Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szigorú...

Hogyan mondjam el a szigorú szüleimnek hogy abba hagyom egyetemet és inkább szakmát akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Nemrég elhatároztam hogy abbahagyom egyetemet mert rájöttem hogy nem nekem való az egyetemi élet, iszonyatosan sokat kell tanulni, illetve vannak tárgyak amiket hiába tanulok egyszerűen nem mennek.

Eleinte egyetemre sem akartam jönni de a szüleim miatt muszáj volt. Most viszont végleg úgy döntöttem hogy ezt nem szeretném folytatni, illetve más egyetemi szakra sem szeretnék menni mert csak kidobott időnek érzem illetve kedvem sincs már annyit tanulni mint régen, viszont van egy-két szakma amit szívesen tanulnék és később szívesen dolgoznék abban a szakmában.

A legnehezebb rész az lenne hogy ezt hogy tálaljam a szüleimnek hogy én ott akarom hagyni egyetemet és szakmát akarok tanulni illetve dolgozni.

Szinte biztos vagyok benne hogy hatalmas veszekedés lesz belőle ha ezt így elmondom mert bár apunak csak szakmája van, ő elfogadná a döntésemet, de anyu egyetemet végzett és soha nem tudná elfogadni hogy a fia ne legyen diplomás.

Légyszi segítsetek hogy ezt hogy mondjam el nekik úgy hogy ők is megértsék a döntésemet és elfogadják.



okt. 10. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
57%
biológián van matek, szerintem földrajzon is, legalább is földtanon van
okt. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
57%
Ha most eröltetik, elmegy az államilag támogatott félévet, lehet, hogy szerzel valami jó szakmát amivel elvagy és szereted és később, jössz rá, hogy szeretnél mégis diplomát, sokan kezdik idősebben, komolyabb szakokon is. Ilyesmivel érvelnék, hogy nem mondok le végleg, de most inkább szakmát tanulnék.
okt. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
57%

Azt a részét értem nem érdekel a szak, és akarsz egy szakképzést. Ha jól tudom 26 éves korodig ingyenes az első középfokú szakma. A legjelentéktelenebb okj-s bizonyítvány is középfokú végzettségnek számít. Engem sok éve a "számítástechnikai szoftver üzemeltetői" okj-s cetlivel szívattak meg gimiben. Ez gyakorlatilag Excel, world stb. átlagos felhasználói ismereteket jelentett bizonyítvánnyal igazolva. Még wc papírnak sem alkalmas, és régen sem lett volna jó másra...


Ha már tanulsz valamit, az olyan legyen, ami a versenyszférában keresett szakma. Legyen ez akár középfokú vagy felső fokú. Viszont utóbbi esetében ez kifejezetten fontos!

Ha a versenyszférában nem keresett szakma, akkor az azt jelenti, hogy szar fizetésed lesz a szakmádban. Mivel nem keresett szakma nem igen tudsz majd ugrálni egyik munkahelyről a másikra, mivel pályakezdőként így lehet egyre több fizetését elérni. Én a 4. munkahelyen ragadtam, sok oka van mért vagyok még itt, de a legfontosabb Győrben ennél többet sehol sem fizetnek, csak jóval kevesebbet.

Én a büfés szakokhoz sorolom az egyiptológiát is, mindig is érdekelt az tény. Na, de hány egyiptológusra van szükség Magyarországon? Nagyjából kihalásos alapon zajlik csere! Biztos jól keres az a néhány ember. Rengeteg hasonló szak van, és az andragógia van a csúcsán.

okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
57%
#53 Ezek olyan szakok, hogy elment a gyerek egyetemre, tanult valamit, ami érdekelte, bulizott pár évet, de aztán úgyis fodrász, körmös vagy vendéglátós lesz. Megvan rá minden lehetősége az embernek, ezzel nincs is baj, akkor van baj, ha valaki az ilyen diplomával akar mindenáron elhelyezkedni.
okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
36%
#54 Hány vendéglátós, fodrász, műkörmös kell? A diplomát le is kell dolgozni nem feketésve a Balatonnál.
okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

#55 Ugyan, még ha napi bejelentéssel is dolgozik valaki, az is számít. Sőt, mondok jobbat, ha van egy irodai állásod, miután csináltál alap- és mesterdiplomát, minden munkanap az alap- és a mesterdiplomából is vonogatja lefele a napokat, duplán számít. 20 év alatt ledolgozni a diplomát kb. semmi.


És amúgy igenis sok ember kell a szolgáltató szektorba és szakmunkásnak is. Nincs azzal semmi baj, ha a szobafestő vagy a kőműves a 20-as évek elején belpesti bölcsészhallgatóként osztotta a romkocsmában az észt, és utána lett szakmája.

okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
54%

#56 Hova kell ennyi ember a szolgáltató szektorba? Konkrétan túl sok vendéglátós van és túl képzés van belőlük. Az osztrák vendéglátás sokkal kisebb, mint a magyar aztán osztrákokhoz menekülnek, mert hiányal kampányolnak.


Kérdező sose válaszolt, hogy vidék vagy Pest vagy nyugati határ.

okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
57%
Menjél másik szakra.
okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
57es nem értem a kérdésed
okt. 14. 22:51
 60/65 anonim ***** válasza:
57%
#57 Túlképzés? A vendéglátóiparban, ahol pl. kiröhögnek, ha bártenderiskolát végeztél? Nincs túl sok vendéglátós, csak nagy a fluktuáció, mert sz*rrágó sok tulaj. Nemcsak a 90-es évek mutyizásából itt maradt csalók, hanem a modern adócsalók is. De felesleges is a vendéglátásról vitázni, csak példa volt. Lehet burkoló is a kérdezőből, az is jobban keres, mint némely kettessel diplomázott, autóipari multi belépő szintjén örökre megragadó mérnök.
okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!