Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudomásomra jutott, hogy...

Tudomásomra jutott, hogy anyám az exemmel kibeszél. Szerinte ez teljesen normális, én vagyok a gonosz, amiért ez zavar. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyám és az exem jóban vannak, amivel semmi bajom nincs. Jópár hónapja szakítottunk, és én nemrég elkezdtem randizni egy férfival, akivel nagyon jól alakulnak a dolgok és kezd elmélyülni a dolog.


Exem szabályosan zaklatott, amikor ezt megtudta, annyira, hogy a rendőrséget is felhívtam tanács ügyben, mivel megijedtem tőle (folytonos hívások, emailek, problémás üzenetek minden felületen stb.). Ezt egyébként sírva el is mondtam anyámnak. A zaklatás abbamaradt egy ideje, erre nemrég megtudtam, hogy anyám végig kapcsolatban volt/van az exemmel és rólam beszélgetnek, az új kapcsolatomról.

Anyám azt is mondta neki, hogy ha esetleg szakítanánk az új párommal, szerinte volna esélye újra az exemnek. Közben az ismerőseit ajánlgatta neki, hogy nézze meg Facebookon, mert annak a csajnak nagyon bejön. Exem már a randijairól is mesélt anyámnak. Rengeteg telefonhívás volt, kb. 3 naponta beszéltek hosszan, folyamatos chatelés is ment.


Mikor szembesítettem anyámat, és megkérdeztem, hogy mégis miért csinálja ezt, teljesen kiakadt rám, hogy hát ő emberileg szereti az exemet és sajnálja, mert nagyon nehéz időszak van mögötte, és pánikrohama volt és félt, hogy öngyilkos lesz akár, ezért beszélgetett vele és ő csak "ápolta a lelkét". Közben azt is elmondta, hogy hát az új páromban ő még nem bízik, mert nem ismeri annyira.


Most nagyon hideg a hangulat, a bizalmam teljesen összetört. Őszerinte ebben nincs semmi, nem is titkolta, csak nem mondta el. Aztán persze családtagok visszamondták nekem, ahogy azt is, hogy anyám szabályosan megfenyegette őket, hogy nem mondhatják nekem vissza.


Egyszerűen nem érti, mi ezzel a probléma, nem érti, miért sért ezzel durván határokat. Szerinte én vagyok a gonosz, amiért nekem ezzel problémám van.


Eljöttem meglátogatni anyámat, itt derült ki a dolog. Igyekszem megértő lenni, de nem megy. Azon gondolkodtam, hazamegyek a tervezett idő előtt, annyira elárulva érzem magam. Anyám szerint csak féltékeny vagyok...


Ti mit gondoltok erről a dologról?



okt. 20. 18:29
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
68%

Anyád egy pletykás ri*anc.

Én már meg is szakítanám vele minimum a mélyebb kapcsolattartást és maximum egy hűvös udvariaskodás lenne csak. Párkapcsolatomról meg senkinek semmit!!!

tegnapelőtt 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
83%
Én megmondanám anyádnak hogy akkor fogadja örökbe az exedet aztan legyenek boldogok. Engem meg nem beszélnék vele többet.
tegnapelőtt 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Anyád felé hírzárlat.
tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Mikor mi szétmentünk (kemény 3 hetet bírtunk egymás nélkül😂) engem az exem anyja hívogatott és próbált “vigasztalni”. Csak ő megjátszotta a Teréz anyát, a hátam mögött meg elmondta mindenkinek, hogy mennyire boldog, mert végre visszakapta a fiát (csak hitted mama😉). Na, de a lényeg: a második telefonhívásnál mondtam neki, hogy teljesen felesleges nekünk kommunikálni egymással, nekem ő senkim és hál’istennek vannak nagyon jó fej szüleim akikkel megtudok mindent beszélni, amit csak szeretnék! A szüleim nem hívogatták a páromat (mert minek is?) és ez így normális szerintem. Anyád nem normális, neki sincs semmi beszélni valója az exeddel! Ha öngyilkos lesz a csávó (úgy se lesz), az nem a te hibád és neked nincs azzal dolgod. Nem tudom, hány éves anyád, de pontosan tudhatná, hogy az élet ilyen. Kapcsolatok jönnek-mennek, neki pedig a jelenlegit kell elfogadni. Ja, és tudom ez most fájni fog, de ne bízz benne. Ha összejössz azzal a férfival, akit említettél, azt nyilván mondd el neki, de többet ne! Csak bekavarna és vinné a híreket a szintén nem normális exednek.
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!