Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom apukája 14 éve nem...

Gabie32 kérdése:

Lányom apukája 14 éve nem fizet gyerektartást. Külföldön él (Franciaországban). Hogyan tudnám behajtani tőle? Illetve milyen lépéseket tegyek, hogy történjen valami?

Figyelt kérdés
7 éves volt a lányom,mikor először és utoljára látta az apját. Próbáltam kerestetni,de azt a hírt hallottam,hogy már régen nem él. Viszont a minap felhívott telefonon,hogy nagyon szereti a lányát,de fizetni nem tud (?) Van jogerős végzésem a gy.tartás megállapításáról,valamint elhelyezési végzésem is. Menjek rendőrségre,jelentsem fel? Jó lenne ha nem kioktató válaszokat kapnék,így az okoskodó,nagyszájú hozzászólók kíméljenek :D Milyen kimenetele lehet egy rendőrségi feljelentésnek? Megkeresik? Mert sajnos azt nem tudom,hogy Franciaországon belül hol él,valamint hogy dolgozik e.
2014. jan. 22. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:

58 : Ha böribe kerülne,ott már dolgozna szegény pára. Nekem az is elég lenne.

Anyuci menjél már gyereket nevelni,mert ha olyanok mint te,akkor ők se viszik sokra. ;)

2014. jan. 23. 10:30
 62/76 A kérdező kommentje:
59: Olvassál már mielőtt kérdezel. Rendicsek? A sok értetlen okoskodó lény miatt linkeltem be,nem azért mert az államot akarom "lenyúlni". Kezdem úgy érezni magam,mint az Óvodába :) Kicsi gyerekek közt :D
2014. jan. 23. 10:39
 63/76 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező kommentje:


Miről beszélsz??? Az állam adja 6 hónapra visszamenőleg (de ha tájékozott lennél,akkor tudnád,hogy már ezt is megszüntették) Az apuka 14 éve nem fizet. Matekból is gyenge voltál,nem csak szöveg értelmezésből. De hát az nyilvánvaló,hogy mindig az osztja az észt,akinek nagyon kevés jutott belőle :D :D


A kérdező kommentje:


39 Téényleg?? Ti adjátok itt a tanácsokat?? Pfff... nézzél már utána akkor ;)



A kérdező kommentje:


[link]



A kérdező kommentje:


Kb. 3 éve lehetett.A bírónő úgy nyilatkozott,h. mivel teljesen felszívódott,így csak a rendőrök maradtak utolsó lehetőség gyanánt. Akkor én nem mentem a zsarukhoz,mivel halálhírét keltették.S van államilag megelőlegezett gyerektartás.Ha apuka holléte nem ismert,nem behajtható az elmaradása.ilyen esetben az állam havonta fizeti a Bíróság által megítélt összeget,és ha apuka előkerül,akkor behajtják tőle. De hát itt mindenki ollllllyan okos :D



A kérdező kommentje:


Ez is tök érdekes: [link]



Ezek a kommentjeid mint az államilag megelolegezett tartasdijrol szólnak, de ne zavarjon.

Amúgy bicskanyitogato a stílusod, nem csodálom hogy lelépett melloled es ha igy neveled a gyerekedet, azon se csodálkozom, hogy vele se akar kapcsolatot tartani.

2014. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:
Bravoo!!! (y) Akkor most az előzményeket is olvasd el,hogy kinek,és miért linkeltem be. Aztán leülhetsz Pistike :D Annyira bicskanyitogató a stílusom,mint itt jó pár emberkének. Sajnos megint el kell hogy keserítselek,ui. a lányom imád,s bármennyire fáj nektek,az apját semmibe sem nézi. Na most erre is várok sok sok értelmes hozzászólást. :D
2014. jan. 23. 11:02
 65/76 A kérdező kommentje:
Hiszen ahogy olvaslak titeket,mindenről a gyerek,és én tehetek.Annak az "apukának" aki 14 éve nem fizet egy huncut vasat sem,emeljünk oltárt. Amúgy ő csinálja jól. Lelépett külföldre,minden felelősség elől.Nekem,(aki 14 éve nevelem becsülettel a gyerekemet) meg beszólogattok,meg bíráskodtok az életem felett,holott semmit nem tudtok rólam. De ilyenek az emberek. Sivár életüket azzal dobják fel,hogy más emberek felett törnek pálcát,utána meg dörzsölitek a tenyereteket,hogy ti aztán jól megmondtátok. Jókat nevetek az ostoba gondolataitokon :D
2014. jan. 23. 11:07
 66/76 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudj, kedves Gabie, nem olvastam végig a hét oldalas beszólogatásokat.

Nem tudod, hogy a férjed megkapta-e a francia állampolgárságot? Ebben az esetben ugyanis a francia követség vagy konzulátus tudja a legtöbbet tenni, nekik kellene írnod. Ők kiderítik azt is, hogy a férjed hol él, és mit dolgozik. Franciaországban elég komolyan veszik a kifizetetlen tartásdíjat még akkor is, ha a gyermek más országban él.


Sok sikert!


PS. Magyarul is megírhatod a levelet, de ha szükséged lenne rá, le is fordíthatok Neked egy pár sort franciára.

2014. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Ehhez előbb nemzetközileg elfogadhatova kellene tenni az ítéletet, amit a kerdezo nem tett meg.
2014. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim válasza:
100%

Végig olvasva a válaszokat,elkeseredtem,de tényleg.

Az hogy a kérdező megpróbálja a pénzt követelni,teljesen jogos,csak sajnos nagyon kevés esély van rá.

Én ugyan ebben a helyzetben vagyok,apuka 4 éve nem fizet gyerektartást,a gyereket aki most 8 éves,6 hónaposan látta:(

Én is végig jártam a gyámügyet,a rendőrséget,mindent,de semmi.

Most apuka kiment Angliába,de itt megállt a tudományom,és mielött jönnének a negatív kommentek,nem a pénz miatt keresem,hanem más miatt,és sajnos a törvény szinte csak az apa jogait nézi,ez van.Valamire remélem jutsz kedves kérdező.

2014. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:
Kedves Julianna,és kedves utána következő hozzászóló. Köszönöm nektek. Végre valaki normális hangnemben,és használható információt megosztva válaszolt.Én is így tudom,hogy nagyon komolyan veszik ha valaki nem fizeti gyermeke után a tartásdíjat.Hétfőn megyek információért a rendőrségre. A gyámügyön voltam már.Bármit sikerül megtudnom,meg fogom írni. Köszi nektek :)
2014. jan. 24. 10:50
 70/76 A kérdező kommentje:
Julianna, sajnos nem tudom,hogy megkapta e a francia állampolgárságot. Azt viszont tudom,hogy ott is volt simlis ügye,ergo ott is keresik.(ezt is elmesélte a telefonba) De köszönöm,hogy segíteni akarsz. Ha levelet kell írnom,akkor mindenképpen megkereslek itt. Köszönöm még egyszer. :)
2014. jan. 24. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!