Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya kap gyerektartast apatol...

Anya kap gyerektartast apatol de elkolti. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha kerek penzt sose ad, mondvan, hogy nincs, ha mondjuk moziba mennek vagy ilyenek. Ha uj ruha kell nem vesz, mert nincs ra. Nem tudom mit csinalhat a penzzel, de en semmit nem latok belole.
2014. nov. 7. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 A kérdező kommentje:
Igen jo lenne sajt es zoldseg de anya szornyulkodik mindig a bolban hogy jaj 300 ft egy ekkora darab sajt, meg jaj de draga a paradicsom pedig tokre szeretem, de pl turorudit ilyeneket se kapok meg jaj de draga. -.-
2014. nov. 7. 15:31
 32/131 anonim ***** válasza:
27%

Kedves #28, a kedves mama felnőtt, felelősségteljes felnőtt volt, amikor a saját szabad akaratából azt a döntést hozta hogy teherbe esik, a gyereket megtartja, majd akkor is, amikor úgy döntött hogy elválik (és a gyereket is megtartja).

Innentől a gyerekkel alaposan ki lett szúrva, mert olyan helyzetbe került, amiről ő nem tehetett, viszont ő szenved tőle. Tehát akinek magába kellene nézni, az nem ő.


Másrészről viszont, ha a nyomorgás szélén állnak, és nincs pénz, azt nem lehet elővenni, akármennyire szeretné is az anyuka. Szóval talán az lenne a megoldás, hogy őszintén megbeszélni a gyerekkel, hogy édes fiam, ennyi van, minden ennyibe kerül, nem tudok mit csinálni... próbálj meg segíteni.

2014. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:
33%
na látod ha apád nem ad mit vársz! mondtam én,h nem fog. magára szépen elkölti amit tud,neki jár egy kis szórakozás sörözés munka után. hát mondom ugyanez volt nálam is. és ugy van vele fizet anyádnak oldja meg ő!! teljesen leveszi a felelősséget rólad,nem törödik veled! nagyon meg kéne becsülnöd anyukádat! tényleg sajnálom,h van egy gyereke aki majdnem h utálja azért h nem menőzhet a suliban a kajával mint mások,és nem járhat el szórakozni. Ő meg robotol a munkahelyen. de belegondoltál h most pont az az időszak van,h anyud pont probál félretenni egy nagyon kevés összeget azért,h NEKED KARÁCSONYKOR ÖRÖMET OKOZZON! GONDOLKODTÁL TE már ilyenekbe. nem tudom mi jár egy szülő fejében. már ne is haragudj de véleményem szerint apád lesz..ja a fejed,még karácsonyra se kapsz tőle semmit,esetleg ha elmész hozzá,ad egy kis pénzt csak azért h mutassa anyukádnak h ő azt is tud..
2014. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 anonim válasza:
33%
Irigylem a gondjaidat és sajnálom anyukádat hogy ilyen hülye lánya van. Nem tudsz moziba menni? Gyere éld az én életem 1 hétig és megtudod milyen jó nekem otthon
2014. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/131 anonim ***** válasza:
26%
A kérdező lány?
2014. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, tudod te, hogy mennyi 20000 forint?

Elárulom: semennyi. Núdli. Menj és követelőzz apukádon.

Viszont a paprikás krumplival nem értem, mi a bajod, az egyik legfinomabb kaja.

2014. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/131 Janka néni ***** válasza:
71%

Kedves 13# Jó régen lehettem tini? Nem az idő számít, hanem az emlékezet. Én nem felejtettem el és én is elvált szülők lánya vagyok. 14 éves koromtól én kaptam kézhez a gyerektartást apámtól, hogy az alapdolgok biztosítva legyenek, mert anyám elverte volna.

Ahogy írtam, hogy sok mindent nem tudunk a helyzetről (azóta azért már árnyalódik a kép) és így mondunk véleményt. Ha figyeled mások reagálását, láthatod, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel, sőt.

És, de érdekel a gyerek sorsa, különben nem írnék. Nekem is van egy lányom, 15 éves (ebből láthatod, hogy még nem vagyok nyugdíjas korú) és ketten vagyunk, a férjem meghalt 9 éve. Semmit nem kapunk, leszámítva a 11.000.- Ft árva-ellátást és persze a családi pótlékot. Ezért tudom, hogy ha egy gyerek van, semmi kedvezmény nem jár. Tehát az én jövedelmem van, a többi tényleg csak zsebpénz szinte. Más kérdés, hogy én nem panaszkodom, amikor egyedül maradtunk tudtam, hogy csak magamra számíthatok és meg kell adnom a lányomnak, amit lehet.

