Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utáljuk egymást a nevelt...

Utáljuk egymást a nevelt lányommal. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én elhiszem hogy nem helyettesíthetem az anyját,de egyszerűen olyan undorítóan és lealacsonyítóan viselkedik velem az a hálátlan dög hogy felpofoztam.Erre jött a mű sírás amikor hazajött az apja hogy én verem őt.Nem bírtam tovább idegekkel azt a lányt.Még csak 16 éves de akkora arca van hogy nem fér be a házba.Én próbáltam vele kedves lenni és szeretni őt de lehetetlen.Annyira ellenez hogy egy normális szava nem volt hozzám,pedig én etetem,keltem minden reggel,ha beteg én ápolom én megyek gyógyszerért mert a kis hercegnő nem képes felemelni a fenekét és bármit is csinálni.

2015. febr. 5. 20:13
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Én kedves voltam vele a kezdetektől fogva,ő nem tudott elfogadni engem.A pofont azért kapta mert elegem lett abból ahogy viselkedik!Nehogy már ne lehessen gyereket nevelni!Megáll az eszem...
2015. febr. 6. 18:09
 22/43 anonim ***** válasza:
59%

"Nehogy már ne lehessen gyereket nevelni!"


Ez szerinted gyereknevelés?

Nézz utána a helyi könyvtárban (már ha tudod, hogy az mi) hogy a gyereknevelés mit jelent.


"Megáll az eszem..."


Megállt az már elég régen.

2015. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
90%
De nem a Te tiszted megnevelni!
2015. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
...
2015. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
93%

Emberek. 1 pofonért börtön? Nem 'meggyepálta'-ahogy valaki írta (nézzen utána az illető az mit jelent),hanem kapott 1 pofont a lány.

Egyet értek, hogy a lány nézőpontját is meghallgatnám-ez egyértelmű. De nehogy már,egy 16éves tiszteletlen legyen egy nála jóval idősebb nővel.


Nem vagyok verés párti. Ne értsen félre senkisem!!!

De ha körbenéztek,milyenek a mai 16éves lányok? P*csák,neveletlenek,azt hiszik mindent megtehetnek.

És én csak kevéssel vagyok idősebb,régimódi nevelést kaptam-igen,engem 'gyepáltak' meg 1x,nah,az nem 1 pofon volt,mégis tisztelem a szüleimet!..nem tartom helyesnek hogyhogy viselkednek a 'mai fiatalok'.


A párom húga 17éves. Szülei (anyósom+apósom) elváltak,de jóban vannak. Az apósom tartja el a lányt,ő vállalta a költségeit. Ne tudjátok meg milyen. Kollégista,havi 60-70ezreket utal neki apósom,de neki az is kevés,nem jár suliba, szemtelen,olyan,mint 1 malac-nem takarít,még a wckefét sem tudja használni!!!!


Ha én ebből indulok ki-a mai fiatalságból-nekem személy szerint meg van az előítéletem. Egy pofon nem a világ. Nem véresre verte!!!


Bár,kedves kérdező,máskor fogd vissza magad,mert akármit csinál a lány ellened,te ütheted meg a bokádat,mivel kiskorú.

De ülj le a pároddal megbeszélni a dolgokat,és javasold neki,hogy ő is üljön le a lányával beszélgetni..talán ez segít a helyzeten,talán az apjára jobban hallgat!

De NE üsd meg többször.


Sok sikert,1 kamasz nevelése sosem könnyű!

2015. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok.

Elfelejtettem: 20/L!

2015. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
97%

Én nem értem..régebben is kaptak egy-két sallert a gyerekek (nem vagyok szadizó szülő,tinédzser vagyok).A szép szóból sok hülye tini nem ért és visszapofáz.Néhány esetben szerintem megérdemeljük teljesen az atyai vagy anyai pofont,sokkal többet tanulunk (jó esetben) belőle,mintha fél óráig beszélnének nekünk mert az nagyon nem érdekli a legtöbb gyereket..

A gyermekbántalmazás fogalma szerint nem ebben merül ki.Egy pofonért börtön?Röhögök...Akkor jó sokan lennének börtönben.Az apám seggén eltört a fakanál amikor rosszat csinált,de tanult belőle és most már tudja hogy megérdemelte.Ha ok nélkül véresre,vagy kék-zöldre ütöd a gyereket na akkor már beszélhetünk gyermekbántalmazásról szerintem.


14/L

2015. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
37%
hát csak hogy semmi köze ahhoz a gyerekhez, nem az övé... ez olyan mintha én szájbavágnám a szomszéd gyereket mert mondjuk felesel... isten irgalmazzon szegény gyereknek és apukájának amiért és ameddig velük vagy kérdező :(
2015. febr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
88%

Aha. Tehát ha apuka nem nevelte meg, mert mit tudom én, miért nem, anyuka valahol a balfenéken, vagy ha foglalkozik is a gyerekkel, akkor nem jól, mert ilyen lett, de az, aki foglalkozna vele, aki az ételt teszi elé, aki ellátja, na, az pont nem nevelheti meg. Értem.


Pediglen ahol én vagyok otthon, ott azok a szabályok érvényesek, amiket mi, az ott lakók közösen kialakítottunk. Ebbe beletartozik a gyerek is, nem vendégként kezeljük, hanem ha összekoszolt valamit, akkor takarítsa fel, és legyen ugyanolyan tisztelettel más iránt, mint az a bizonyos más őiránta. Nem kell szeretni valakit ahhoz, hogy együtt tudj élni vele.

És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha a kérdező története így ebben a formában megtörtént, akkor igenis kapott volna egy pofont a gyerek. Nem fakanalat török rajta, nem megrugdosom, hanem kap egy pofont. Ha már a szülei elfelejtették megnevelni.

És tudod mit? Ha szomszéd gyereke viselkedik így nálam, akkor az is kap, aztán átviszem az anyjának, és megkérem, hogy ne küldje át többet hozzám, amíg nem képes ezeket a szabályokat betartani.

Nem lehetetlen dolgokat kértek tőle, nem azt, hogy dupla szaltót ugorva pókhálózzon, csak azt, hogy legyen normális.

2015. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
29%
Neveld a sajatodat, ne maset. Te semmilyen jogon nem utod meg mas gyereket. Probald meg az o szemevel nezni, o az anyukajara vagyik es nem rad es minden utalatod rad vetit ki. Ha viszont anyukasat jatszol es meg is utod akkor ne jarjon a szad hogy a gyogyszert is neked kell kivaltani. Mert egy anya feladata a neveles ES a torodes. Nem csak itt pofozgatod aztan sirsz hogy vigyaznod kell ra... Megall az eszem.
2015. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!