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utáljuk egymást a nevelt...

Utáljuk egymást a nevelt lányommal. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én elhiszem hogy nem helyettesíthetem az anyját,de egyszerűen olyan undorítóan és lealacsonyítóan viselkedik velem az a hálátlan dög hogy felpofoztam.Erre jött a mű sírás amikor hazajött az apja hogy én verem őt.Nem bírtam tovább idegekkel azt a lányt.Még csak 16 éves de akkora arca van hogy nem fér be a házba.Én próbáltam vele kedves lenni és szeretni őt de lehetetlen.Annyira ellenez hogy egy normális szava nem volt hozzám,pedig én etetem,keltem minden reggel,ha beteg én ápolom én megyek gyógyszerért mert a kis hercegnő nem képes felemelni a fenekét és bármit is csinálni.

2015. febr. 5. 20:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
39%
Sajnálom hogy közétek tartozom, nem vagytok normálisak!
2015. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 76%-os.

A Kérdező jelen esetben nevelőszülő. Mivelhogy a gyerek nála lakik, az ő fizetéséből(is) el van tartva, az ő ételét eszi, az ő pénzéből(is) ruházkodik. Persze, ott az apja, és mind látjuk, milyen jól sikerült az ő nevelése. Anyu még mindig a balfenéken.


Na most, a fent megjelölt szerepkör miatt a Kérdező igenis abban a helyzetben van, ahol SZABAD NEVELNIE a vele egy fedél alatt élő gyereket, ha annak a nevelését anyu és apu elcseszerintette. Akkor is szabad, ha biológiailag más gyereke. Főleg úgy, hogy a Kérdező apuka élettársa.

Nem a szomszéd gyerekéről van szó ám. Hanem valakiről, akivel egy helyen lakik, és aki az együttélés normális szabályait nem képes betartani.

Nem azt jelenti, hogy szabad kékre-zöldre vernie a gyereket, de nem is erről volt szó. Azt jelenti, hogy ki kell alakítani egy mindenki számára élhető szabályrendszer és életformát, lehetőleg közösen, hármójuknak.

2015. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, mi ez a hiszti egy pofon miatt...16 éves lány vagyok, néha észre se veszem, milyen pofátlan vagyok a szüleimmel, és bár nem szoktak megütni, megérdemelném .. :)

Meg ez is, hogy nem az övé a "gyerek" (nem olyan kicsi már az, hogy ne tudja mit szabad és mit nem), ne nevelje. Miért ne nevelhetné, ha egy fedél alatt laknak, és az apja párja? Akkor aki örökbe fogad gyereket, az se nevelje, mert nem az ő vére?

Megjegyzem, a legtöbb fiatalt a SAJÁT szülei tesznek tönkre, nem csak annyival, hogy meglegyintik, mert neveletlen. Sajnos látom a korosztályomat, sok úgy van vele ő a valaki, pofázik, visszaugat, de a fűtött lakás meg az elé tett kaja az kell, mert az neki jár.. Na, az ilyeneket én is felpofoznám!!

2015. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
8%

32: honnan tudod, h költ-e a gyerekre egy fillért is? Lehet ő költözött hozzájuk és apuka tartja el az új asszonyt is.

A nevelés legfontosabb része pedig a példamutatás! Ha új anyuka is vinnyog mindenen, meg pofozkodik, akkor milyen alapon várja el a normális viselkedést?

2015. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
79%

Na megint nem bírtam végigolvasni a válaszokat.

Kedves kérdező, ne hallgass ezekre a korlátolt barmokra, akik börtönnel fenyegetőznek - valószínűleg a szüleikkel keresztben álló frusztrált kamaszok lehetnek.

Nehéz azt nem szülőként elképzelni, mennyire képtelenül szemtelenek a mai gyerekek. (Nem tudom, mi lehet az oka.)

Mindazonáltal a pofon nem vezet jóra, tudatosítanod kéne benne, hogy értelmes ember így nem viselkedik, pláne a saját otthonában.

Megsérteni meg ne hagyd magad (úgy értem peregjen le rólad), elvégre ki ő, hogy 16 év sommás tapasztalatával a háta mögött ítéletet mondjon feletted. Legfeljebb röhögd ki, ha túl belelovallja magát. Azzal, ha hagyod magad felhúzni azt sugallod, hogy egy szinten vagytok, afféle "egyenrangú ellenfelek".

Fontos, hogy próbáld meg elfogadni, megbocsátani amiket tesz, nem érdemes gyűjtögetni a sérelmeket, haragot.

2015. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
81%
Jól tetted, ne hagyd, hogy terrorizáljon egy kis taknyos.
2015. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
74%

Az undorító és lealacsonyító viselkedést pedig senki kölykétől nem szabad elviselni.

A párunk gyerekét ugyanúgy meg lehet ütni ilyen esetben, mint egy vadidegent.

Mi az, hogy a más gyerekét nem lehet? Dehogynem! Ha egy bunkó paraszt, akkor igen.

Múltkor a buszon két idióta kamaszlány elkezdett velem szórakozni. Én harminc éves nő vagyok. Előttük ültem. Olyan hangokat adtak ki a szájukkal közvetlen a fülem mellett, mintha finganának. És még a hajamat is meghúzták többször is. Nem erősen, az igaz.

Egyszer-kétszer hátrapillantottam, de csak röhögtek. Gondoltam nem szólok, majd, ha leszállnak! Én ugyanis a végállomásig utaztam. Le is szálltak egy idő után, erre leszállás közben jól seggbe rúgtam az egyiket búcsúzóul. Pedig csak hülyéskedtek...

Pláne akkor mit érdemel egy olyan hálátlan riban.c, aki az őt ápoló, vele törődő nővel tiszteletlen?

2015. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

jóvanmá utolsó tiszta rambó

és a helyükben visszamentem volna egy kis kínzást alkalmazni.. szabáyszerűen megtépni a hajt, belefingani a fülbe sőt beleszarni... mi az hogy seggberúgnak ?

2015. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el a sok hozzászólást, mert már az elején annyi baromságot írtatok, hogy csak felmegy az agyvizem.

Én elhiszem, hogy liberális nevelés, meg minden, DE!

Miért csak a szegény kérdező fogadja el azt a gyereket??

A gyereknek ismét nincsenek kötelezettségei, csupán jogai?! Vicc.

Nem kell egyetlen gyereknek sem szeretnie a nevelőszülőjét, de a tisztelet az igenis kijár.

Az a 16 éves meg, aki így bunkóskodik, igenis megérdemel egy jól irányzott pofont, attól függetlenül, hogy ki szülte azt a gyereket. Nevelni nem 16 évesen kell.

Akinek meg a gyereke 16 évesen így visszapo*ázik, az meg is érdemli.

Ha én 16 évesen csúnyán beszéltem volna anyámmal, tuti ő is felpofoz, pedig soha, egyetlen egyszer sem ütött meg-mert nem beszéltem vele úgy. Én is voltam kamasz, vol, hogy nem értettem egyet, meg lesz**tam a világot, anyámat is, de a minimális és elvárható tiszteletet mindig meg kell adni.

Feljelenteni egy pofonért? Nah, ezért van az a sok, elkényeztetett, fészbukra cs*csös képeket posztolgató, plázagyerek. Mert nem lettek megnevelve.

2015. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
55%
16 évesen rég elkéstél a neveléssel:D már bocs
2015. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!