Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szigorú...

Hogyan mondjam el a szigorú szüleimnek hogy abba hagyom egyetemet és inkább szakmát akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Nemrég elhatároztam hogy abbahagyom egyetemet mert rájöttem hogy nem nekem való az egyetemi élet, iszonyatosan sokat kell tanulni, illetve vannak tárgyak amiket hiába tanulok egyszerűen nem mennek.

Eleinte egyetemre sem akartam jönni de a szüleim miatt muszáj volt. Most viszont végleg úgy döntöttem hogy ezt nem szeretném folytatni, illetve más egyetemi szakra sem szeretnék menni mert csak kidobott időnek érzem illetve kedvem sincs már annyit tanulni mint régen, viszont van egy-két szakma amit szívesen tanulnék és később szívesen dolgoznék abban a szakmában.

A legnehezebb rész az lenne hogy ezt hogy tálaljam a szüleimnek hogy én ott akarom hagyni egyetemet és szakmát akarok tanulni illetve dolgozni.

Szinte biztos vagyok benne hogy hatalmas veszekedés lesz belőle ha ezt így elmondom mert bár apunak csak szakmája van, ő elfogadná a döntésemet, de anyu egyetemet végzett és soha nem tudná elfogadni hogy a fia ne legyen diplomás.

Légyszi segítsetek hogy ezt hogy mondjam el nekik úgy hogy ők is megértsék a döntésemet és elfogadják.



okt. 10. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
0%

Szigorú szülő nem érti a magyar oktatást. Költségvetést járt körbe és kiderült mit éleg zsarolásnak.


Azzal számolj, hogy szakmunkásképzésen ott hazudnak, ahol tudnak. Meg is csinálod alulalkalmazot leszel, mint diplomával. 5 éves tervben gondolkodj, mert 5 év szalag és segédmunkának nincs semmi kitörése magában. Diploma se kivételével, de ott muszály költözni.

okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
11%

Nem az egyetem, hanem a lustaságod pazarolja az időt és pénzt.


Nem a szüleidet sajnálod, hanem hogy tanulni kellene matekra.


Készülj, hogy anyud összeomlik miattad, apud gyűlölni fog.


Ki leszel tagadva a családodból, ami teljesen érthető.


Ezzel a felelőtlen mentalitással szakmát se szerzel.


Egy nincstelen leszel, támogatók nélkül, egyedül.


Életed legrosszabb döntése, ha most lusta vagy.


Egyetlen feladatod lenne, mégpedig az egyetem.


Ha magadért nem, akkor a szüleidért tarts ki!


Nem hagyhatod cserben se őket, se önmagadat!


Ha feladod az egyetemet, nincs visszaút!


Remélem a szüleid letépik a fejed!


Ha lenne kis eszed, értenéd.


Ha jó lennél, próbálkoznál.


Ha próbálkoznál, menne.


Félj a feladástól!


Félj a szakmától!


Félj anyudtól!


Félj apudtól!


VESZÉLYES!!!


Matekozzál!


Kreatívan.


Kitartóan.


Okosan.


Megéri.


És akkor hirtelen nagyot fog fordulni a sorsod, pozitív irányba. Nem kell, hogy elrontsd az életedet. Még semmi nincs veszve. A mérleg serpenyőjében 2-3 matekozós év. A másikban 20-30 év tömény szenvedés testileg, lelkileg, anyagilag, mielőtt véged. Bocs a nyomásgyakorlásért, de ez töredéke annak, amit a "könnyű út" tartogat számodra. KÉRJ SEGÍTSÉGET, HOGY VÉGIG TUDD CSINÁLNI A MATEKOT! Nem csak tárgyit, hanem tanulásit, vizsgázásit, ÉS ÉRZELMIT. Marha nehéz. Félelmetes. Átérzem. Én feladtam. A menő vállalkozásomért. Meg mert szégyelltem magam amiért Anyáékat terheltem. Meg mert pánikrohamom volt. A többiek nem tudják miről beszélnek. A legellenszenvesebb hozzászóló félt téged a legjobban, és tudja leginkább hogy mi a valódi tét. Ne a bólogatókra hallgass! Ne az önbecsapásaidra. A szíved mélyén tudod. Csak nehéz. De a másik út nehezebb. Sokkal.

okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ha 3,5 éves a képzés, akkor ha jól sejtem, valamelyik mérnök szakról van szó. Tény, hogy matekból olyanokat is meg kell tanulni minimális szinten, amit később talán nem fog használni az ember, de én még olyan emberrel nem találkoztam BME-s oktatóként sem, aki konkrétan ne lett volna képes elvégezni a képzést. Csak a szorgalmán múlt. Meg persze önismeret, akinek egy-egy tárgy nehezebben megy, tudnia kell, hogy azzal többet kell foglalkoznia az átlagnál. Majd később más tárgy meg neki fog jobban menni.
okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Oké 22es, nem hiszem hogy érted, hülye vagyok egyetemhez, megpróbáltam, nem ment, ott akarom hagyni, de te azt tanácsolod ha jól értem hogy szenvedjek még kicsit, két év csúszás után valahogy átmegyek harmadjára matekból, aztán út közben még 2x bukok valami tárgyból és eltanácsolnak az egyetemről, és akkor ahelyett hogy 20 évesen elkezdtem volna egy szakmát és addigra már melóznék valamit, ott leszek 22-23 évesen egy érettségivel meg diploma nélkül az életben úgy hogy már mindennel elkéstem, az életem romokban lesz, és már csak 1 lehetőségem lesz amit még megtehetek hogy másoknak ne legyek a terhére soha többé
okt. 10. 16:43
 25/65 anonim ***** válasza:
84%
Inkább legyél egy boldog, kiegyensúlyozott asztalos, villamyszerelő vagy bármi, mint egy flusztrált, a szakmai tudásában nem biztos rossz mérnök.
okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Válaszolók! Szerintem lépjünk túl az ítélkezésen. Keressük a választ az alapvető kérdésre: Hogyan mondja el a Kérdező, hogy nem akar már egyetemista lenni, hanem szakmát akar tanulni?
okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
74%
#26 Hát pontosan így.
okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
14%

Vegigbugdacsoltam a fél életemet, a főiskolát 7 év alatt végeztem el. Ma az állami szférában 'dolgozom" (irodai f@szveres) majdnem milliós lóvéért. Igazából semmihez sem értek, semmiben nincs tehetségem (bocs, gémkapcsokból össze tudok rakni egy kockát).


Egy valaminek köszönhetem: valahogyan sikerült lediplomazni (nyelvvizsga sincs).

okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
0%
UI. körbenézve a mostani melohelyemen, kb. a társaság 90%-a kb. ugyanilyen segghulye, csak felének van rokona itt-ott. (Miniszterelnökség, stb)
okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
60%

De most hiába írjátok le 100-szor, hogy csinálja meg az egyetemet, ha nem megy neki a matek. Az azért nem olyan, mint egy töri, hogy ráveszed magad, leülsz és bes*ggeled.


Én közgázt végeztem, az emberek 70%-a a matekon hullott ki. Alapból vagy 50 érthetetlen elméleti matekkérdést be kellett magolni így szó szerint, hogy a végesfüggvény píkettő értéke konvergál a 0hoz az XY nem tudom min, és ez volt a belepő, 10-et kérdeztek, csak akkor nézték tovább, ha mind a tizet jól leírtad.


De utána jött a nehezebb, a gyakorlati matek. Eskü, én fél évig minden második este ott ültem 1 órát a feladatok felett, gyakoroltam, netről néztem hasonlóKat, de így is csak másodjára lett meg kettessel a gazdasági matek, mert egyyzerüen nem értettem. Ha X helyett X2 volt, mar nem tudtam megcsinalni a feladatot.

okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!