Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok mérges anyámra?

Jogosan vagyok mérges anyámra?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok meg kell csinálnom az 50 órát. Egy óvodába akarok menni, mert könyvtárba nem szeretnék menni borítékot nyálazni. Ráírtam emailben az egyik óvodára telefonos egyeztetés kell. Iskolában nem lehet telefomozni du pedig ezdésre megyek, ezért megkértem anyámat hogy hívja már fel nekem őket mert ő kicsit szabadabb a munkájával. Ennek úgy kb 1-2 hónapja. Azóta nem hívja fel mert hogy neki nincs kedve. De ugye én meg nem tudom felhívni őket. Minsen nap megkérem de nem képes felhívni őket pedig ez szerintem nem nagy dolog és még egyszer hangsúlyozom, én iskolßban vagyok délután pedig ezdésem, este pedig nincs ügyfélfogadás. Tegnap idegesen szóvá tettem nekj, se nyilván én voltam az idióra és megkaptam hogy miért pont óvoda aminek semmi köze a problémához. Mondom neki hadd döntsem már el hogy hol akarom ledolgozni a közmunkát.


Jogosan vagyok ideges emiatt?



okt. 10. 07:00
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem lehet anyáddal intéztetni a munkaügyeidet. Ez a te dolgod és pont. Ahogy te sem beszélsz anyád főnökével őhelyette, úgy ő sem fog a tiéddel, mert nagylány vagy.

Anyád egy dologban hibázott, hogy nem hajtott el már az első lendülettel, hogy ezt mégis hogy képzelted.

okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
74%

Nem jogos. De nem is értem, most mit pattogsz amúgy, majd nyár elején elintézed.


Most mit akarsz egyeztetni, ha nyárig úgyse érsz rá megcsinálni a gyakorlatot? Ne hidd, hogy az ovi majd hónapokig észben tartja, hogy jössz... ez csak neked fontos.


Egyébként elég nevetséges lenne, ha egy majdnem felnőtt helyett anyuci intézkedik, hát egy ilyen éretlen gyereket biztos nem látnak szívesen egy munkahelyen sem. Intézd el magadnak, akkor megbízható, érett, majdnem felnőttként fognak kezelni, és nem azt érzik, hogy a kiscsoportosok között lenne a helyed és csak akadály leszel.


De mivel suli van, meg edzés, úgyis csak a nyár azon része jön szóba, amikor még van ovi. Mivel se hétvégén, se szünetekben nincs óvoda. Valószínűleg ezért nem értél el senkit nyár végén. Szóval majd úgy május körül térj vissza a kérdésre, pl. az érettségi szünet alatt pont el tudod intézni, akár személyesen is.


Ha meg utolsó évre hagytad, akkor meg is érdemled, szervezz be valami mást, mert az ovi már nem fog összejönni.

okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
11%

Ne toljátok már ennyire túl... 😂😂😂

Nem egy multinacionális vállalat vezetői poziciójára pályázik.

Ráadásul feltételezhetően kiskorú is.

Ami pedig a legfontosabb, hogy az ovi örüljön az ingyen munkának és legyen hálás, hogy valaki jelentkezik más neveletlen hülyegyerekét pesztrálni, amikor óvónő hiány van.

Mert a nagyokos felnőtt hozzászólók azt ugye tudják, hogy ez undorító kihasználás, azaz ingyenmeló?

Ezt az időt fizetésért is eltölthetné.

okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 Micimacko67 ***** válasza:
73%
#43, Neked miért fáj, hogy a középiskolásoknak 4 év időtartam alatt összesen 50 óra közmunkát el kell végezni? Tudod mennyi az évente? Kb 1,5 munkanap! Akkor milyen fizetésről hablatyolsz itt? Másrészt meg ha épp valaki egy oviba menne, akkor még a gyerekek közelébe sem mehetne, nem hogy az óvónőket helyettesítse!
okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%

44.

Ez nem közmunka, te ostoba!

