Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szigorú...

Hogyan mondjam el a szigorú szüleimnek hogy abba hagyom egyetemet és inkább szakmát akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Nemrég elhatároztam hogy abbahagyom egyetemet mert rájöttem hogy nem nekem való az egyetemi élet, iszonyatosan sokat kell tanulni, illetve vannak tárgyak amiket hiába tanulok egyszerűen nem mennek.

Eleinte egyetemre sem akartam jönni de a szüleim miatt muszáj volt. Most viszont végleg úgy döntöttem hogy ezt nem szeretném folytatni, illetve más egyetemi szakra sem szeretnék menni mert csak kidobott időnek érzem illetve kedvem sincs már annyit tanulni mint régen, viszont van egy-két szakma amit szívesen tanulnék és később szívesen dolgoznék abban a szakmában.

A legnehezebb rész az lenne hogy ezt hogy tálaljam a szüleimnek hogy én ott akarom hagyni egyetemet és szakmát akarok tanulni illetve dolgozni.

Szinte biztos vagyok benne hogy hatalmas veszekedés lesz belőle ha ezt így elmondom mert bár apunak csak szakmája van, ő elfogadná a döntésemet, de anyu egyetemet végzett és soha nem tudná elfogadni hogy a fia ne legyen diplomás.

Légyszi segítsetek hogy ezt hogy mondjam el nekik úgy hogy ők is megértsék a döntésemet és elfogadják.



okt. 10. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
30%
Inkább csak ne tanulj és látni fogják, hogy 1-eseid vannak és nem tudsz haladni, és csak akkor mondd, hogy van egy új terved, mást akarsz csinálni.
okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
78%

61#! Eddig ez volt a "legjobb" tanács.

Nemelég hogy elpazarol még egy fél évet feleslegesen, de még a szüleit jól lehúzza ennek a baromságnak a költségeivel...

okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
27%

#62


Az ilyen szülő, aki terrorban tartja a gyereket annyira, hogy a gyerek itt kér tanácsot, annyira fél tőle, pontosan ezt érdemli.

okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
66%

#62 Ha van nagyszülő, akkor tudna oda menni.


Amilyen katant lehet az a szülő lehet pályakezdő diplomásként pofára esne és egy évig munkanélküli lesz.

okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 A kérdező kommentje:
sajnos nincs már nagyszülő 64es
okt. 17. 03:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!