Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szigorú...

Hogyan mondjam el a szigorú szüleimnek hogy abba hagyom egyetemet és inkább szakmát akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Nemrég elhatároztam hogy abbahagyom egyetemet mert rájöttem hogy nem nekem való az egyetemi élet, iszonyatosan sokat kell tanulni, illetve vannak tárgyak amiket hiába tanulok egyszerűen nem mennek.

Eleinte egyetemre sem akartam jönni de a szüleim miatt muszáj volt. Most viszont végleg úgy döntöttem hogy ezt nem szeretném folytatni, illetve más egyetemi szakra sem szeretnék menni mert csak kidobott időnek érzem illetve kedvem sincs már annyit tanulni mint régen, viszont van egy-két szakma amit szívesen tanulnék és később szívesen dolgoznék abban a szakmában.

A legnehezebb rész az lenne hogy ezt hogy tálaljam a szüleimnek hogy én ott akarom hagyni egyetemet és szakmát akarok tanulni illetve dolgozni.

Szinte biztos vagyok benne hogy hatalmas veszekedés lesz belőle ha ezt így elmondom mert bár apunak csak szakmája van, ő elfogadná a döntésemet, de anyu egyetemet végzett és soha nem tudná elfogadni hogy a fia ne legyen diplomás.

Légyszi segítsetek hogy ezt hogy mondjam el nekik úgy hogy ők is megértsék a döntésemet és elfogadják.



okt. 10. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
38ast akartam írni sry
okt. 10. 20:28
 42/65 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem megy a matek az autó villamosság sem fog menni! A matek erősen fejleszti a logikai kapcsolatok megértését, és ok okozati összefüggések megtalálását.

Szóval erőltetheted te a villamosságot, de így max valami harmadrangú szerelő leszel egy márkaszervízben, és vonóhorgokat pakolsz majd nap, mint nap, az új autókra.

Még egyszer, mert úgysem értik miről írok, nem a számolás a lényeg, hanem a logika. Egy modern autóban 25-30 vezérlőszámítógép van, és egy "nagy" ami össze fogja az összeset. Jelenleg a csak a hűtő víz hőmérsékleteket figyeli 6-10 db hőmérséklet jeladó, 2-3 körös hűtővíz rendszerrel, amelyek külön külön, 3 kör esetén bármelyik 2, és egyszerre is működnek.

Te ezzel beválasztasz a jelenleg legnehezebb, legösszetettebb és legnagyobb tudást igénylő elektronikába. És akkor még az elektromos autókat bele sem vettem.

Egy átlag évfolyamból talán 1-2 önállóan dolgozni tudó villamosági szerelő lesz, a többség teljesen mást fog végül dolgozni. Ahogy az sem véletlen, hogy egy megyeszékhely agglomerációjával együtt alig néhány normális szerelő akad, akikhez általában 2-4 hetes a várólista. Ezek is csak néhány márkára specializálódnak.

okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
80%

Bölcsészkaron rengeteg minden van ám! Hasznos dolgok is, nem csak szabad bölcsészet meg filozófia. Nyelvek, például, amivel aztán dolgozhatsz bármely multiban, lehetsz privát nyelvtanár, fordító, tolmács, idegenvezető, mehetsz külföldre a mosogatasnál jobb munkát végezni, stb. De szerintem pl. biológia, földrajz, nemzetközi kapcsolatok is egészen jól megvan matek nélkül, és ezek nem is bölcsészkaron vannak. És most utána sem néztem, csak ami eszembe jutott.

Egyébként nem kell annyira lenézni a bölcsészeket sem, ott is van bőven olyan szak, amit az átlag "csak a mérnöki, orvosi, jogi diploma ér valamit" hozzáállású egyén el sem tudna végezni, mert meghúznák latinból, például. Az olyan a bölcsészkaron, mint a mérnököknek a matek. Csak nulláról kell kezdeni, mert a legtöbb gimiben már nem tanítják.

okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
36%

#43 Ez nem a bölcsészek lenézéséről szól, hanem arról, hogy mennyi benne a perspektíva. Én személy szerint nem értek egyet szüleink-nagyszüleink azon álláspontjával, hogy "a diplomával dolgozni kell", azért ad az állam 12 ingyen félévet, hogy tanulhassunk bármit. De ne haragudj, tök jó az egyiptológia, de nem sok végzett lesz múzeumi kurátor, és nem sokaknak van kedvük éhbérért doktorálni az ókori egyiptom egyetlen korszakát kutatva. Tök menő, hogy az ilyen végzett valamihez nagyon-nagyon ért, sőt, egy bizonyos készség kell is hozzá, de nem abból fogja megetetni a három gyerekét.


