Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom apukája 14 éve nem...

Gabie32 kérdése:

Lányom apukája 14 éve nem fizet gyerektartást. Külföldön él (Franciaországban). Hogyan tudnám behajtani tőle? Illetve milyen lépéseket tegyek, hogy történjen valami?

Figyelt kérdés
7 éves volt a lányom,mikor először és utoljára látta az apját. Próbáltam kerestetni,de azt a hírt hallottam,hogy már régen nem él. Viszont a minap felhívott telefonon,hogy nagyon szereti a lányát,de fizetni nem tud (?) Van jogerős végzésem a gy.tartás megállapításáról,valamint elhelyezési végzésem is. Menjek rendőrségre,jelentsem fel? Jó lenne ha nem kioktató válaszokat kapnék,így az okoskodó,nagyszájú hozzászólók kíméljenek :D Milyen kimenetele lehet egy rendőrségi feljelentésnek? Megkeresik? Mert sajnos azt nem tudom,hogy Franciaországon belül hol él,valamint hogy dolgozik e.
2014. jan. 22. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
85%

Nem leszek kioktató!


Idézem amit a tollasok szájából hallottam.



A Magyar polgári jog az ország határokig tart.

(ott is évtizedekig)



Ennyi.

2014. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
Annyit elköpött,hogy Cannesban lakik. Ez segíthet? Vagy veszett fejsze nyele?
2014. jan. 22. 19:17
 13/76 anonim ***** válasza:
100%

Még országhatárokon belül is az, nekem a nővérem jár hasonló cipőben.


Ahogy elváltak először hirtelen munkanélküli lett az ember, utánna meg ilyen semmi pár órás munkaviszonyban foglalkoztatott, de az életszinvonala semmit sem csökkent.

2014. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!

Amennyiben nem most eloszor akarod behajtani rajta a hatralekot, hanem folyamatosan, legalabb hat havonta sorkerult a felszolitasra, a tartozas nem veszett el, behajthato. Ha most lepnel eloszor, akkor viszont max 6 honapra visszamenoleg kovetelhetsz.

A kulfoldon valo ervenyesiteshez az iteletet kiado birosaghoz kell fordulni, ott segitenek ebben.

Fordulhatsz a rendorseghez kiskoru veszelyeztetese, tartas elmulasztasa miatt, de ha jol ertem itt 7 evi nem fizetesrol van szo es a te oldaladrol semmi hivatalos lepes nem volt, igy semmit nem fognak tenni.

Az allami megelolegezesnek pedig feltetele lenne minimum egy nemleges foglalasi jegyzek a vegrehajtasrol

2014. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
Nos,megtörtént a bírósági eljárás.Itt sem jelent meg. Utána végrehajtási per is történt,ami eredménytelenül ért véget,mivel az utolsó ismert lakcímén nem tartózkodott,így nem volt kin behajtani. Ezek után ugyan mit tehettem volna még? Mindezekről megvan a hivatalos papír,végzés,ítélet. Sehol nem jelent meg. Szürke szamár a ködben. Ha most becaflatok a zsarukhoz, nem gondolom,hogy sors fordító esemény történne,de ezért kérdezem,hogy tájékozódjak :)
2014. jan. 22. 19:24
 16/76 anonim ***** válasza:
11%

11 Én szánalomnak tartom azt, aki igy nyilatkozik arról az emberről akinek köszönheti, hogy gyermeke a világ legnagyobb kincsét maga mellett tudhatja.


Hogy nekem mikor mondták a halál hirét az illetőnek? 2010.


Tudod én ammondó vagyok, hogy aki szépen álomszegényen, de becsülettel neveli a gyermekét, az sem igy nem nyilatkozik az édesapáról, sem nem követelőzik. Mert az az ember aki akart egy gyereket, és felelősséget érez iránta az tudja mi a kötelessége, vagy ha nem áll módjában hogy anyagilag segitséget nyujtson a gyereknek, akkor sem köpködünk rá és nem követelőzünk.


Én legalábbis nem tenném, hogy te mit cselekszel a te dolgod.

2014. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
67%
Hallottá kellett volna nyilvánitattni,
2014. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
24%
16 Gondolom, hogy ha a faszi akarta volna a gyereket, akkor nem egyetlen egyszer látta volna a gyerekedet. Ennyi.
2014. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Inkább nem írok semmit a válaszodra,csak annyit,hogy bölcsebb lettél volna,ha nem szólalsz meg :)
2014. jan. 22. 19:29
 20/76 anonim ***** válasza:
20%
19 Csak nm nemtetszett?:D Pedig ez az igazság. Amelyik faszinak kell egy gyerek, azt te le sem tudod pattintani magadról.:)
2014. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!