Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya kap gyerektartast apatol...

Anya kap gyerektartast apatol de elkolti. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha kerek penzt sose ad, mondvan, hogy nincs, ha mondjuk moziba mennek vagy ilyenek. Ha uj ruha kell nem vesz, mert nincs ra. Nem tudom mit csinalhat a penzzel, de en semmit nem latok belole.
2014. nov. 7. 14:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
62%

"Jo hat kaja sincs itthon soha normalis, pl mindenki tok jo szendvicseket visz iskolaba meg csokit, uditot en meg vajaskenyeret csovesparizsival. Vagy masok meseltek higy de finomat ettek tegnap vacsira nalunk meg mindig paprikaskrumpli van meg teszta. Szoval a kaja nem nyert"


basszus...tudod anyukád valószínqleg azért is megküzd, hogy ezt biztosítsa neked, sokan nagyon boldogak lennének, ha ezt ehetnék.

amúgy meg igenis talált a kaja, van mit enned, nem éhezel, sajnálom, ha az a legnagyobb problémád, hogy nem ehetsz "menQ" drágább kajákat, meg nem járhatsz minden héten moziba..

van interneted, gyqljetek össze a barátnQiddel filmet nézni nálatok pl..

gondolom max 14 éves lehet, hidd el, késQbb még meg fogod bánni, hogy ilyen kényes kis csitri voltál...remélem

2014. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy van szegénység. Vannak szegények, mindig is voltak és ezután is lesznek. Teljesen normális dolog hogy egy gyerek ezt nem tekinti természetesnek. Bűn vele szemben azért piszkálni, mert jobbat akar.
2014. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 anonim ***** válasza:
18%
51-essel is teljesen egyetértek. én még azt is elképzelem h ez a gyerek akár még cigizik is. egyébként hány éves vagy? mi van miért nem írsz magadról,talán szégyenled magad?
2014. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/131 anonim ***** válasza:
63%

53-as. igen de akkor fogadja el h anyuci nem birja előteremteni neki az extrákat,apuci meg nem akarja.

hát akkor ha olyan elege van akkor küzdjön meg érte. mondjuk sztem is olcsobb ha ehiv 1v2 barátot haza,és ott neteznek,filmeznek,sokkal jobb élmény mint a mozi,sztem az már nem divat,mert a neten minden rajta van,vagy lesz. dobjanak össze egy kis pénzt közösen innivalóra,és rágcsálnivalóra.

2014. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 anonim ***** válasza:
29%

Apuci ügyesen elővarázsolta a gyereket anyuci bugyijából, szóval szerintem ne intézzük el annyival, hogy nem akarja, hát akkor nem akarja, szíve joga. :) Egy válástól még nem szűnnek meg a gyerekeddel szembeni kötelességeid.

Amit meg javasolsz neki, az konkrétan bűncselekmény (szerzői jog lopás). A neten minden rajta van szintén nem egy normális állapot.

És különben is, minek hívja át a többieket, ha se pia, se kaja? Szégyenkezni?

2014. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 anonim ***** válasza:
27%

Hűha, nem olvastam el a hozzászólásokat, mert jó sok válasz van már, lehet már írták is mások is, amit írni fog.

Amikor megláttam a kérdés már elkapott a düh, és először gondoltam, hogy jól beolvasok neked kedves kérdező, de aztán másképp döntöttem, finom és kedves leszek.

A gyerektartást nem a gyerek kapja, hanem a szülő, jelen esetben az anyád. Hogy mire kell költenie, azt nem te döntöd el gyerekként, hanem ő, és ha a gyerektartásból nem futja mozira, vagy ruhára, - tudom pocsék érzés -, akkor tudomásul kell venni, hogy nem futja rá, és nem anyát kéne számon kérni! Ha már apádnak említetted, inkább mondtad volna apádnak, hogy adjon neked ezekre, anyád fúrása helyett! Esetleg 16 évesen, suli mellett vállalhatnál diákmunkát, amit igen jól megfizetnek és még bele se szakadnál, aztán futná a vágyaidra, sőt talán anyukádnak is bebírnál segíteni...ítélkezés és fúrás helyett.

Na, remélem sikerült finoman fogalmaznom! :) És felfogtad kérdező a mondandóimat!!!

2014. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 anonim ***** válasza:
19%

arról beszéltem,h abban az esetben ha elmegy kicsit dolgozni,mondjuk szomszédnál elvállal egy fűnyírást,stb.. akkoe már lenne egy kis pénze amit a közösbe adhat és vehetnek rajta amit akarnak,mert az az ővé,arra költi amire szeretné.

és nem a lopásról beszéltem,hanem az online filmekről,youtube,mozicsillag,ilyesmi,ingyen nézhető filmek. ez nem lopás,nem bűn.

2014. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 anonim ***** válasza:
91%

"Anyuka lelki életének puszikálása nem várható el egy gyerektől, meg senkitől, akivel szemben anyuka nem teszi a kötelességét.

Anyuka kötelessége az lenne, hogy a társadalom számára hasznos lénnyé formálja a nevezett porontyot. Anyuka ezzel csúnyán le van maradva. Anyuka szégyellje magát. Pont."


Tehát szerinted a gyerek attól lesz majd hasznos, hogy moziba, csavarogni jár. Hogy csak azt látja, hogy másnak mi van, de a sajátját nem értékeli.


Tudod szerintem attól lesz hasznos hogy értékeli ami van, megtanul küzdeni azért amit el akar érni. És ezt nem más hátán (jelen esetben anyukáén) akarja elérni.

Itt az anya megteszi a kötelességét azzal, hogy fedelet biztosít, erején felül egyedül neveli, iskolába járatja, az alapszükségleteket biztosítja.


Akkor mégis az apa kötelessége hol van? Ja az övé kimerül 20.000 ft gyerektartásban? Apukát miért nem veszi elő szinte senki?


Kérdező tudod te mire elég 20.000? Kiszámoltad egyszer is pl augusztisban mennyibe kerül az iskolakezdés? Megkérdezted egyszer is, hogy anya mennyi a rezsink?

Összeadtad már egyszer is mennyi a menza, mennyi az osztálypénz, iskolába járás?


Anyudat bántod, hogy nem ad plusz pénzt mert nincs miből, de apudat nem bántod, hogy nem ad zsebpénzt?


Ülj le őszintén elbeszélgetni anyukáddal, kérd meg avasson be a kiadásaitokba. Valószínűleg meglepődsz majd, hogy nem sok pénzetek marad hónap végére.

2014. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 anonim ***** válasza:
79%

" Nem tudom mit csinalhat a penzzel"


Rezsit fizet, számlákat, kaját vesz.

Írtad, hogy keveset keres anyukád. 20 ezer Ft pedig nagyon nem sok.


16 évesen tudsz dolgozni alkalmanként, vagy kérj apukádtól zsebpénzt.

2014. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/131 anonim ***** válasza:
16%
A magyar ember gonosz. Nem tudom, hogy azért gonosz mert csóró, vagy azért csóró mert gonosz... de nem is sok mindenen változtat. Kérdező, esetleg külföldre költözés? Keress egy ösztöndíjat, és elkerülőpálya.
2014. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!