Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szívesen fogadjátok a családta...

Szívesen fogadjátok a családtagjaitokat a saját otthonotokban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy be nem jelentett látogatások, vagy "ott aludnék pár napot" kérések. Kinek mi fér bele?
tegnap 18:10
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

#26 Igen sajnos ebben abszolút igazad van.


Nem is a "nem tudok" a jó kifejezés, hanem inkább a "nem akarok". Egyik oldalról sajnos belém nevelték a család a minden mentalitást, másrészt valahogy bennem volt, hogy hátha megjavul köztünk ez a kapcsolat. És eleve nehezen engedek el embereket.


Hozzátenném, nem arról van szó, hogy átjáróház lenne nálam, hanem ilyen pár havonta, fél évente bejelentkezik, de valahogy számomra a helyzet maga zavaró, pont a fent leírt "otthon érzi magát" dolog miatt.

tegnap 21:29
 32/36 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon le leszek pontozva, előre érzem.


Úgy nőttem fel, hogy mi nem láttunk vendégül senki Keresztanyámékon kívül, és nem is mentünk vendégségbe sehová, csak hozzájuk. De van egy csomó másik rokonom is, egyszerűen nekünk ez nem volt szokás, hogy csak úgy vagy hívásra átjöjjön bárki. Barátnőim se, senki. Nekem ez a normális, hogy az otthon az nem erre van, beszélgetni lehet máshol is.


Jajj de a férjem nem ilyen :(( ő imád átmenni másokhoz, imád vendégséget csapni, amitől kiakadok, és egyszerűen nem bírom elviselni, hogy jönnek, meg ott vannak nálunk, még ha rokonok, jó barátok is. Azt már úgyahogy megszoktam, hogy mi átmegyünk valakihez, de onnan is el akarok jönni amint lehet, nem szeretek senkinél az otthonában üldögélni...


Azt viszont nem engedem, hogy bárki nálunk aludjon, ezt a férjem is elfogadta, ez a kompromisszum, ha már áthív embereket. Ilyen nincs, hogy nálunk is aludjanak, egyszerűen a gondolattól is rosszul vagyok, hogy ott maradjanak nálunk éjjel is.


De én sem alszom másoknál ott.

tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Ne jöjjenek szó nélül a családtagjaim.

Max az anyai nagyszüleimet engedném be, de a papám 9, a mamám meg másfél éve halott, szóval ez tárgytalan.

Apai ágról apámon kívül nincs kapcsolatom senkivel, akivel volt(nagyszülők), az nem él.

Anyai ágról nem szorosak a kapcsolataim. Erőltetett kényszerjópofizáson kívül sose taliztunk.

Apámat baj esetén se engedném be. Leszrom, tőlem fel is fordulhat. Nem mentek külön anyámmal, de évekig ivott, óbégatott, megkeserítette az életemet. Amióta meg leszokott olyan, mint egy idegen. Konkrétan ha valaki közölné velem, hogy apám le lett cserélve egy random ötvenes faszira az utcáról, akkor semmi nem változna, csak az, hogy max nem hasonlítunk.

Anyámat bejelentés nélkül nem engedném be. Mindigis kontrollmániás volt, nyomozgatott utánam, nem azért élek külön, hogy ez folytatódjon. Akkor aludhatna nálam, ha előtte megkérdezi, nem pedig kijelenti. És max évi 1-3 este.

Párom nincs, így a "párom" rokonairól nem tudok nyilatkozni.

Barátok közül bárki jöhet, de szóljon előre. Aki közeli, az nálam is aludhat.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
82%

Régen, még egyedül éltem, nagyon szívesen, bárkit-bármikor.

De már családom van, kicsi gyerekek, napi rutin, már a váratlan vendégnek se örülök, nem hogy még itt is aludjon.

tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerencsére csak anyám van, aki nem is akarna jönni.

Imádok végre egyedul lenni, évtizedek munkája áll a kis kuckóm mögött.

tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Barátok az más tészta, őket szívesen fogadom, elalhatnak a galériában 2-3 napot, több a kis hely miatt kényelmetlen lenne és igénylem a magányt.
tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!