Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha az apátok ezt hányná fel nektek?

Figyelt kérdés

Van egy jól menő vállalkozásom amit egyes egyedül építettem fel.

Apám hajléktalan lett, a 3. felesége is elhagyta, senkire sem számíthat, és azt mondja nekem, hogy vegyek neki egy házat és csak azért lehet ez a vállalkozásom, mert ő megcsinált engem.

Apám alkoholista volt mindig is, egész gyerekkoromban bántalmazott engem és anyámat, anyám karját egyszer el is törte, ezért biztos vagyok benne, hogy nem adok neki semmit, de folyton valamit felhánytorgat nekem amiről én nem is tehetek (általában ezt a megcsinálos sztorit)…



okt. 20. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért vennél neki házat? Miért állsz egyáltalán szóba vele?
okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A kritikával csak bűntudatot kelt benned. Pedig, ha ilyen "jó" fiú volt korábban, akkor oldja meg az életét.

Adnék neki egy prospektust az Anonim Alkoholistákhoz. Ennyivel tudsz segíteni neki. A többi nem a te felelősséged, felnőtt ember.

okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki hogy elsőnek a saját szüleinek vegyen házat, ha már szerinte ez a norma hogy a gyerek házat vesz a szülőnek mert az megcsinálta őt


Ha teheted építsd le teljesen. Nem kell ilyen ember az életedben. Rég megbukott mint apa, örüljön hogy nem kérsz távolságtartási végzést ellene

okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"csak azért lehet ez a vállalkozásom, mert ő megcsinált engem." Ebben igaza van: ha te nem lennél, vállalkozásod sem lenne, sőt apád sem lenne, ha a nagyapád nem csinálta volna meg. Apád is vett hálából nagyapádnak házat?

Hány éves apád? Hatvan körül járhat, és alkoholista. Most hol lakik, hajléktalan szállón, vagy híd alatt?

Ha megteheted tedd azt, amit a 4-es írt: a legolcsóbb albérletbe segíts neki.

okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Semmit. Megszakítanék vele minden kapcsolatot.
tegnapelőtt 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Körberöhögném
tegnapelőtt 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Mit tennék? Pont nem érdekelne, menjen hajléktalan szállóra, aztán csá. A telefont nem venném fel neki, ha megkeresne, rendőrt hívnék rá.


Ennyi.

tegnapelőtt 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon nehéz a helyzeted.

Szerintem a saját lelkiismereteden múlik, hogy ilyen háttér után mit teszel apáddal, hiszen nem kaptál tőle semmi jót.

Házat semmiképpen nem vennék neki, maximum azt gondolnám meg, hogy valami minimális lakhatást biztosítok neki, de azt is csak a saját lelkiismeretem miatt.

tegnapelőtt 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Mit tennék a helyedben? Vennék neki kotont, nehogy máskor is így járjon.:)

Az utcára nem engedném azért, valami lakhatáshoz hozzásegíteném.

tegnapelőtt 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

A saját ház, lakás, albi amit te fizetsz főleg ha a te neveden van nem opció!! Lécci ilyet ne tanácsoljatok neki, mert utána rajta fogják behajtani a tartozásokat és a törvény szerint ki sem teheti a lakásból az apját.

A törvény azt védi aki életvitelszerűen a lakásban él, tehát hiába lenne a kérdező nevén, nem tudná kitenni az apját, a tartozások pedig csak gyűlnének folyamatosan. Volt hasonlóban részünk, egy ismerőst szívességből az egyik rokonom a lakásába engedett, cserébe azért, hogy felújítja, de nem tett semmit, hanem jól lelakta és minden tartozást a rokonomon vertek le. Kérdező ez nagyon nem opció, ezzel csak magaddal szúrsz ki.

Én azt támogatom, hogy elvonó, és ha változik a hozzáállása, tehát nem zsarol érzelmileg, akkor segíthetsz neki munkát találni esetleg.

tegnapelőtt 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!