És akinek a családját nem veti fel a lóvé, az nem teheti meg, hogy akármit tanulgat. Első szakmának olyat, amivel el lehet helyezkedni, meg lehet élni. Aztán majd utána azt csinál az ember, amit akar, de legyen egzisztenciája először. Pl. most borulnak be a divatos "ennyi pénzért 1-2 év alatt megtanítunk programozni, és pár éven át a fizetésed százalékáért rohadt jól fizető állást is találunk neked" tanfolyamok is most buknak be, pedig 8-10 éve nagyon mentek, csak most már a bérprogramozást a mesterséges intelligencia is megcsinálja. Szakmában az a nehéz, hogy ha rosszul választasz, bizonytalan a megélhetésed. Ha jól, akkor persze biztosítva vagy, de soha nem annyira biztos még a villanyszerelés sem (ami jelenleg baromi jól fizet), mintha van mögötte egy mérnöki diploma is, amivel szaktudás diplomázáskor éppenséggel nulla, de ha 20 év múlva fordul kettőt a világ, megvannak az alapismeretek ahhoz, hogy három hét alatt beletanuljon az ember az új, addig nem létező munkakörébe.

okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
0%

#44


Ha te hiányszakmás képzésben nem vagy benne a top 5-3 tanuló helyzetében, akkor mehetsz egyiptológiára nyugodtan. Alulalkalmazot lesz kitudja hol. Ez a szakképzés tömegek sokaságának. Ez nem egzisztencia megteremtése semmilyen formában. Ez a JÓ VÁLASZTÁS.


Jó eséllyel mész Budapestre egy ba-val, ahol lehet már helyezkedik és nem haza költözni, ahol egy hónap alatt nem tudnak meghirdetettni 100 új hirdetést.


Ahol nincs elég pénz ott nincs idő kapcsolatokat építeni a családnak. Munkakereséskor látszani fog az eredménye.

okt. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
77%

Mi az az ostobaság, hogy ha feladja az egyetemet, nincs visszaút? A 22es válaszoló eléggé távol esik a valóságtól.

Kérdező, állítsd őket kész tények elé.

És amire készülj fel: nézz utána, hogy a vágyott szakmáidat felnőttképzésben el tudod-e végezni.


Ami velem történt: gimnázium után három évet bukdácsoltam végig a TTKn, utáltam az egészet. Miután közöltem otthon, hogy abbahagyom, anyám azt mondta, akkor mehetek, amerre látok.

Elköltöztem a nagyimhoz és elkezdtem dolgozni két műszakban egy büfében. Közben elkezdtem levelezőn egy főiskolát, ami igazán érdekelt.


41éves vagyok, három hete szereztem meg a harmadik végzettségemet. Tök jó munkahelyem van, nem lettem sem segédmunkás, sem erdőkerülő, csak azért, mert nem végeztem el azt az egyetemet, ahol a szüleim akartak erővel ott tartani.

Még hogy nincs visszaút... baromság. Tanulni mindig lehet.

okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
24%

#44: én bölcsész vagyok. Soha nem tudtam volna semmi más lenni, mert hiába tudtam megtanulni a gimis matekot, soha nem volt érzékem hozzá, mindig is utáltam, eszembe nem jutott, hogy egyetemen ezzel kínozzam magam.

Tehát bökcsészkar, külföldön, ahol kompetens felnőttként kezelik a diákokat és jóval nagyobb szabadságot adnak, mint a magyar egyetemek. Klasszikus régészet BA után pont azért mentem numizmatika MA-ra, mert azzal több lehetőség van, nem csak a phd meg az akadémia. A szakmában dolgozom, ugyan nem múzeumban, hanem a kereskedelemben, de attól még az egyetemen megszerzett tudásomat használom. Meg azt a képességet, amit szintén ott szereztem, hogy gyorsan kimazsolázom a lényeget egy hosszabb szövegből, idegen nyelven is, szótár nélkül is (szakmai dolgokban olyan nyelveken is, amiket nem tanultam soha, de mivel nem húztak meg latinból, van némi támpontom).

Sok multis állashoz egyébként nem nézik milyen diploma, csak legyen. Mert az feltételez bizonyos képességeket, amiket munka közben lehet kamatoztatni.

A kérdező azon vekeng, hogy nem megy a matek, az anyja viszont ragaszkodik a diplomához. Nekem logikus, hogy akkor menjen olyan szakra, ahol nincs matek vagy csak kevés, megvan a "könnyű" szakon a diploma, aztán csinál, amit akar. Egyetem mellett is lehet dolgozni, lehet párhuzamosan több képzést csinálni, ha nem megy el minden idő a nyomorult matekra. Ezer lehetőség van. Ha a diploma tárgya nem mindegy, mert anyukának csak a mérnöki jó, akkor vagy összekapja magát és kettesre megtanulja a matekot végre, vagy vállalja a konfrontációt és nagyfiúként odaáll a szülei elé, hogy feladja, elmegy helyette xyz szakmára.

okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
53%
#47 Na, de ha a szülőnek mindegy milyen diploma, csak diploma legyen, az is jó hülye szülő.
okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
26%
Néhány válaszoló hozzáállása felhaborító. Isten óvja a gyermekeiteket, ha így gondolkodtok. Ti zsarnokként viselkedtek. Ez az, amikor egy szülő a saját, be nem teljesült álmait próbálja a gyerekén keresztül megvalósítani, és közben egyáltalán nem érdekli, hogy a gyerek mit érez vagy mennyit szenved. Ez a hozzáállás egyszerűen undorító!
okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
84%
Az beteges, ha a szülőnek "diploma" kell. Az nem beteljesületlen álom, hogy szeretne a gyerekének egy normális szakmát, amivel meg lehet élni, és addig hajlandó támogatni a gyerekét, amíg az első szakmáját megszerzi.
okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!