Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudomásomra jutott, hogy...

Tudomásomra jutott, hogy anyám az exemmel kibeszél. Szerinte ez teljesen normális, én vagyok a gonosz, amiért ez zavar. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyám és az exem jóban vannak, amivel semmi bajom nincs. Jópár hónapja szakítottunk, és én nemrég elkezdtem randizni egy férfival, akivel nagyon jól alakulnak a dolgok és kezd elmélyülni a dolog.


Exem szabályosan zaklatott, amikor ezt megtudta, annyira, hogy a rendőrséget is felhívtam tanács ügyben, mivel megijedtem tőle (folytonos hívások, emailek, problémás üzenetek minden felületen stb.). Ezt egyébként sírva el is mondtam anyámnak. A zaklatás abbamaradt egy ideje, erre nemrég megtudtam, hogy anyám végig kapcsolatban volt/van az exemmel és rólam beszélgetnek, az új kapcsolatomról.

Anyám azt is mondta neki, hogy ha esetleg szakítanánk az új párommal, szerinte volna esélye újra az exemnek. Közben az ismerőseit ajánlgatta neki, hogy nézze meg Facebookon, mert annak a csajnak nagyon bejön. Exem már a randijairól is mesélt anyámnak. Rengeteg telefonhívás volt, kb. 3 naponta beszéltek hosszan, folyamatos chatelés is ment.


Mikor szembesítettem anyámat, és megkérdeztem, hogy mégis miért csinálja ezt, teljesen kiakadt rám, hogy hát ő emberileg szereti az exemet és sajnálja, mert nagyon nehéz időszak van mögötte, és pánikrohama volt és félt, hogy öngyilkos lesz akár, ezért beszélgetett vele és ő csak "ápolta a lelkét". Közben azt is elmondta, hogy hát az új páromban ő még nem bízik, mert nem ismeri annyira.


Most nagyon hideg a hangulat, a bizalmam teljesen összetört. Őszerinte ebben nincs semmi, nem is titkolta, csak nem mondta el. Aztán persze családtagok visszamondták nekem, ahogy azt is, hogy anyám szabályosan megfenyegette őket, hogy nem mondhatják nekem vissza.


Egyszerűen nem érti, mi ezzel a probléma, nem érti, miért sért ezzel durván határokat. Szerinte én vagyok a gonosz, amiért nekem ezzel problémám van.


Eljöttem meglátogatni anyámat, itt derült ki a dolog. Igyekszem megértő lenni, de nem megy. Azon gondolkodtam, hazamegyek a tervezett idő előtt, annyira elárulva érzem magam. Anyám szerint csak féltékeny vagyok...


Ti mit gondoltok erről a dologról?



okt. 20. 18:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ezt olvasni is nagyon rossz volt! Anyád nem normális, vagy csak teszi a hülyét, hogy ő nem érti mi a baj ezzel. Én az utóbbira tippelek, hiszen mindenkit körbefenyegetett a családban, hogy neked ne mondják el, hogy ő titokban az exeddel beszél. Tehát tudta ő jól, hogy problémás a viselkedése.


Én nem bíznék benne ezután, nem osztanám meg vele az életem dolgait, meg a párkapcsolatomról sem beszélnék semmit vele többé, hiszen úgyis csak az ex tudomására hozza a dolgokat. Borzasztó anya az ilyen! Én is anya vagyok, aki jóban volt mindig is a gyerekei exeivel, de nekem a gyerekeim az elsők!


Én befejezném a látogatást is, jobb lesz neked otthon, mint ilyen anyával kerülgetni egymást.

okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%

Személy szerint, én a saját gyerekemet támogatnám, nem pedig a gyerekem exét.

Én azt a kérdést tenném fel magamnak, hogy mit akar elérni az exem, hogy tartja a kapcsolatok anyámmal.

okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem normális hogy az ex ember a szüleiddel baráti kapcsolatban marad..... nyilván van rá sok példa, de valahol nem tudom megérteni. Szerintem az ilyen barátság mérgező.
okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Beteg egy anyád van, de az exed sem normális!

Én teljesen megértem, hogy köztük jó (volt) a kapcsolat, és kedvelték egymást, de az exed mégis minek írogat anyádnak? Nincsenek barátai, vagy nem képes felkeresni egy szakembert? Miért gondolja, hogy teljesen oké másokat terhelni a bajaival, meg sajnáltatni magát, meg bizalmas dolgokat kicsikarni anyádból rólad??

Anyád sem normális, hogy ő meg leáll vele csevegni, és még a kapcsolatodat is véleményezi előtte. Rohadék egy anyád van, sajnos ez az a helyzet, ahol nem lehet a tányér mindkét fele a tied, de anyádban nincs annyi gerinc, hogy határt húzzon az exed felé. Hát most megnézheti magát, mert köztetek a bizalomnak annyi, teljesen jogosan.

Majd amikor valami kell neki, menjen az exedhez. Ezek szerint az ő érzései fontosabbak neki.


Egyébként jól értem, hogy még azután is beszélgetett vele, miután te sírva hívtad, hogy zaklat? Na, itt kellett volna megmondani neki, hogy keressen szakembert, és menjen a pi.csába, nem még ápolgatni a lelkét, meg a randijairól dumcsizni, istenem....

okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
3%

Csak egy feltételezés:

Az exednek milyen a kapcsolata a saját anyjával?

okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
5, szerintem lényegtelen, ugyanis az ex anyja nem a pótmamink!
okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben én megmondanám az anyának, hogy ezért és ezért megbántva érzem magam a viselkedése miatt, és méltányolnám a bocsánatkérést, és hogy a megértés szándékával értse meg az én helyzetemet. Amennyiben ezekre nem kerül sor, bejelenteném, hogy én többé nem ismerem, a viszontlátásra. Engem ne keressen többet, letiltanám mindenhonnan stb. Nem anya az ilyen.


De ez én vagyok, az ilyen tanácsaimat nem szokta megfogadni senki. Pedig ez lenne az ahhoz passzoló lépés, amilyen mocskos módon bánt veled anyaként, Gyakorlatilag elárulta a gyerekét.

okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
1%

Na és most hol vannak azok a kommentek, hogy semmi köze, hogy az anyja kivel beszél? 😅

Lehet anyuka csak ismeri a gyerekét, lássa mind a két szemszögből a dolgokat, és úgy gondolja, hogy igaza van az exnek, és sajnálja na meg szégyelli magát a gyereke miatt. Kitudja.

okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%
Lehet a kapcsolata az exednek olyan rossz a saját anyjával, hogy potmamának veszi a tiédet.
okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%

8-as, te sem vagy százas! Az anyjának semmi köze az ő kapcsolatukhoz, az csakis két emberre tartozott, a gyerekére és a volt párjára! A gyereke jelenlegi kapcsolata pedig a gyerekére és az új párjára tartozik!

Anyuka maradjon ki az életükből, nem kell mediátort játszani, meg szart kavarni!

okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!