Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam, ha felmondok a...

Megmondjam, ha felmondok a munkahelyemen? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette diákmunkázom egy cég ügyfélszolgálatánál.


2 éve dolgozom itt, már úgy érzem, kiégtem teljesen. Gyomoridegem van már előtte este, a vezetőség semmilyen tekintettel nincs ránk, a diákszövetkezet is sokszor úgy áll hozzánk, mintha nem is egyetemisták lennénk... Az ügyfelek is kritikán aluliak, ha ők rontanak el valamit, azért is velünk cirkuszolnak, minősíthetetlen stílusban. A fizetés sem túl jó, 120-130 ezer között keresek egy hónapban, attól függően, hány órát tudok dolgozni.

Ez a másik, hogy mikor felvettek, mondták, bármennyit dolgozhatunk, a valóság az, hogy alig kapunk műszakokat, hiába írok beosztást a hét minden napjára, reggelről estig, 15-18 munkaórát kapok egy hétre.


Most az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy dolgozzak nála, mint adminisztratív asszisztens. Kb. mint egy titkárnő, személyi asszisztens.


Örültem neki, mert a fizetésem is több lenne ott, a home office amennyire jó volt az elején, már annyira unom. Vágyom arra, hogy kiöltözzek, csinos legyek, emberek között legyek, élőben tudjak kommunikálni.


Mondtam a szüleimnek, ők próbáltak lebeszélni, mert hogy ne dobjam el a mostani munkámat, nem szabad, örülni kell, hogy egyáltalán van ez, más még ennyit sem kap. És hogy máshol sincs kolbászból a kerítés, most odacsábítanak, aztán kimutatják a foguk fehérét és nem lesz hová menjek.

Viszont dolgoztam ott két hetet, amíg a munkahelyemen szabin voltam + most mellette dolgozom és ég és föld. Dolgozni kell, nem arról van szó, de a légkör is kellemesebb, nem küldenek el a k...va anyámba már reggel 9-kor, nem vagyok fenyegetve, hogy panaszt tesznek rám és a fogyvédhez mennek.


Szeretnék felmondani, de nem tudom, otthon ezt kommunikáljam-e a szüleim felé, vagy sem?


júl. 19. 14:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miután nem értenek egyet veled, fölösleges. Majd ha máshol dolgozol, elmondod.
júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Uhh... A kiöltözni meg csinosnak lenni résznél elvesztettél. 🤣
júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Olvass utána, igenis sokat dob az ember kedvén, ha nem pizsiben/melegítőben dolgozik, a kanapéról.
júl. 19. 14:47
 4/19 Kólauborkával ***** válasza:
90%

Pedig ma már abszolút az a normál nálam is, hogy 1-2 évente munkahely váltás. Már csak fizu emelés céljából is. A lojalitás megbecsülése rég nem létezik (van ismerős, 20éve 1 helyen, minimálbéren, kösz lojalitás…).

Szóval én nem maradnék. Sok sikert!

júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen az volt a divat, hogy 40 évet lehúztak egy helyen, akkor is, ha szar volt. Ma már más a felfogás, több a lehetőség! Váltanék a helyedben és el sem mondanàm nekik, felesleges hogy ezzel stresszeljenek.
júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig voltam egy helyen, az utolsó 2év szenvedés volt. Váltottam, azt hittem jobb lesz, 3 hét után otthagytam, aztán mentem a következő helyre, 2 éve ott vagyok.

Addig kell menni, amíg nem találsz számodra megfelelőt.


Nem szabad mérgező környezetben maradni, az egészségednél nincs fontosabb!

júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

"Olvass utána, igenis sokat dob az ember kedvén, ha nem pizsiben/melegítőben dolgozik, a kanapéról."


A vilagon senki nem akadályoz meg abban, hogy otthon is normálisan felöltözz, és kisminkelve, az iróasztalodnál végezd a munkát. Te döntesz úgy, hogy pizsiben dolgozol a kanapéról.


Amúgy meg simán kozlod a szuleiddel, hogy felmondtál.

júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag át is mentél már, nem?

Jól tetted!

júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"A vilagon senki nem akadályoz meg abban, hogy otthon is normálisan felöltözz, és kisminkelve, az iróasztalodnál végezd a munkát. "


Ettől függetlenül egyedül vagyok egész nap, nincs kihez szóljak, kivel beszélgessek. Felemelő, mondhatom. :D

júl. 19. 15:20
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Csak szólsz valakihez: "de a légkör is kellemesebb, nem küldenek el a k...va anyámba már reggel 9-kor, nem vagyok fenyegetve, hogy panaszt tesznek rám és a fogyvédhez mennek."


Amúgy meg a 15-18 óra hetente nem az egész hét, ergo bármikor mehetnel és szolhatnal valakihez. Ég is rajtad múlik. De írtam már, kozlod, hogy felmomdtal és annyi

júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!