Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom apukája 14 éve nem...

Gabie32 kérdése:

Lányom apukája 14 éve nem fizet gyerektartást. Külföldön él (Franciaországban). Hogyan tudnám behajtani tőle? Illetve milyen lépéseket tegyek, hogy történjen valami?

Figyelt kérdés
7 éves volt a lányom,mikor először és utoljára látta az apját. Próbáltam kerestetni,de azt a hírt hallottam,hogy már régen nem él. Viszont a minap felhívott telefonon,hogy nagyon szereti a lányát,de fizetni nem tud (?) Van jogerős végzésem a gy.tartás megállapításáról,valamint elhelyezési végzésem is. Menjek rendőrségre,jelentsem fel? Jó lenne ha nem kioktató válaszokat kapnék,így az okoskodó,nagyszájú hozzászólók kíméljenek :D Milyen kimenetele lehet egy rendőrségi feljelentésnek? Megkeresik? Mert sajnos azt nem tudom,hogy Franciaországon belül hol él,valamint hogy dolgozik e.
2014. jan. 22. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
22%
39 Mondom én:DD
2014. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:
39 Téényleg?? Ti adjátok itt a tanácsokat?? Pfff... nézzél már utána akkor ;)
2014. jan. 22. 20:00
 43/76 A kérdező kommentje:
2014. jan. 22. 20:02
 44/76 anonim ***** válasza:
100%

Huh, kerdezo.... Ne kell utananeznem. Par honapja inteztem. Az allam nem fizet visszamenolegesen tartasdijat. A megelolegezes feltetele az, hogy a kotelezettnek hat havi elmaradasa legyen.

"HA A GYERMEKTARTÁSDÍJ MEGELÕLEGEZÉSÉT JOGERÕSEN ELRENDELTÉK, az a kérelem benyújtásától esedékes az alábbiak szerint: a) ha a a kérelmet a tárgyhónap 15-éig nyújtották be, a gyermektartásdíj megelõlegezését elrendelõ jogerõs határozatban megállapított teljes összeget, b) ha a kérelmet a tárgyhónap 15-ét követõen nyújtották be, a gyermektartásdíj megelõlegezését elrendelõ jogerõs határozatban megállapított összeg 50%-át kell elsõ alkalommal kifizetni. "

2014. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
0%

42 Már rég utána van nézve:D Tök élvezet a műsorod, mig te botoxért rohangálsz,és számolod a ráncaid nekem elég a Gyíkon 1-óra és nincs ránc, a nevetéstől:DD



Akartam is mondani, ha nyeregbe érzed magad(ami mindig bebizonyosodik hogy téves, nem figyelsz a hangulatjeleidre:D)


puszika:D

2014. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Na bumm. De itt be is fejeztem veletek. Annyira okosak vagytok,és semmit nem tudtok. Kedves anyuka,örülök,h. neked nincsenek anyagi gondjaid.De ne gondold azt,hogy más is így éli az életét. S hidd el,nem pénzéhes vagyok,csupán követelem a gyerekem apjától,amit 14 éve elmulasztott,és ami a GYEREKET illeti,nem pedig engem. Ilyen egyszerű.Nem kell hozzá vörös diploma,hogy ezt valaki megértse,felfogja! :)
2014. jan. 22. 20:04
 47/76 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanazt linkeltuk be :) Na legyszives aruld el, hol irja, hogy hat honapra visszameoleg megelolegezi az allam.
2014. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mikor tettél jogi lépéseket utoljára, hogy érvényesítsd a követelést. Írtad, hogy indult végrehajtás is, de ez mikor volt?

Főszabály szerint 6 hónap tartásdíjat lehet visszamenőleg követelni, kivéve azt az esetet, ha a szülő mindent megtett annak érdekében, hogy nagyobb intervallumban is érvényesíteni tudja. Például a te esetedben, ha ezelőtt volt egy bírósági, végrehajtási eljárás mondjuk 3-4 évvel ezelőtt, ezt a jog nem fogja úgy minősíteni, hogy te minden jogilag elvárhatót megtettél. Más, ha mondjuk ezelőtt fél évvel ezelőtt tettél jogi lépést. Ilyenkor több mint fél éves tartásdíjat követelhetsz.

2014. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:
Kb. 3 éve lehetett.A bírónő úgy nyilatkozott,h. mivel teljesen felszívódott,így csak a rendőrök maradtak utolsó lehetőség gyanánt. Akkor én nem mentem a zsarukhoz,mivel halálhírét keltették.S van államilag megelőlegezett gyerektartás.Ha apuka holléte nem ismert,nem behajtható az elmaradása.ilyen esetben az állam havonta fizeti a Bíróság által megítélt összeget,és ha apuka előkerül,akkor behajtják tőle. De hát itt mindenki ollllllyan okos :D
2014. jan. 22. 20:10
 50/76 A kérdező kommentje:
Ez is tök érdekes: [link]
2014. jan. 22. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!