Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam, ha felmondok a...

Megmondjam, ha felmondok a munkahelyemen? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette diákmunkázom egy cég ügyfélszolgálatánál.


2 éve dolgozom itt, már úgy érzem, kiégtem teljesen. Gyomoridegem van már előtte este, a vezetőség semmilyen tekintettel nincs ránk, a diákszövetkezet is sokszor úgy áll hozzánk, mintha nem is egyetemisták lennénk... Az ügyfelek is kritikán aluliak, ha ők rontanak el valamit, azért is velünk cirkuszolnak, minősíthetetlen stílusban. A fizetés sem túl jó, 120-130 ezer között keresek egy hónapban, attól függően, hány órát tudok dolgozni.

Ez a másik, hogy mikor felvettek, mondták, bármennyit dolgozhatunk, a valóság az, hogy alig kapunk műszakokat, hiába írok beosztást a hét minden napjára, reggelről estig, 15-18 munkaórát kapok egy hétre.


Most az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy dolgozzak nála, mint adminisztratív asszisztens. Kb. mint egy titkárnő, személyi asszisztens.


Örültem neki, mert a fizetésem is több lenne ott, a home office amennyire jó volt az elején, már annyira unom. Vágyom arra, hogy kiöltözzek, csinos legyek, emberek között legyek, élőben tudjak kommunikálni.


Mondtam a szüleimnek, ők próbáltak lebeszélni, mert hogy ne dobjam el a mostani munkámat, nem szabad, örülni kell, hogy egyáltalán van ez, más még ennyit sem kap. És hogy máshol sincs kolbászból a kerítés, most odacsábítanak, aztán kimutatják a foguk fehérét és nem lesz hová menjek.

Viszont dolgoztam ott két hetet, amíg a munkahelyemen szabin voltam + most mellette dolgozom és ég és föld. Dolgozni kell, nem arról van szó, de a légkör is kellemesebb, nem küldenek el a k...va anyámba már reggel 9-kor, nem vagyok fenyegetve, hogy panaszt tesznek rám és a fogyvédhez mennek.


Szeretnék felmondani, de nem tudom, otthon ezt kommunikáljam-e a szüleim felé, vagy sem?


júl. 19. 14:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nyilván ha épp nem dolgozom, akkor élem az életem, eljárkálok barátnőkkel erre-arra, teraszozunk, koncertekre, bulikba járunk, színházba is viszonylag sokszor megyek, edzeni is szoktam menni hetente 3-4 alkalommal. Tehát nem az a gond, hogy nincs társasági életem, hanem ha kapok 2x8 órás műszakot, a nap végére halálra unom magam és nem jó.


Azt meg hadd ne vegyem már normális, kielégítő kommunikációnak, mikor a félanalfabéta ügyfélnek magyarázom, hogy nem a cég akarja átverni, ezért és azért lett 700 ft-tal magasabb a számlája, amit amúgy ő is ugyanúgy lát, nem titok.

júl. 19. 16:03
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válaszom:

Csak akkor mondd meg, amikor már megtörtént és nem lehet visszacsinálni. Vagyis amikor már az új helyen aláírtál mindent, a réginél meg leszámoltál.

Egyébként ostobaságot beszélnek a szüleid. Mondom úgy, hogy én az ő generációjukhoz tartozom. A legnagyobb marhaság lenne itt maradnod, pláne, ha egyetem mellett csinálod és még másik lehetőség is adódott.

Maradjon az, aki mazochista és élvezi, ha gyomoridege van a munkahelyétől.

júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a szüleidet. Új munka, pénz is több. Inkább örülnének.
júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyádék azok az igazi gyáva, sunyi, megalkuvó lúzerek.
júl. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azt írtam volna, maradj a mostani munkádnál, mert az sokkal jobban összeegyeztethető a hallgatói léttel. Aztán láttam, hogy a leírásodból teljesen hiányzik az egyetemi órák látogatása. Miért ülsz otthon egész nap pizsiben, ha az egyetemre is járhatnál rendesen felöltözve, mondjuk az óráidra? Egyébként meg: csinálj, amit akarsz, ahogy eddig is tetted. Anyádéknak nem teljesen mindegy, hogy miből van a pénzed?
júl. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok, de most nyár van.

Előző félévben pedig volt kemény 3 szemináriumom, ami katalógusos volt.


Leírtam, hogy nem ülök itthon egyedül, de ha dolgozom, nem tudok közben elmászkálni.

júl. 20. 08:16
 17/19 anonim ***** válasza:

A tudásod alapján fogod a jegyet kapni, nem a jelenlét alapján...

Azt pedig az előadáson, órákon adják át... Meg azon kívül is kell készülni.

Ha félévenként 5-14 kreditet szerzel a 30-ból, azt is csak 4 félévig lehet csinálni, utána kirúgnak...

júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
8. félévemet zártam, minden félév során megszereztem az összes felvett kreditet, ösztöndíjam is van és a versenyeken is eredményesen szerepelek. Köszönöm az aggódást, kirúgás közelében nem vagyok.
júl. 20. 14:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Ők ilyenek és kész. Majd amikor már az új helyen vagy elmondod nekik. Ezt is meg kell tanulni hogy a szülők már nehezen változnak, nem feltétlen értik mit miért csinálsz. Ettől függetlenül ha úgy érzed neked jobb válts, nem kell nekik megindokolnod sem, nemhogy elfogadtatnod velük.
júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!