Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom apukája 14 éve nem...

Gabie32 kérdése:

Lányom apukája 14 éve nem fizet gyerektartást. Külföldön él (Franciaországban). Hogyan tudnám behajtani tőle? Illetve milyen lépéseket tegyek, hogy történjen valami?

Figyelt kérdés
7 éves volt a lányom,mikor először és utoljára látta az apját. Próbáltam kerestetni,de azt a hírt hallottam,hogy már régen nem él. Viszont a minap felhívott telefonon,hogy nagyon szereti a lányát,de fizetni nem tud (?) Van jogerős végzésem a gy.tartás megállapításáról,valamint elhelyezési végzésem is. Menjek rendőrségre,jelentsem fel? Jó lenne ha nem kioktató válaszokat kapnék,így az okoskodó,nagyszájú hozzászólók kíméljenek :D Milyen kimenetele lehet egy rendőrségi feljelentésnek? Megkeresik? Mert sajnos azt nem tudom,hogy Franciaországon belül hol él,valamint hogy dolgozik e.
2014. jan. 22. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
16%

Kedves anyuka,örülök,h. neked nincsenek anyagi gondjaid.



Mondom hogy ne lottózz:xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

2014. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
33%

A stílusod alapján nem csodálom, hogy 4 hónap után lelépett tőled a párod...

Inkább menj el dolgozni, mint itt játszod a nagyságos asszonyt...

2014. jan. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
100%

Az értő olvasás nem nagyon megy.....

"Nincs helye a gyermektartásdíj megelőlegezésének, ha a kötelezett

lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján nem érvényesíthető, vagy

külföldi tartózkodási helye ismeretlen, vagy

a jogosulttal közös háztartásban él [Gyv. 22. § (5)]"


Nincs helye - nem adjak

Kulfoldi tartózkodási helye ismeretlen - nem tudod hol el.


Tehat neked kerdezo, nem jár. Ennyi.

2014. jan. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 A kérdező kommentje:
52: Most lehet meg foglak lepni,de dolgozom. :) Az meg,hogy miért lépett le a perfect apuka,ahhoz semmi közöd sincs.Akkor is csinált egy gyereket,és akkor is bűncselekményt követett el,azzal,hogy nem fizet utána.
2014. jan. 23. 09:23
 55/76 A kérdező kommentje:
53: Neked is azt tudom írni,mint feljebb írtam valakinek. Szövegértelmezés általános iskola 2. osztály.NEM az államtól akarom hogy fizessen a gyerekem után. Beszéltek itt nekem a vak világba,közben olvasni sem tudtok.Kiírtam a kérdésemben,hogy okoskodó,bíráskodó hozzászólásokra nincs szükségem.Főleg laikusoktól,akik egy egyszerű szöveget értelmezni nem tudnak :D
2014. jan. 23. 09:29
 56/76 anonim ***** válasza:
15%
52 Nálad a pont:)
2014. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 A kérdező kommentje:
Nu megjött anyuci is :) Még egy agy tröszt :D
2014. jan. 23. 09:35
 58/76 anonim ***** válasza:
Feljelentheted de börtönbe nem fog kerülni,annyira nem sok üres börtön nincs. Meg attól, hogy börtönbe csuknák ugyan úgy enm lenne pénzetek tőle.
2014. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem az államtól akarod, akkor minek linkeled be mindig?

Apukan nem lehet behajtani évekre visszamenőleg, max ha fel évente indítottak végrehajtást.

2014. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
16%
57 Látom már agyilag a szokásosnál is kissé jobban meg vagy tépázva:D
2014. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!