Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom apukája 14 éve nem...

Gabie32 kérdése:

Lányom apukája 14 éve nem fizet gyerektartást. Külföldön él (Franciaországban). Hogyan tudnám behajtani tőle? Illetve milyen lépéseket tegyek, hogy történjen valami?

Figyelt kérdés
7 éves volt a lányom,mikor először és utoljára látta az apját. Próbáltam kerestetni,de azt a hírt hallottam,hogy már régen nem él. Viszont a minap felhívott telefonon,hogy nagyon szereti a lányát,de fizetni nem tud (?) Van jogerős végzésem a gy.tartás megállapításáról,valamint elhelyezési végzésem is. Menjek rendőrségre,jelentsem fel? Jó lenne ha nem kioktató válaszokat kapnék,így az okoskodó,nagyszájú hozzászólók kíméljenek :D Milyen kimenetele lehet egy rendőrségi feljelentésnek? Megkeresik? Mert sajnos azt nem tudom,hogy Franciaországon belül hol él,valamint hogy dolgozik e.
2014. jan. 22. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
84%
Ez az egyik legnagyobb hibája az Eu-nak, hogy ezt nem kezeli Eu-s családjogokkal ... Kíváncsi leszek a válaszokra.
2014. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
100%
2+Jah és Bp-en:D
2014. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%

Így elég nehéz, ha azt sem tudod hol él. Az ö szüleik sem segítenek ebben?

Egyébként gyerektartást nem fizetés kérvény beadásától visszamenőleg max 6 hónapra követelhető gyerektartás, így 13,5 évet biztos elbuktatók. Jól számolom 21 éves a lány, én már hagynám a fenébe ha eddig megoldottam, főleg hogy 18 éves kor felett csak rokontartás jár.

2014. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
25%

Komolyítsunk, nekem nem kéne gyt a helyedben:D max. 6 hóra visszamenőleg igényelheted, feljelentgetni bárhol tudod, de az ember a gyereke apját nem jelentgeti fel(szerintem).


Ennyi.

2014. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
11%
4-es: ez nagyon szomorú. Így van vajon más országokban is, vagy csak ebben a jogok nélküli országban?
2014. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó anya hagyja, hogy ne fizessen akkor az az ő dolga. Semelyik állam sem fogja verni az asztalt, hogy Mariska követelje ami jár.

Valahol elég jogos is,most gondolj bele, hogy 20 év múlva kopogtat egy gyerek az ajtódon akiről nem is tudod a férjed, hogy él aztán az egész lakásod árát elkövetelhetné, mert a nő eltitkolta.

2014. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
6%

20 év múlva kopogtat egy gyerek az ajtódon akiről nem is tudod a férjed, hogy él aztán az egész lakásod árát elkövetelhetné, mert a nő eltitkolta.



Mekkora égés, ha a pasi még meg is szereti a gyereket, mielőtt eltávozna az örök vadászmezőkre?:D Nah az az igazi arculcsapás annak aki inkább a pasi halálhirét költi, hogy megkaparintsa a majdani örökséget, amivel már számol:D



Nyugi kedves akinek a halálhirét költik, az soká fog élni, és vannak még a földkerekségen oly nagyvonalú gyerek és annak anyja, hogy az olyan kicsinyes embereknek meghagyja a koncot, aki egy élő személy esetébe már most recket az örökségért:D

2014. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
Mi van, ez most nekem szántad, az egy elméleti levezetése,miért jogos. Nem teljesen értem mire írtad ezt?
2014. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Miért ne jelenthetném fel a gyerekem apját? 14 éves most a lányom. Apját egyszer látta egész életében.Anno a bíróság 7000 ft-ot állapított meg havonta. Nem teljesítette. Soha nem fizetett egy ft-ot sem. A gyámügy azt tanácsolta,h. jelentsem fel,de ezt nem tettem meg. Most viszont nagyon sokan tanácsolták azt,hogy tegyem meg,mert notórikus nem fizető apukák bűncselekményt követnek el azzal,h. nem fizetnek a gyermekük után.Rendőr ismi kéne aki felvilágosít,hogy meg keresik e,és börtönbe csukják e,vagy felesleges felnyomnom,mert éli tovább vidám kis életét,anélkül,hogy felelősséget vállalna a gyermekéért. Ne nekem fizesse,hanem a 14 éves lányának!!!
2014. jan. 22. 19:11
 10/76 A kérdező kommentje:
Szülei rég meghaltak,testvérei kitagadták. Nekem nem az államtól kell a pénz se visszamenőleg,se sehogy. Nagyon jópofa volt a telefonba. Kérdeztem tőle,ha annyira szereted a gyerekedet,mint ahogy mondod,akkor FIZESS!! Erre kis időt kért tőlem. Pffff. még 15 év elég lesz??? Vicc,és szánalom.
2014. jan. 22. 19:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!