Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudomásomra jutott, hogy...

Tudomásomra jutott, hogy anyám az exemmel kibeszél. Szerinte ez teljesen normális, én vagyok a gonosz, amiért ez zavar. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyám és az exem jóban vannak, amivel semmi bajom nincs. Jópár hónapja szakítottunk, és én nemrég elkezdtem randizni egy férfival, akivel nagyon jól alakulnak a dolgok és kezd elmélyülni a dolog.


Exem szabályosan zaklatott, amikor ezt megtudta, annyira, hogy a rendőrséget is felhívtam tanács ügyben, mivel megijedtem tőle (folytonos hívások, emailek, problémás üzenetek minden felületen stb.). Ezt egyébként sírva el is mondtam anyámnak. A zaklatás abbamaradt egy ideje, erre nemrég megtudtam, hogy anyám végig kapcsolatban volt/van az exemmel és rólam beszélgetnek, az új kapcsolatomról.

Anyám azt is mondta neki, hogy ha esetleg szakítanánk az új párommal, szerinte volna esélye újra az exemnek. Közben az ismerőseit ajánlgatta neki, hogy nézze meg Facebookon, mert annak a csajnak nagyon bejön. Exem már a randijairól is mesélt anyámnak. Rengeteg telefonhívás volt, kb. 3 naponta beszéltek hosszan, folyamatos chatelés is ment.


Mikor szembesítettem anyámat, és megkérdeztem, hogy mégis miért csinálja ezt, teljesen kiakadt rám, hogy hát ő emberileg szereti az exemet és sajnálja, mert nagyon nehéz időszak van mögötte, és pánikrohama volt és félt, hogy öngyilkos lesz akár, ezért beszélgetett vele és ő csak "ápolta a lelkét". Közben azt is elmondta, hogy hát az új páromban ő még nem bízik, mert nem ismeri annyira.


Most nagyon hideg a hangulat, a bizalmam teljesen összetört. Őszerinte ebben nincs semmi, nem is titkolta, csak nem mondta el. Aztán persze családtagok visszamondták nekem, ahogy azt is, hogy anyám szabályosan megfenyegette őket, hogy nem mondhatják nekem vissza.


Egyszerűen nem érti, mi ezzel a probléma, nem érti, miért sért ezzel durván határokat. Szerinte én vagyok a gonosz, amiért nekem ezzel problémám van.


Eljöttem meglátogatni anyámat, itt derült ki a dolog. Igyekszem megértő lenni, de nem megy. Azon gondolkodtam, hazamegyek a tervezett idő előtt, annyira elárulva érzem magam. Anyám szerint csak féltékeny vagyok...


Ti mit gondoltok erről a dologról?



okt. 20. 18:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha titkolni kell valamit, és befenyíteni a család többi tagját, hogy ne mondják el neked..ott anyád már pontosan tudta, hogy ezzel fájdalmat okoz és elárul.

Egy egészséges, normális anya a saját gyermekét védi.

okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
95%

Anyád toxikus, nem bízhatsz benne!

Semmiképp nem kéne mutyiba az exeddel beszéljen, egy olyan emberrel, aki miatt te rendőrséget kellett hívjál, mert zsarolt!

Ezek szerint az exed nárci es anyukad is az, sajnos es egymasra találtak, két perverz ember, egymást erősítik.

Azt hogy szinte folyamat csettelnek, az nem rólad szól, hanem hogy ők ketten összeszűrték a levet!

Nem rólad beszélnek órákig apám, mindennap!

Sajnos ez van! Legalabb megtudtad, hogy kikkel vagy körülvéve!

okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%
12# Pontosan.
okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

Meg mi az hogy emberileg szereti es aggódik érte? What the fuck? Egy emberért aki megfélemlítette a lányát? Es ha tartja vele a kapcsolatot TITOKBAN?

Abszolút kellett volna szóljon ahányszor az exed ráírt, hogy mit írt és ő mit válaszolt es megkérhette volna az exet, hogy ne zaklassa mert nem az ő dolga, ő ebbe nem mászik bele es ha kell blokk!

okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%
Meg a rokonokat elhallgattatta? Ajaj
okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne szomorkodj, habár megértem hányingered van! Próbálj kivenni a hasznod anyádból és ne foglalkozz vele, mert igazságtalan.

Ha penzt ad vedd el de ne vedd a lelkedre, amit tesz es mond mert meg fogsz őrülni!

Könyveld el, hogy egy negatív ember teli rossz szándékkal, irigységgel es vedd el amit ad es szard le!

okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Dugja anyádat, ennyi
okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ő megmagyarázza a lányának, hogy hogyan kéne lássa a realitást. Vagyis úgy lássa, ahogy ő, az anya akarja. A lányának nincs joga az érzeseihez, nem azt mondja, elnézést, hogy ezzel megbántottalak, abbahagyom ezt a viselkedést, (habár úgyis késő lenne, de na) de nem, ráfogja a lányára, hogy hallgasd meg - féltékeny, es nem jól látja a dolgokat, tehát bolond, na ez a toxikus kapcsolat alapja
okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

Én hasonló szituációban voltam anyám jóban volt az exemmel annyira hogy még oda is költöztette magához. Kb 5 hónapig nála lakott. Elég durva dolgokat csináltak, hogy rá vegyenek arra hogy menjek vissza hozzá.

Egyszer volt egy kamu öngyilkossági jelenetük, amikor

a volt barátomhoz mentőt hívtak

és azzal hívtak fel anyámék

ha " ő meghal az az én hibám

lesz. " A Facebookon szintén mindenki ellőtt játszotta magát

anyám, azt írta " köszöni mindenkinek aki ott volt és segített a fián. " Konkrétan a fiává fogadta és így is emlegette mindenkinek. Az új páromat meg nem volt hajlandó elfogadni.

Folyton hívogattak telefonon

és zaklattak.

okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
92%
19 es es együtt lakott az exeddel es nem lovagolta anyukád ? Már ne haragudj nagyon sajnállak, hidd el, es elnézést ha megkavarlak a kérdéssel, de emberek nem költöznek össze a gyerekük exével ok nélkül!
okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!