Tehát ez a dolog nem kor kérdése, de az élettapasztalat azért jól jön ám néha.

Semmi baja nem lesz a kérdezőnek se, ha nem csak olyan válaszokat kap, amiből az derül ki, hogy az édesanyjának szégyellnie kellene magát.


Az azért egy kicsit szemforgató álláspont ám, hogy minek szülte meg minek vált el, ha nem tudja a gyereket eltartani. El tudja, csak nehezen és nincs meg minden, ami kellene, ami jó lenne. Sok családban, ahol 2 kereső van, ugyan ez a helyzet.

Ha csak akkor szülnénk, ha valami csoda folytán előre látjuk, hogy gond nélküli életünk lesz, nem szülne soha senki. Ja, hogy helytállni és ezért némi tiszteletet várni, az nem szimpatikus többeteknek? Lehet.

2014. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdrző. Sajnos a lakásfenntartás és az étel nagyon sokba kerül, még ha nem albérletben éltek, és spóroltok a vízzel-fűtéssel, akkor is legalább 20-25 ezer forint a rezsi, és kettőtökre biztos elmegy 40-50 ezer forint a legalapabb ételekre is. Lehet, hogy hitel van, vagy albérleti díj, gondolom buszbérletet is kell venni, vgy kocsit fenntartani, sajnos 100-150 ezer forint egy hónapra kevés. Épphogy meg lehet oldani, ha nincs semmi baj. Ráadásul mivel egyedül nevel téged, biztos folyton aggódik is a pénzen: ha megbetegedne, vag elvesztené a munkáját, az óriási gond lenne.

Ne haragudj rá, megteszi, amit tud, nem gonoszságból nem ad neked, így is rád költi, arraaz ételre, amit megeszel, arra a vízre, amit elfürdesz... Kérd meg, hogy mondja el, mire mennyi megy, hátha hajlandó megmutatni neked a költségvetést, akkor megérted. Ha már elég nagy vagy, válalhasz diákmunkát.

2014. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/131 anonim ***** válasza:
4%

Ebben az esetben pont nagyon számít az idő. Most egymillió forintnyi ilyenolyan vackot a nem túl drága kategóriából is el tudsz hozni egy reklámszatyorban, annak idején ezek nem voltak. Nem költhettél ennyi helyen pénzt, és nem is hallottad ennyi helyről, hogy neked ez jár, és akkor vagy menő, ha megkapod.

És ennyire a jövőd sem volt elvágva, ha gyerekkorodban nem voltál menő. Manapság pokol lehet gyereknek lenni, főleg ha nincs rá elég pénzed.

2014. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
36%

szia! arra gondoltam h ha így követelödzől anyukádtól,nézd meg mi az amit apukád adna! Beszéljétek meg h aludj ott egy hetet minimum,esetleg kettőt. majd meglátjuk h ő mivel etet,ad-e zseppénzt. de ebből sztem ugyse lesz semmi,mert simán visszapasszol tédeg anyukádnak,törödjön veled Ő! akkor majd értékelnéd az anyukádat! az kéne neked,komolyan 1 hét apádnál.ami biztos,már most h kitalálja,h nem férsz bele az idejébe,mert ő dolgozik reggeltől estig. Dehát anyukád nem ugyanezt csinála???? és ő MÉGIS FELNEVEL!!! NEM ANYUKÁDAT KÉNE bántani,nyuzni. foglalkozzon veled kicsit apád is,ez a minimum. neki ezek szerint tényleg nem kellett sokat részt vennie a nevelésedből!!


az meg h felcsavarod a futest mert drága 100%-osan igaza van.én már ha égve marad a villany akkor kiabálok a párommal!!


a sajt meg igencsak uri kaja,hát emiatt ne aggodj azt se sokan engedhetik meg maguknak.ma már az luxusnak számit.

A zöldség-gyümölcs! sajnos a mai világban igen nehéz rendesen étkezni,mert azok is nagyon drágák.


Apádtól kaptál már vmit?? életed során?? Hát sztem össze se lehetne hasonlitani a kettőt,h apád,meg anyukád mit tett érted. ha leírnád ezeked,anyudnál,hosszu lista lenne,apádnál,meg max. 2 szó szerepelne.

szereted a paradicsomot.Én is szeretek sokmindent,de még így is h akármit vehetnék,ritkán engedem el magam,mert én tudom honnan jöttem. volt h télen kajára alig volt pénzünk,nem is fütöttünk,és vmi ételt mégis össze kellett dobni!legalább addig h a boltig elérjek és ne essek össze az éhségtől. igyekszek mindent itthon megcsinálni,mert tudom h minden amit a boltban veszel súlyos ára van!! ezt anyukád is tudja,csak te nem!!

2014. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!