Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha az apátok ezt hányná fel nektek?

Figyelt kérdés

Van egy jól menő vállalkozásom amit egyes egyedül építettem fel.

Apám hajléktalan lett, a 3. felesége is elhagyta, senkire sem számíthat, és azt mondja nekem, hogy vegyek neki egy házat és csak azért lehet ez a vállalkozásom, mert ő megcsinált engem.

Apám alkoholista volt mindig is, egész gyerekkoromban bántalmazott engem és anyámat, anyám karját egyszer el is törte, ezért biztos vagyok benne, hogy nem adok neki semmit, de folyton valamit felhánytorgat nekem amiről én nem is tehetek (általában ezt a megcsinálos sztorit)…



okt. 20. 14:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Én többet nem keresném. Éhen halni, utcára nem engedném, de ennyi.
okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1. Akkor vegyek neki egy házat? Szerinted ezek után megérdemli?!
okt. 20. 14:46
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem érdemli meg

Nehogy, vegyél neki házat

Nem véletlen hogy ott tart ahol az életben, téged is magával akar rántani a mélybe

Ne is állj vele szóba

okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
2. FENÉT! A legolcsóbb albit fizesd, legalább részben, eleinte.
okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Katona Dius ***** válasza:
87%

Én szarnék rá. Annyi az "érdeme", hogy szaporodott, azt az állatok is tudnak.

Max annyit tudsz tenni, ha nagyon jó szívű van (én nem lennék), hogy veszel egy házat a saját nevedre, és hagyod benne lakni. De akkor menne a "fizessed a rezsimet is" meg "vegyél nekem kaját is". Mert dolgozni úgysem fog, ha zsarolhat. Magyarul csak akkor vegyél házat, ha a továbbiakban is el akarod és tudod tartani a seggét. Mert ez lesz a vége.

okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem tennék. Majd ha elszégyelné magát, és befejezné a felhánytorgatást és az érzelmi zsarolást, akkor lehet hogy befogadnám. De így biztosan nem. Az a minimum, hogy jól viselkedik.
okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Ha elvonóra megy, ha tiszta marad, és ha már munkát keres, akkor abban, meg az albija kauciójában segítenék.

Ha az első három dolog nem megy neki, akkor viszlát.

okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Semmit nem csinálnék. Egyszerűen kizárnám az életemből.

Egy részt mert bántalmazott gyerekként.

Másrészt most meg a szaralak zsarolni akar érzelmileg, még most is manipulál, bánt.

Az ilyen ember menjen oda ahova akar.

Nincs semmiféle kötelezettséged felé. Miért nem tett róla, hogy ne kerüljön utcára? Még jó hogy nem te fizeted neki a piát.

okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nehéz és érzelmileg megterhelő helyzet, amivel szembenézel, főleg azután, hogy ilyen bonyolult és fájdalmas múlt köt össze az apáddal. Természetes, hogy a múltbeli bántalmazás, alkoholizmus és a vele való nehéz kapcsolat után ellenállást érzel abban, hogy segíts neki most, amikor szüksége van rá, hiszen te már felnőttként képes vagy határokat húzni.


Néhány szempontot érdemes átgondolni, amikor ilyen helyzetben hozol döntést:


Te vagy a felelős saját életedért: Az apád úgy tűnik, hogy manipulál téged azzal, hogy a sikeredet részben neki tulajdonítja, ami nem fair. Az, amit elértél, a te kemény munkád és elhatározottságod eredménye, és nem tartozol senkinek elszámolással a saját sikeredről.


Határok kijelölése: Fontos meghatároznod, milyen mértékben érzed úgy, hogy segítenél neki – ha egyáltalán szeretnél segíteni. Jogod van nemet mondani anélkül, hogy bűntudatot éreznél, különösen annak fényében, hogy milyen sok fájdalmat okozott neked és a családodnak.


Nem te vagy a felelős az apád döntéseiért: Bár ő most nehéz helyzetben van, ez nem a te hibád, és nem a te feladatod, hogy helyrehozd az életét, különösen akkor, ha nem mutat hajlandóságot a saját felelőssége felismerésére.


Külső segítség keresése: Ha úgy érzed, hogy ez a helyzet túl sok érzelmi terhet ró rád, érdemes lehet pszichológushoz fordulni, aki segíthet feldolgozni a gyerekkori traumákat, és támogatást nyújthat abban, hogy megtaláld a legjobb módját a helyzet kezelésének.


Kapcsolat megszakítása: Ha úgy érzed, hogy az apáddal való kapcsolat csak fájdalmat és stresszt hoz az életedbe, jogod van ahhoz, hogy távolságot tarts tőle. Néha ez az egyetlen módja annak, hogy megvédjük magunkat a további érzelmi bántalmaktól.


Az, hogy a vállalkozásod ilyen sikeres lett, a te érdemed. Az apád tettei a múltban sok sebet hagytak, és nem kell elkötelezned magad arra, hogy most támogasd őt. A saját határaid és érzelmi egészséged prioritást élveznek.

okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagy lofaszt foglalkoznek vele, kapja be.

Micsoda elvarasok. Gyerekkent bantott teged es anyadat, most hogy van penzed, mar radakaszkodna. Hogy nem sul le az ilyeneknek a pofajarol a bor. Es minden heten van egy ilyen sztori itt.

okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!