Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok mérges anyámra?

Jogosan vagyok mérges anyámra?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok meg kell csinálnom az 50 órát. Egy óvodába akarok menni, mert könyvtárba nem szeretnék menni borítékot nyálazni. Ráírtam emailben az egyik óvodára telefonos egyeztetés kell. Iskolában nem lehet telefomozni du pedig ezdésre megyek, ezért megkértem anyámat hogy hívja már fel nekem őket mert ő kicsit szabadabb a munkájával. Ennek úgy kb 1-2 hónapja. Azóta nem hívja fel mert hogy neki nincs kedve. De ugye én meg nem tudom felhívni őket. Minsen nap megkérem de nem képes felhívni őket pedig ez szerintem nem nagy dolog és még egyszer hangsúlyozom, én iskolßban vagyok délután pedig ezdésem, este pedig nincs ügyfélfogadás. Tegnap idegesen szóvá tettem nekj, se nyilván én voltam az idióra és megkaptam hogy miért pont óvoda aminek semmi köze a problémához. Mondom neki hadd döntsem már el hogy hol akarom ledolgozni a közmunkát.


Jogosan vagyok ideges emiatt?



okt. 10. 07:00
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
60%

“ nem hívja fel mert hogy neki nincs kedve”


Nagyon durva. Normális anya segíti a gyerekét.

Ez pedig bagatell feladat, elintézni egy telefont. Ráadásul te kötve vagy.

Habár a suli után, edzés előtt csak akad 2 perced egy telefonra, akár útközben is.


Ez van. Állj a saját lábadra.

Azért döbbenet, hogy anyádra nem számíthatsz.

okt. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Micimacko67 ***** válasza:
78%
Kérdező, ez a sztori azért kicsit sántít! Azt írod, hogy 1-2 hónapja kérted! Az iskola bő egy hónapja kezdődött! Azután a másik sántaság...suli után minden nap mész edzésre? Amíg utazol az edzésre nem tudsz telefonálni? Gondolom a telefon akkor már nálad van!
okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
1es 2es igen 2 hónapja kértem. 50 óra és óvoda van nyáron is. Nem nem mindennap megyek edzésre de ha nen negyek későn végezek akkor már vagy nincs ügyfélfogadás, vagy azert lecsapják rád a telefont mert túl nagy a hangzavar. Nem komoly ezt csinálják, megpróbáltam már
okt. 10. 07:19
 4/50 Micimacko67 ***** válasza:
93%
Kérdező, ha 2 hónapja kérted, akkor neked még bőven nyári szünet volt! Nem? Rosszul számolok?
okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
90%
1, aha, aztán meg rinyál, hogy az anyja olyan időpontot beszél meg, ami neki nem jó.
okt. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
85%
Kamus kis hülye vagy. Ügyfélfogadás pedig délután is van bizonyos napokon, pont amiatt, hogy a "korán dolgozók" is tudjanak ügyet intézni.
okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
96%
Mi akadályozott meg abban, hogy nyári szünetben besétálj az oviba?
okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
96%

1. 2 hónapja, nyári szünetben lazán elmehettél volna személyesen az óvodába, sőt - mivel nem voltál délelőtt suliban- simán telefonálhattál is volna.

2. Nem tudom értelmezni az "ügyfélfogadás" kitételt egy óvoda esetében. Óvodának nyitvatartási ideje van, 1x kéne rászánnod egy délutánt suli után, amikor nincs edzés, hogy odamenj. Kizártnak tartom, hogy este 6-ig suliban lennél.

3. Mivel KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT (nem közmunka, a büntetőjogi kategória) elvégzése feltétele az érettséginek, az iskolában bármelyik szünetben erre hivatkozva elkérheted a telefonodat, minden bizonnyal oda is adnák arra a max. 5 percre, ameddig az egyeztetés tartana. Minden egyebet meg amúgyis személyesen kell intézni.

4. Ha ennyire elfoglalt vagy suliidőben, akkor úgysem tudod a tanévben "letudni", legközelebb úgyis csak jövő nyárra lehet esedékes az egész, akkor meg marhára ráér; ráadásul 2-3 hét múlva itt az őszi szünet és máris időmilliomos leszel.

Kieg.: nem, nem vagyok szaranya, két érintett gyerekem volt, mindkettőnek én segítettem helyet találni, viszont ahogy az megvolt, onnantól MINDENT ők intéztek maguknak. A munkaadóval egyeztetni a te dolgod, mert te tudod elmondani, hogy milyen időbeosztás lenne neked megfelelő, mikor tudsz menni. Ezt más nem tudja egyeztetni helyetted.

okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, de reality check:


- Te akarsz oda menni, ergo, neked kell őket keresni, kérdezni, bemutatkozni. Anyukád menjen el majd az állásinterjúkra is helyetted?


- Ha nyáron már megírtad az emailt, ahogy megkaptad, miért nem hívtad fel őket másnap? Eltelt 2 hónap, azóta már azt sem tudják, hogy írtál nekik. Hogy tudod ezt ennyit halogatni?


- Végzel a suliban, majd egy csendesebb helyen felhívod őket. Olyan nagy baj, hogy 10 percet késel az edzésről?



Egyébként, hogy akarsz most IKSZ-zni, ha egyelőre még felhívni sincs időd őket? Nem inkább nyári szünetben lenne ezt alkalmasabb megcsinálni?

okt. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
75%
Na legközelebb kicsit tekerd meg jobban az agyadat ha mar kamuzol.
okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!