Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudomásomra jutott, hogy...

Tudomásomra jutott, hogy anyám az exemmel kibeszél. Szerinte ez teljesen normális, én vagyok a gonosz, amiért ez zavar. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyám és az exem jóban vannak, amivel semmi bajom nincs. Jópár hónapja szakítottunk, és én nemrég elkezdtem randizni egy férfival, akivel nagyon jól alakulnak a dolgok és kezd elmélyülni a dolog.


Exem szabályosan zaklatott, amikor ezt megtudta, annyira, hogy a rendőrséget is felhívtam tanács ügyben, mivel megijedtem tőle (folytonos hívások, emailek, problémás üzenetek minden felületen stb.). Ezt egyébként sírva el is mondtam anyámnak. A zaklatás abbamaradt egy ideje, erre nemrég megtudtam, hogy anyám végig kapcsolatban volt/van az exemmel és rólam beszélgetnek, az új kapcsolatomról.

Anyám azt is mondta neki, hogy ha esetleg szakítanánk az új párommal, szerinte volna esélye újra az exemnek. Közben az ismerőseit ajánlgatta neki, hogy nézze meg Facebookon, mert annak a csajnak nagyon bejön. Exem már a randijairól is mesélt anyámnak. Rengeteg telefonhívás volt, kb. 3 naponta beszéltek hosszan, folyamatos chatelés is ment.


Mikor szembesítettem anyámat, és megkérdeztem, hogy mégis miért csinálja ezt, teljesen kiakadt rám, hogy hát ő emberileg szereti az exemet és sajnálja, mert nagyon nehéz időszak van mögötte, és pánikrohama volt és félt, hogy öngyilkos lesz akár, ezért beszélgetett vele és ő csak "ápolta a lelkét". Közben azt is elmondta, hogy hát az új páromban ő még nem bízik, mert nem ismeri annyira.


Most nagyon hideg a hangulat, a bizalmam teljesen összetört. Őszerinte ebben nincs semmi, nem is titkolta, csak nem mondta el. Aztán persze családtagok visszamondták nekem, ahogy azt is, hogy anyám szabályosan megfenyegette őket, hogy nem mondhatják nekem vissza.


Egyszerűen nem érti, mi ezzel a probléma, nem érti, miért sért ezzel durván határokat. Szerinte én vagyok a gonosz, amiért nekem ezzel problémám van.


Eljöttem meglátogatni anyámat, itt derült ki a dolog. Igyekszem megértő lenni, de nem megy. Azon gondolkodtam, hazamegyek a tervezett idő előtt, annyira elárulva érzem magam. Anyám szerint csak féltékeny vagyok...


Ti mit gondoltok erről a dologról?



okt. 20. 18:29
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%
20_ as Nem, biztos hogy nem történt ilyen, a húgom is ott lakott velük. Anyámnak ezzel az volt a célja hogy én is haza költözzek hozzájuk. De szerencsére nem járt sikerrel mert én nem mentem. Ráadásul volt ezen kívül is elég durva húzása anyámnak.
okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%
A lélek meggyilkolásának 100 módja című könyvben vannak hasonló történetek. 🤮
okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
94%
Borzasztó! Valóban
okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, és igen, elsírtam anyámnak, hogy olyan szinten zaklatott, hogy megijedtem tőle, hogy ez már beteges. De anyám erre annyit mond, hogy ő kérte meg, ne keressen engem többé, ezért állt te, tehát "ezt is neki köszönhetem".

Most úgy csinál, mint aki nem érti, mi ebben a probléma. Meghallottam előbb, hogy nagymamámnak is kibeszélt, hogy hát ő nem érti, miért reagáltam így.

okt. 20. 20:33
 25/34 anonim ***** válasza:
10%
Csak azt remélem, hogy a kérdező nem veszekszik és nem veszi elő az anyját, mert annak semmi értelme, úgyse fog belátni semmit, csak elsúlyosbodik a helyzet! Ne konfrontáld semmi értelme, mert az ilyen ölni képes a “becsületéért”
okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
71%
És mindenkinek mocskolni fog, hogy megbolondultál! Képes lesz diliházba vitetni! Fogd fel, hogy kivel van dolgod es keress valakit akiben bízhatsz, akinek elmesèled pl pszichológus!
okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
96%
Mérgező anyád, mint a cián. Felesleges több infót gyűjteni arról, hogy kinek mit mondott. Ha nem érti( természetesen érti csak úgy csinál mintha nem) téged még jobban elszomorít, és elbizonytalanít. Hazudik pont. Egy toxikus ember árt az egész környezetének. Csak a minimális kapcsolattartásra kell törekedni. A legjobb a nulla. Minnél messzebb tőle.
okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
Menj haza idő előtt, de ennyire ne hisztérizzá rá. Húzd meg ezentúl jobban a határaidat és ne beszélj magadról, akkor nem tud kibeszélni és látja, hogy nem fog minden ugyan olyan maradni, ha ilyeneket csinál.
okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Én kiosztanám és haza mennék. Határokat kell húzni, ahogy fentebb is írták.

Ha tovább folytatja elgondolkodnék szeret e.

Oké, beszél akivel akar...de a saját lányom csak nem "árulom el".

tegnapelőtt 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

Azert tegyuk hozza, hogy valoszinuleg a kerdezo sem egy artatlan baranyka ha mar a szakitas utan uj faszi utan nezett..


Valoszinuleg a kerdezo anyja tudja, hogy milyen aljas modon jart el az exet illetoen ezert valoszinuleg lelkiismeret furdalast erzett a lanya helyett is es ezert csinalja, amit csinal.


Nyilvan ez szerintem is beteges de ha a mogottes dolgokat nezzuk akkor valszeg ez lehet a pszichologiaja a dolognak.

tegnapelőtt 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!