Hanem ingyenmeló!

Kondicionálják őket az kihasználásra, ingyenmunkára.

Neked, hogy nincs annyi eszed, hogy ezen felháborodj?

50 munkaóra, hogyan lenne másfél munkanap?

Miket hordasz itt össze?

A sok bugris mind dolgoztatná ingyen a gyerekeket.

okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
70%
Szociális munka, tudod, vannak az egészséges, társadalomtudatos felnőtt emberek között is olyanok, akik a heti 40 órájuk mellett ingyen önkénteskednek alapítványnál vagy akárhol. Erre nevel. Ez a kevésbé hülyeség, amit az elmúlt 14 évben kitaláltak, csak a keretét meg a lehetőségeket nem alkották meg elég normálisan hozzá szokás szerint, de az alapötlet speciel sokkal értelmesebb, mint a napi testnevelés.
okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
0%

46.

Ezert az elmaradott, bugris társadalomért, egészséges, tudatos ember nem fog ingyen melót csinálni.

Ez nem egy jóléti állam, ahol a kényelmes, unalmas kis életébe beleférhet az embereknek, hogy ingyen dolgozzanak másokért, mások helyett.

Ez egy beteg, torz, kizsigerelt nép.

okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
#47 Iszonyat proli vagy. Amerikában bár az iskolai terhelés jóval kevesebb a félévente 7 választott tárggyal, alap dolog, hogy aki egyetemre is akar menni, meg ki akar tűnni, egyrészt tinédzserként már valamit dolgozik, hogy legyen munkamorálja, másrészt szakkörökön vesz részt, harmadrészt ha nagyon jó motivációs levelet akar az egyetemi felvételi mellé, önkénteskedik IS. Nem mondom, hogy Amerika abszolút követendő példa, de eléggé nyominger hozzáállás az, hogy eldöntöd, hány fillérért emeled fel a fenekedet, aztán csodálkoztok utána, hogy mennyi simlis meg trehány vállalkozó van az országban.
okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

43: az IKSZ-nek pont ez a lényege, hogy mikor kikerülsz a nagybetűs életbe, akkor legyen fogalmad róla. Igazán elvárható egy gimistől, hogy egy ilyen ügyintézést meg tudjon oldani.


Plusz naponta maximum 3 órát lehet csinálni (legalábbis amikor kezdték velünk, így volt), komoly munkát meg nem lehet rájuk bízni (pl. a kassza kezelése, vagy ilyesmi). Pl. egy oviban el tudom képzelni, hogy az összerámolás, ebéd kiosztásában váll segítség, kreatív dolgok előkészítése, abban a gyerekek segítése lehetne a feladata, de semmi komolyabb (pl. udvari felügyelet).


Ez nem az, hogy dolgozz ingyen, hanem nézz bele, milyen egy munkahely, mindenféle elkötelezettség nélkül (mivel pl. sokan nem kezdenek bele diákmunka ilyen olyan okokból).


Példának okáért én a legtöbb IKSZ órámat táboroztatással (ahol én is "élvezhettem a tábort), illetve iskolai rendezvények lebonyolításában való segédkezéssel szereztem meg. Sehol nem kapáltam ingyen.

okt. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 Micimacko67 ***** válasza:
49%
#45, kérlek tanulj meg értőn olvasni és legfőképp számolni! Írtam, hogy 4 év alatt kell ledolgozni ezt a 50 órát! Ezt eddig érted? Tehát kis számolással (lehet, hogy ezzel van a gondod?), kiszámolható, hogy évente nagyjából 12 órát kell teljesíteni, ha egyenletesen elosztja valaki! Nem tudom, hogy ezt idáig érted-e még? S bizony ez a 12 óra/év az nagyjából 1,5 munkanap/év! Ezt is leírtam az eredeti kommentemben! Sajnálom, hogy ez a kis számolás kiverte a biztosítékot nálad! Egyébként tévedsz, nem vagyok idióta!
okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!